עיריית בני ברק: נשקול להקים אנדרטה לחייל החרדי

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק וראש המטה החרדי בליכוד, פנה לראש עיריית בני ברק ודרש להעלות לסדר היום של ישיבת מועצת העיר הקרובה את הנצחת חללי הגדוד החרדי בצה"ל – העירייה מסרה בתגובה: נשקול להקים אנדרטה

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק וראש המטה החרדי בליכוד, פנה לראש עיריית בני ברק ודרש להעלות לסדר היום של ישיבת מועצת העיר הקרובה את הנצחת חללי הגדוד החרדי בצה"ל – סמ"ר יובל מור יוסף הי"ד ורב"ט יוסף (יוסי) כהן הי"ד.

בנוסח ההצעה שהגיש וידר, ושראש העיר יהיה מחוייב לעלות אותה לפי החוק, בישיבת המועצה הקרובה, נכתב כי "כעיר הבירה החרדית – ראוי שבני ברק תנציח את גבורתם של חיילי הגדוד החרדי הי"ד שמסרו את נפשם למען עם ישראל וארץ ישראל".

מזכיר העירייה ודוברה מסר בתגובה לשאלת עיתונאים בעקבות פרסום הידיעה על הצעה לסדר היום למועצת העירייה של מר יעקב וידר, חבר מועצת העירייה שביקש להנציח את זכרם של שני חיילים יובל מור יוסף הי"ד ויוסף כהן הי"ד שנרצחו בידי טרוריסטיים צמאי דם בשבוע שעבר.

הדובר הוסיף, כי בכל המקומות בארץ אין רחובות הנקראים בנפרד על שמם של כל החיילים תושבי אותן ערים שנרצחו במלחמות או במתקפות טרור, שכן בעיר בה נפלו מאות או אלפי חיילים לא ניתן לקרוא רחוב על שמו של כל אחד מהנרצחים הי"ד, אלא ישנם לצורך זה אנדרטאות או אתרי הנצחה כלליים, וכך גם בבני ברק ישנם שני רחובות לזכר כלל הנופלים ואנדרטה למאות מהתושבים.
בנוסף לכך, המדובר בכ-400 חיילים שנפלו על משמרתם בעת היותם תושבי העיר, ואילו שני החיילים שהוזכרו בהצעתו של חבר מועצת העיריה, אחד מהם מעולם לא התגורר בבני ברק, ואחד היה בעבר תושב העיר ואילו בעת נפילתו הוא רשום כתושב העיר בית שמש.

"משום כך",הוסיף דובר העירייה, "ברור שאין מקום להנציח שמם של חיילים שאינם תושבי העיר, כאשר מאות חיילים שנפלו בעת היותם תושביה לא מונצחים כל אחד בנפרד, וכבערים אחרות, אלא כללית בשני רחובות ובאנדרטת זיכרון".

"אשר להנצחה באנדרטה של אחד משני החיילים שאינו תושב העיר, אך יליד העיר", מציין הדובר, "הנושא ייבדק עם ההנהלה הארצית של ארגון "יד לבנים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.