עימות סוער בין ינון מגל לגדעון לוי: "חמישה פגזים הרגו נשים וילדים" (וידאו)

פרסום התיעוד הבלעדי בו נראה השר נפתלי בנט משחזר את הקרב בכפר כנא הוביל לעימות באולפן בין עיתונאי "הארץ" גדעון לוי לעיתונאי לשעבר וחבר הבית היהודי הטרי ינון מגל. "חשוב לשאול על עברו הצבאי של איש ציבור", אמר לוי על הרג עשרות האזרחים הלבנונים. מגל השיב: "להגיד היום שמדובר בפשעי מלחמה זו נבזות"

על רקע פרשיית  אירועי ככפר כנא, נערך  עימות סוער בין  העיתונאי גדעון לוי לאיש הבית היהודי ינון מגל,  בערוץ 2, לטענת לוי, על אף שהוא אינו יודע מה היה חלקו של בנט באירועי כפר כנא, אין מניעה מלחקור את הנושא מחדש. "בתור איש ציבור אנחנו רוצים לדעת הכל על עברו של נפתלי בנט, לטוב או לרע", אמר לוי בריאיון לרינה מצליח בתכנית "שש עם". "לעולם לא מאוחר לחשוף את האמת".

"מדובר בטבח ופשע מלחמה", הוסיף לוי. "חמישה פגזים הרגו נשים וילדים – זה פשע מלחמה לכל דבר. תמיד מגלגלים ומטאטאים אצלנו סיפורים כאלה. אז אף אחד לא אשם בזה? 104 אנשים נהרגו ברעידת אדמה? מישהו החליט להפגיז אותם".

מגל לא נותר חייב ויצא להגנתו של בנט  : "מה שגדעון אומר זו נבזות. יושב בן אדם ומסביר מה קרה לפני 20 שנה. הוא היה מ"פ שהוביל 67 חיילים שהסתתרו בשטח אויב. מי שעשה את זה יודע כמה זה קשה. היו שלושה כוחות שבנט פיקד עליהם. הוא לא ידע מי יורה עליו. הוא הודיע שיורים עליו בקשר. נהרגו לא בכוונה מאה אזרחים וישראל הביעה צער . לבוא ולהגיד היום שזה פשעי מלחמה? זו נבזות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.