עיריית בני ברק לממשלת ישראל: "לעצור את חילולי השבת"

עיריית בני ברק יצאה בפניה נרגשת לממשלת ישראל, לפעול לשמירת יום השבת מחילול מחפיר ולעמוד מאחורי התחייבות המדינה לעירייה שלא לבצע בשבתות ובחגי ישראל עבודות להקמת הרכבת הקלה של גוש דן

עיריית בני ברק יצאה בפניה נרגשת לממשלת ישראל, לפעול לשמירת יום השבת מחילול מחפיר ולעמוד מאחורי התחייבות המדינה לעירייה שלא לבצע בשבתות ובחגי ישראל עבודות להקמת הרכבת הקלה של גוש דן.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה מסר, כי שנים רבות עוד בטרם החלו עבודות התשתית של "הרכבת הקלה" נזעקו פרנסי העיר בתביעה שלא לבצע כל חילול שבת, לכל סוגי העבודות, במתחמי העיר בני ברק, ודרישה זו נתקבלה, בהסכם כתוב וחתום בין הממשלה לבין העירייה, כשבשם הממשלה חתם מר גיל שבתאי, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר.

בהודעת העירייה נאמר כי "ברם, מתברר שחברת נת"ע-נתיבים עירוניים, שהינה חברה ממשלתית, מפרה בראש חוצות את ההסכם שנחתם על-ידי הממשלה, ומשום כך, לא יוכלו נציגי העירייה לחשות למול חילולי שבת מזעזעים, כאשר העיר בני ברק, יסודה בהררי קודש ומייסדיה מסרו נפשם ומאודם לביצור חומות השבת בקרבה, ובעקבות זאת פנתה העירייה לממשלה, שעליה לעמוד מאחורי החתימה הממשלתית לשמירת השבת ולהימנע מעבודות תוך חילול שבת וגרימת פגיעה והעלבה של כ- 203,000 תושבי העיר בני ברק, עיר התורה והחסידות.

חנוך זייברט, ראש העיר, שסקר בישיבת מועצת העירייה, את המאבק בתחום זה, מחה בדבריו על ההתרסה המחפירה בדברי הנהלת נת"ע, שהיא תבצע את עבודות התשתית להקמת "הרכבת הקלה" בכל ימות השנה, חוץ מיום-הכיפורים, כאשר עד לפני כחודש ימים לא ביצעה החברה בשבתות את העבודות בתחומי העיר.

חנוך זייברט, ראש העיר גם התייחס בדבריו בישיבת המועצה לטענות חסרות היסוד של החברה, כי הפסקת העבודות בשבתות תביא לקריסת התשתיות, כאשר אנשי מקצוע קובעים חד-משמעית שזו טענת סרק, ובד בבד, הסיבה לעבודות בשבתות היא כלכלית והתגרות בעיר חרדית, שחרתה על דגלה את שמירת השבת, וראשוניה יצאו את בתיהם, במשך שעות רבות, בשבתות בתקופה של שנים, כדי לשמור על העיר מפני חילולי שבתות. כמו"כ הטענה שההסכם עם העירייה נחתם רק על עבודות מעל פני הקרקע ולא מתחתיה הינה מגוחכת, שכן כל מי שמכיר את חוק המקרקעין ה'תשכ"ט (1969) יודע שבפרק ג', סעיף 11, נכתב כי הבעלות בשטח של קרקע מתפשטת בכל העומק שמתחת לשטח הקרקע, ובד בבד, בהסכם בין העירייה לבין החברה והממשלה, נכתב שהחברה לא תבצע כל עבודה שהיא בשבתות ובחגים, בתחומי העיר בני ברק. ראש העיר גם הדגיש, כי מצער וכואב עד עמקי הנפש על עבודות המתבצעות ע"י החברה בשבתות ובחגים בערים סמוכות, ובכך ישנה פגיעה בקדושת השבת, שהינה יסוד מרכזי לעם ישראל לכל דורותיו, וחמור מכך, הן העבודות בעיר חרדית, בניגוד להסכם כתוב וחתום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.