עין לא נותרה יבשה: מלאכיות של חסד בפעולה

העסקן הרב חונא דייטש פעל מאחורי הקלעים בדאגה לארוחות צהרים טעימות ומשביעות, בשפע ובהרחבה. הוא דאג למימון לתוכניות המרתקות, השיג חסויות ותרומות ממותגים ידועים להנאה מושלמת. צפו ברגעים המרגשים

קייטנת הקיץ של 'שלובות' ארגון הגג של בנות תסמונת דאון בירושלים, המאגד בתוכו למעלה מ- 40 בנות בעלות תסמונת דאון הפכה זה מכבר לשם דבר. הארגון שהוקם לפני כשש שנים שם לו מטרה לתת מענה לנערות אשר סיימו את לימודיהן בסמינר ומצאו את עצמן ללא הווי חברתי וללא פעילות מספקת.

ב'שלובות' מוצאות עצמן הבנות חלק מתוך משפחה חמה ואוהבת, נהנות מפעילויות, הרצאות, וחיי חברה עשירים ופעילים. לכל אחת מהבנות יש חברה טובה מתנדבת, שמלווה אותה, משוחחת עמה בטלפון, יוצאת עמה לקניות, ומשתפת אותה בחייה.

כאמור גולת הכותרת של 'שלובות' היא קייטנת הקיץ, אליה מחכות בנות 'שלובות' במשך כל השנה. בקייטנה נהנות המשתתפות משבוע גדוש אירועים והפעלות מהשורה הראשונה,יצירות חוויות וטיולים, שיט בסירת טורנדו, טיולים ועוד.

"כל הפעילות העניפה והייחודית הזו, לא היתה מצליחה לפועל ולו יום אחד במשך השנה, ובקייטנת הקיץ בפרט, אומרות מנהלות הארגון, "לולי התמסרותו הנדירה של העסקן ואיש החסד, הרב חונא דייטש אשר מדיר שינה מעיניו ופועל למען הארגון ולרווחת הבנות, בטוב לב ובמסירות מיוחדת".

הרב דייטש פעל מאחורי הקלעים בדאגה לארוחות צהרים טעימות ומשביעות, בשפע ובהרחבה. הוא דאג למימון לתוכניות המרתקות, השיג חסויות ותרומות ממותגים ידועים להנאה מושלמת.

שיא הקיטנה כולה, היה באירוע הסיום שנערך ביום שישי, יומה האחרון של הקיטנה, באולמי מונדיאל בגבעת שאול, התכנסו החניכות בהשתתפות האמהות לטקס הדלקת נרות שבת מרגש ומצמרר ע"י בנות "שלובות", לאחר הרצאתו של הרב פנחס ארלנגר אשר הכביר בגדול הזכות של הדלקת נרות השבת, קבלה כל בת פמוטות קריסטל מהודרים ולקול צלילי תזמורתו של הקלידן שמוליק לוטרמן והנשפנים דוד הלר ויולי גרוס ובעלי המנגנים שרוליק קלצקין ואלי הרצליך יחד עם ילד הפלא נתנאל מנת ששרו את המילים "וזכני לגדל בנים ובני בנים".., הבנות העלו את השלהבת, והתפללו נרגשות ועין לא נותרה יבשה.

בשבת קודש שהו הבנות ביישוב חרב לאת שבת התאחדות מרוממת שכל האוכל בשבת נתרם על ידי קייטרינג יואליס בטוב טעם ושפע

בסיום השבת הודו המשתתפות למארגנים ולתורמים היקרים אשר לא חסכו במאומה והביאו את הבנות להנאה מושלמת, ובראשם הרב דייטש על פעלו למען הבנות המיוחדות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.