עיריית בית שמש סירבה להסיר שלטי צניעות ותיקנס ב-60 אלף שקל

הנשים הגישו תביעה נגד הופעת שלטי הצניעות בבית שמש • העירייה תפצה את ארבעת הנשים ב-60 אלף שקל • עיריית בית שמש: "אין בכוחה של העירייה להתמודד עם הבעיות".

בית משפט השלום בבית שמש קיבל את תביעתן של ארבע תושבות העיר נגד העירייה בשל סירובה להסיר שלטי צניעות. הנשים הגישו תביעה בשל שלטי חוצות פוגעניים שלדבריהן גרמו להן לעוגמת נפש מרובה. מדובר בשלטים שהוצבו על ידי קבוצות קיצוניות הנמנות על אחד מפלגי 'העדה החרדית', הקוראות לנשים שלא לעבור במקום בלבוש לא צנוע.

השופט דוד גדעוני קבע שהעירייה התרשלה באופן חמור בכך שלא פעלה להסרת השלטים הבלתי-חוקיים והורה לפצות אותן בסכום של 15 אלף שקלים לכל אחת ולשלם הוצאות משפט. הוא נימק את ההחלטה בכך שסירוב העירייה להסיר את שלטי הצניעות פוגע אנושות בזכויותיהן של נשות העיר, ולכן על העירייה לפצות את התובעות על עוגמת הנפש הקשה שנגרמה להן.

אחת הנשים סיפרה בשיחה עם 'ידיעות אחרונות' כי לאחר שתלשה את אחת המודעות שהוצבו באזור נזרקו עליה אבנים על ידי אדם הנמנה על שורות הקיצונים. "יש פה אווירה מאיימת שנובעת מאירועי אלימות חוזרים ונשנים כלפי נשים שלא לבושות כראוי בעיני תוקפיהן", סיפרה את המותקפות.

את התביעה הגישו ארבע הנשים בעזרת המרכז הרפורמי לדת ומדינה. בעיריית בית שמש אמרו בתגובה כי "היו כמה מבצעים בשיתוף עם המשטרה והסירו את השלטים המדוברים, אבל מיד מוצבים שלטים חדשים ואין בכוחו של הפיקוח העירוני להתמודד עם עניין כזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יופי מצויין!!רק כך ילמדו לקח וכיצד להתנהג לאישה פונדמנטליסטים חשוכים

    אופירה |
    הגב