עיריית בני ברק הטיסה 65 נערים לסיור במחנות ההשמדה בפולין – צפו בתמונות

המסע של החיים: לראשונה, עיריית בני ברק הטיסה לפולין 65 נערים, בחורים ואנשי צוות חינוכי וארגוני שהוטסו למסע שורשים חיזוק והתעוררות במחנות השמדה, גטאות, בתי קברות ובבתי כנסיות של קהילות רבות בפולין.

המשלחת טסה מישראל לשבוע ימים. ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין שליט"א והרב יחיקם גמליאל יו"ר מחלקת תרבות ונוער המשמש כיועץ ראש העיר
ענייני נוער בעיריית בני ברק, ליוו את הנערים והבחורים אל מסע החיים ונפגשו איתם בנתב"ג.

ראש העיר הרב רובינשטיין אמר להם "כנכד לניצולי שואה הרגשנו היטב את הצער ואת מה שעברו הסבים והסבתות שלנו ומה עשו להם בשואה האכזרית. המטרה שלי ושל עיריית בני ברק, שכל אחד ואחד מכם ייקח לעצמו חיזוק רוחני מהמסע לקברות הצדיקים וממחנות ההשמדה".

המסע היה גדוש ועמוס בביקורים במקומות רבים כמו במחנות השמדה אושוויץ, בירקנאו, מאידנק טרבלינקה. ביקור בעיר העתיקה בורשה, בבתי העלמין היהודיים בקברותיהם של האדמו"ר מסלונים הבעל 'דברי שמואל',כ"ק האדמו"ר ממאדז'יץ, אוהל אדמו"רי אמשינאוו, אוהל לאמאז, ואצל הגאון הרב חיים הלוי סאלאווייציק זצוק"ל והגאון הרב נפתלי צבי יהודה ברלין זצוק"ל. בקברו של ר' אלימלך בליז'נסק זיע"א, בישיבת חכמי לובלין, בבית המדרש של חסידות גור בעיירת גורה. בבתי הכנסיות בעיר לודז', בכיכר השלוחים – אומשלגפלץ (רדגסט), מסלול הגבורה, אנדרטת רפפורט, ארמון פוזננסקי, בבית היתומים קורצ'אק. בעיר קטוביץ'. ביהכנ"ס נוז'יק, ביהכנ"ס אייזק, ביהכנ"ס טיקוצין, ביער לופוחובה, בביהכנ"ס של הרמ"א ובקברו, כיכר קז'מיש, גטו פודגוז'ה ועוד.

לאורך כל המסע, הנערים התפללו במקומות הקדושים והעתירו בתפילה אישית על עצמם וגם על כלל עם ישראל, תוך כדי קבלות אישיות רוחניות על עצמם.

על הצד הלוגיסטי והניהולי שעבר בהצלחה רבה וללא תקלות כלל, עמלו במשך כמה חודשים מר אלי בן גד, ראש המשלחת ר' צביקה כהן בשיתוף פעולה עם ר' חיים וולמן מנהל רכזי הנוער בעיריית בני ברק, ר' שלמה בנזימן רכז ישיבות ור' מוטי ויסלובסקי מנהל לשכת ראש העיר, אשר דאגו רבות לכל צורכיהם של המשתתפים במסע.

כמו כן הדריך את הקבוצה לכל אורך המסע הרב פליטאל גרנות שליט"א ראש ישיבת 'חשמונאים'.

ביום האחרון של המסע נערכה שיחת סיכום משלחת. בה הביעו כל הנערים אחד אחרי השני את רגשותיהם מהמסע בפני כל המשתתפים ומנהלי המסע. כל הנערים הביעו רגשות ודיברו על החיזוק העצום שנגרם להם כתוצאה ממסע זה חלקם סיפרו על קבלו שונות ומיוחדות שקיבלו במהלך המסע. משם המשלחת כולה נסעה אל שדה התעופה בקטוביץ בחזרה לישראל.

ר' יחיקם גמליאל מנהל מחלקת תרבות ונוער שהוציא את המסע לפועל למען נערי בני ברק. "אמר אני מודה לראש עיריית בני ברק שפרש הרב יעקב אשר שיזם את הרעיון וגם מודה מאוד לראש העיר הרב אברהם רובינשטיין שליט"א שאפשר ומימן את המסע. שגרם לנערים להתחזקות ולרוממות רוחנית".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יעקוב אשר יזם אבל לא זכה לראות ולקצור את הפירות
    חבל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב