עין לא נותרה יבשה כשאשת השוטר הדרוזי בכתה: "אין מילים לנחם אלמנות" (וידאו)

"אהובי, הבטחת שלא תעזוב אותי והנה עזבת", אמרה בבכי רינאל סייף, אלמנתו של זידאן. "אין מילים לנחם את משפחות הנרצחים ואין מילים להקל על האלמנות. אני אומרת לכם, אני איתכם ואני מרגישה וחשה את כאבכם". צפו במפגש המרגש בין משפחות החרדים שנרצחו לבני משפחת השוטר הגבור

אמש הוריו אשתו ובני השוטר סייף זידאן שנהרג בקרב בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף, הגיעו בצהרים למפגש מרגש יחד עם הפרמדקים שטיפלו בפצועים. כל הזמן ניגשו התושבים להגיד להם תודה על מעשה הגבורה של השוטר.

"אהובי, הבטחת שלא תעזוב אותי והנה עזבת", אמרה בבכי רינאל סייף, אלמנתו של זידאן. "אין מילים לנחם את משפחות הנרצחים ואין מילים להקל על האלמנות. אך אני אומרת לכם, אני איתכם ואני מרגישה וחשה את כאבכם".

צפו במפגש המרגש שלא הותיר עין יבשה

(באדיבות רשת)

ברית הדמים בין החרדים לדרוזים – שני המגזרים ששילמו את המחיר הכבד ביותר בגל הטרור האחרון – נראית היום חזקה מאי פעם: מצד אחד של השולחן המשפחה מיאנוח-ג'ת ומהצד השני האלמנות והיתומים מהר נוף. באמצע יש הרבה מאוד עצב, אבל גם תקווה.

אחד החובשים סיפר לאמו של סייף זידאן על שקרה: "יש לנו מזל שהוא הגיע לפה. התעוזה העצומה שלו. הוא היה בלי שכפץ ורק עם אקדח. אם הוא לא היה מגיע המחבלים היו עולים למעלה לקומה הגדולה יותר, ובה היו הרבה יותר מתפללים ואי אפשר לדעת איך זה היה נגמר".

"מעולם לא ראיתי שוטר שכל כך חתר למגע. אנחנו מצטערים בשם כל הקהילה על האובדן הגדול ושלא תדעו עוד צער". סיפר אחד הפרמדקים.

מנהל המנהל הקהילתי בהר נוף אוריאל אלבז אמר: "זהו מפגש שלא חשבנו שיקרה, זידאן פעל באומץ גדול, בזכות הפעולה שלו נמנע טבח קשה הרבה יותר. נסענו נציגות מהשכונה למשפחת זידאן כדי לנחם ומצאנו משפחה כואבת, אצילה, שניחמה אותנו. הבקשה של המשפחה הייתה: אנחנו רוצים לפגוש את משפחות הנרצחים, להכיר את הקהילה, ולהבין עבור מי זידאן מסר את נפשו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.