עימות סוער בין קלמן ליבסקינד להרב רוזן בענין העצומה נגד ח"כ שטרן "האיש הפך להיות שור נגח" – האזינו

בעימות שנערך היום ברדיו גלי ישראל התעמת המראיין העיתונאי של מעריב קלמן ליבסקינד עם הרב ישראל רוזן ממכון צומת על כך שהצטרף לעצומה נגד ח"כ אלעזר שטרן יחד עם רבנים נוספים מהזרם הדת"ל.

ליבסקינד שאל את רוזן האם נכח בשיעור, אך נענה בתגובה כי ”לא מדובר במסמך משפטי, כשמישהו יוזם עצומת רבנים לא מדובר במסמך מחייב שכל מי שחתום עליו מסכים לכל מילה. מדובר במסמך תקשורתי וציבורי שעיקרו רוח הדברים שהיא המחאה החריפה נגד ח“כ אלעזר שטרן, על פגיעה ברב דב ליאור, על סגנונו ודבריו. אני לא מסכים לכל מילה, אבל אני מסכים עם הרוח הכללית. לו הייתי מנסח, הייתי מנסח זאת אחרת“.

אח"כ שאל אותו ליבסקינד: ”אנחנו מתייחסים ברצינות לרבנים בציונות הדתית, אבל אתה אומר שאנחנו לא צריכים לקחת אתכם ברצינות כי אתה עצמך מבהיר שלא מדובר במסמך משפטי ולא צריך לקחת אתכם בדיוק… אבל איך אתה חותם על משהו שאתה לא בטוח בו בכלל?“.

ועל כך ענה לו הרב רוזן, ”כל המסמך הזה מבקש לברר את הנושא בבית משפט, לבדוק מה ח“כ אלעזר שטרן אמר. כל מי שחושב שכל מה שרב חותם זה מילה שמחייבת, זה רמב“ם או משנה שדקדקנו בכל מילה – התשובה היא לא. הכל תקשורת, זה עניין של הבעת עמדה ציבורית. העניין הוא לא מה שטרן אמר או לא אמר, זה לא המסר העיקרי של המודעה שקוראת לח“כ שטרן ולרב ליאור לברר את העניינים ביניהם בבית המשפט אם יש כאן דיבה או אין כאן דיבה“. והוסיף, ”מכיוון שהגורמים שפנו אליי נאמנים עליי, חתמתי“, ולדבריו, ”קיבלתי את העצומה מרבנים. שטרן הטיח האשמות ברב ליאור, הוא ידוע לכל החותמים כאדם שנלחם למרות הכיפה שעל ראשו בכל מיני ערכים ומרכיבים ומוסדות של הציבור הדתי לאומי והוא הפך להיות שור-נגח נגד הציונות הדתית – וזה הרקע לעצומה – אישיותו ועמדותיו של שטרן“. סיים הרב רוזן.

האזינו לעימות ברדיו גלי ישראל

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קלמן היקר מעלה נקודה יסודית מאוד כואבת, והרב רוזן רק מוכיח עד כמה הוא צודק: רבנים חותמים על עצומות ללא ידיעה מדוייקת של העובדות ועל העצומות לטובת אבינר חתמו רבנים שכלל לא ידעו מה הן העובדות הנכונות. זו שפיכות דמים נוראה כי אבינר עצמו הודה בעיקרי העובדות שפורסמו נגדו אך הרבנים הכחישו את העובדות משום מה. כך יצא לנפגעות שם רע של שקרניות, אך הרבנים הם הם ששיקרו לציבור. קלמן איש אמת, אמיץ וישר, גם אם לא תמיד מסכימים עם עמדותיו
  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שלום וברכה
  זה לא חדש שקלמן ליבסקינד גרם לי להרבה תהיות בחודשים האחרונים והגעתי למסקנה הבאה שבנושאים של יו"ש תקבל את דעתו של קלמן ואילו בנושאים של דת אפי' אל תקשיב לקלמן כי הוא לא מכבד רבנים ועיין ערך הרב אבינר וגם בנושא הרבנות הראשית
  אשמח לשמוע תגובות

  יוסי לוי |
  הגב