עיצוב פנים כפרי – להכניס את הכפר הביתה

כאשר בוחרים לעצב את הבית בעזרת עיצוב פנים כפרי צריך לקחת בחשבון הרבה דברים. בעיקר שעיצוב פנים כפרי דורש הרבה שימוש בחומרי גלם הקשורים לעץ מלא. יש כאלו שישללו על הסף עיצוב פנים כפרי ויתעסקו יותר במראה עירוני ומראה של היי טק.  אלו שיבחרו לעצב את פנים ביתן בסגנון כפרי הם אלו שמעדיפים לחבר את העיר והכפר.

תולדות עיצוב פנים כפרי

מי שהחל בסגנון עיצוב פנים כפרי הם בעצם אנשי הכפר. הם אלו שביתם היה בלי שאפילו התכוונו לכך. זה החל מהכפרים באירופה וארצות הברית. כיום הרבה מעצבי פנים העוסקים בעיצוב פנים של בתים בסגנון כפרי חוקרים, מסתכלים ולוקחים רעיונות מבתים ישנים אלו כדי לעצב בתים עכשווים בסגנון כפרי. כפי שציינו השימוש הוא בחומרי גלם שיש בטבע בעיצוב כזה וזאת מפני שבימים העתיקים הבתים שהיו אז השתמשו בכל משאבי הטבע כדי לאבזר את ביתם. כיום אנחנו נמצא שימוש גם בחומרים שהם פחות משאבי טבע ויותר מעובדים כגון ברזל אך עדיין הרעיון השולט בעיצוב הוא כפרי. בואו נסקור אלמנטים של עיצוב ההופכים את הבית לסגנון כפרי:

סלון בית כפרי: סלון בית כפרי הוא סלון שהמזנון בו ושולחן הקפה יהיו בוודאי מעץ מלא ובגוונים של חום, אם זה חום כהה אן חום בהיר אבל בהחלט בגווים של חום. הספות יכולות להיות בגוונים בהירים או כהים אך בצבעים בסיסים כמו בז' או חום. לא נמצא בסגנון כפרי ספה בצבע ורוד אן כחול אלא יותר על פלטת הצבעים של חום, ירוק, בורדו ואוף וייט.

מטבח כפרי: מטבח כפרי ישלב בתוכו עץ ואבן ביחד. כמובן שארונות המטבח יהיו מעץ מלא. הם לא חייבים להיות דווקא בצבעים חומים ומטבח כפרי יכול להיות בצבע בהיר כמו לבן או ירוק בהיר. התנור יהיה מעוצב בסגנון ישן יותר ואפילו במחשבה של עיצוב יהיה גדול יותר כפי שהיו התנורים בבתים הישנים הכפריים באירופה.

חדר שינה כפרי: חדר שינה בסגנון כפרי יעוצב בשילוב של עץ מלא והרבה בד. וילונות שיהיו מתאימים לסוג העץ שנבחר להיות מיטת השינה והשידות בחדר

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.