עימות חריף בין נתניהו לכחלון: "ביבי, אני לא דוד ביטן. לא מחויב ליוזמות שלך על התאגיד"

בצל ערב הגיבוש של הקואליציה בגבעת אולגה בחדרה, התנהל עימות חריף בין שר האוצר כחלון לבין ראש הממשלה על סוגיית תאגיד השידור הציבורי.

בצל ערב הגיבוש של הקואליציה בגבעת אולגה בחדרה, התנהל עימות חריף בין שר האוצר כחלון לבין ראש הממשלה על סוגיית תאגיד השידור הציבורי.  נתניהו קרא לשר האוצר משה כחלון לסייע לו לדחות את פירוק רשות השידור, כחלון לא נותר חייב ואמר לנתניהו: "אתה לא באמת מתעניין בשידור הציבורי אלא רק בשליטה. אתה צריך להבין – אני עזבתי את הליכוד, אתה לא תעשה לי תרגילים כאלה. כשקשה – אתה נעלם, וכשיש הישגים – אתה מופיע".

קודם נאומו אמר  לו כחלון בשיחה ביניהם: "ביבי, אני לא דוד ביטן. לא מחויב ליוזמות שלך על התאגיד, יש לי 300 אלף מצביעים".

בנאומו חשף נתניהו פרטים על הקמת התאגיד, "אני רוצה להגיד לכם בגלוי",  סיפר ראש הממשלה, "ההחלטה להקים את השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת. ואני הייתי ראש הממשלה ואני אומר לכם, אני נושא באחריות, בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר – החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן. ולצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ. מפגינים שם עובדי רשות השידור. גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדי.
"אני לא יכול להבין איך 700 מיליון שקל יישארו בלי פיקוח ציבורי. אני לא מכיר דבר כזה. זה כמעט שלושת רבעי מיליארד שקל, אין דבר כזה. מאות עובדים, חלקם מנוסים, ותיקים, שהולכים הביתה. וזה לא מאוחר מדי לתקן. לא מאוחר מדי לתקן. ואני אומר לידידי משה, בוא נשלב ידיים – בוא נעשה את התיקון הזה. לא מאוחר מדי לתקן, גם במסגרת התקציב. כי העובדים האלה מוכנים, הם אומרים לנו, אנחנו מוכנים לעשות את כל התיקונים, להצטמצם, לקצץ. לא מאוחר מדי לתקן. מה שצריך לעשות זה לקחת הפוגה של חצי שנה, להאריך את זה ולמצוא את הפתרון לדבר הזה. זה ראוי, זה הכרחי.

"אני חייב להגיד שיש דבר אחד שכן הסכמנו עליו, וצחי הנגבי הוביל את זה ויגיש את זה מחר, וזה חוק תקשורת שימנע מצב כזה שגופים ציבוריים יהיו ללא פיקוח וגם שיגדיל את התחרות בתקשורת. עם ישראל מייחל לזה, הוא רוצה לראות קצת גיוון. ואת הגיוון נשיג לא על ידי שליטה אלא על ידי תחרות ועוד תחרות, כי היום כשאתה פותח את הטלוויזיה, חוץ מזה שאתה רואה את דוד ביטן, אתה פותח אתה שומע שמאל, פותח ערוץ שני – שמאל, פותח ערוץ שלישי – שמאל מראיין את שמאל. רוצים גיוון, רוצים תחרות, ואני חושב שגם את זה נשיג".

כחלון, שיבח את יו"ר הקואליציה ביטן בנאומו בכנס הגיבוש, "עשינו לך הרבה צרות. יש לך תפקיד קשה, שצריך כל הזמן לגשר ולפשר, לקבל החלטות לא נעימות, החלטות קשות. אני שמח שאתה חלק מהקואליציה שיודע לקבל החלטות ולא מפחד", אמר והדגיש – "ולא מפחד. זו תכונה שלא נמצאת אצל הרבה. וכשאתה מקבל החלטה אתה הולך אחריה עד הסוף, לא שולח לאחרים. לא כשטוב זה אתה וכשרע זה אחרים". במשרד האוצר אמרו שבדבריו התכוון כחלון לנתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.