עיצוב פנים מודרני – מה זה ולמי זה מתאים?

כל מי שמעוניין לשפץ את הבית או לעצב מחדש את הדירה מתמודד (לרוב) עם דילמה זהה, והיא דילמה הקשורה לסגנון העיצוב הנכון. זאת משום שקיימים כמה וכמה סגנונות, כאשר נדמה שעבור רבים עיצוב פנים מודרני הוא הסגנון המנצח. כדי שתוכלו להכריע האם הוא מתאים גם לכם, ריכזנו עבורכם את עקרונות העיצוב המודרני ואת ההשוואה בינו לבין סגנונות אחרים.

 

קווים ישרים, צבעים קרים

מקומות רבים בישראל, ובעולם בכלל, מעוצבים כיום על פי העקרונות של עיצוב פנים מודרני ואופנתי, כלומר: קווים ישרים וצבעים קרים, בעיקר אפור, לבן ושחור, אבל גם אדום. העיצוב המודרני לרוב מינימליסטי מאוד, כך שכאן אתם לא צפויים לראות ריבוי פריטים וחפצים, וגם לא הרבה חפצי נוי על גבי המדפים. עיצוב פנים מודרני מנוגד לחלוטין לסגנון הכפרי, שבו נעשה שימוש בחומרים טבעיים הרבה יותר, בעיקר עץ – לעומת נירוסטה, בטון וזכוכית שמאפיינים את הסגנון המודרני. גם הריהוט אינו בהכרח מדויק, והקווים אינם ישרים. הצבעים מרובים והטקסטורות מככבות, כך שמי שאינו מתחבר למינימליסטיות של המודרניזציה עשוי להתחבר יותר לגודש ולססגוניות של העיצוב הכפרי.

 

חדשנות מול קלאסיקה

אם אתם עדיין מתלבטים או לא בטוחים מה הוא הסגנון שמדבר אליכם, נסו לחשוב על הצבעים שמדברים אליכם יותר ועל חדרי מגורים שבהם ביקרתם ומשכו את עיניכם יותר. אם אתם מעדיפים טפטים צבעוניים על הקירות ואריחי קרמיקה עזים סביר להניח שתמצאו את עצמכם טוב יותר במחלקת הווינטג', ואם אתם אוהבים לשלב סגנונות ולטעום קצת מכל דבר, יכול להיות שהסגנון שלכם הוא קצת יותר אקלקטי, כך שאתם פועלים ללא חוקים מוגדרים ובניגוד לכל המוסכמות, וזוהי בהחלט ברכה. עם זאת, מי שמעדיף קווים נקיים וישרים, מינימום פריטים וגם סדר מופתי, יגלה שעיצוב פנים מודרני הוא סגנון שמתאים לו הרבה יותר.

 

עיצוב פונקציונלי

אפשר להגדיר עיצוב פנים מודרני, למשל כפי שמוצג בפרויקטים מהסוג, גם כעיצוב פונקציונלי. כלומר, לכל פריט שנמצא לנגד עיניכם יש פונקציה מאוד ברורה, ומה שלא – פשוט לא נמצא בהישג יד. טכנולוגיה מודרנית, עיצוב נקי ושילוב בין אלמנטים קרירים יחסים, כל אלה הופכים עיצוב מודרני לנוח, יעיל ופשוט. אם זה הסגנון שמושך את תשומת הלב שלכם ומאפשר לכם להרגיש נינוחים יותר, כשהכל סביב נקי לחלוטין ונטול פריטים שאין להם פונקציה ממשית, הרי שמצאנו את הסגנון המתאים עבורכם, וכעת נותר לכם להתחיל לבחור – ולהרכיב את חדר המגורים המתאים לכם ולסטייל האישי שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.