עיריית חדרה: ראש העיר ואתו עוד 12 בכירים בעירייה – נעצרו

הבוקר (א') הודיעה המשטרה בתום חקירה סמויה שארכה מספר חודשים, ובמרכזה חשד לעבירות של שוחד, מרמה והלבנת הון, נעצרו ועוכבו לחקירה בשעות האחרונות 13 בני אדם – בהם בכירים מאוד בעירייה. הבוקר פשטו שוטרים על משרדי העירייה ובבתיהם של חלק מהחשודים. החשודים יובאו בצהריים לדיון בהארכת מעצרם.

13 איש, בכירים מאוד בעיריית חדרה, נעצרו בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומיסוי. כך הודיעה הבוקר (ראשון) המשטרה. הם יובאו עוד היום לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם שיחל ב-14:00.

החקירה התנהלה באופן סמוי ביחידת להב 433 של היחידה הארצית לחקירות הונאה במהלך כחודשיים. השתתפו בה גם נציגים של רשות המיסים ופרקליטות מחוז חיפה. במשטרה מייחסים לעצורים שורה של עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ומיסוי, הפרת אמונים ועוד.

בהודעת המשטרה נמסר כי "הבוקר ערכו היחידות פעילות במסגרתה נערכו חיפושים בבניין העירייה, במשרדי החברה הכלכלית בעירייה ובבתיהם ומשרדיהם של החשודים. בפעילות נעצרו/עוכבו לחקירה כ-13 מעורבים, בהם בכירים בעירייה, קבלנים, יזמים ואחרים".

הפשיטה והמעצרים בעיריית חדרה מצטרפים לשורה של עבירות פליליות בהן "מככבים" ראשי עיר ובכירים בעיריות ברחבי הארץ. לפני כשבועיים הוגש כתב אשום נגד סגן ראש עיריית נשר, פרדי מקליר, בגין עבירות של קבלת טובות הנאה ושוחד על סך כ-150 אלף שקלים אותם קיבל מקבלן גינון וניקיון שעבד מולו.

כמה ימים לפני כן עוכב לחקירה ראש עיריית אלעד, הרב יצחק עידן, החשוד אף הוא בעבירות של שוחד והלבנת הון. אנשי היחידה לחקירות הונאה, בשיתוף אגף חקירות מס הכנסה ברשות המסים של מחוז ירושלים והדרום, פשטו על בתיהם חמישה חשודים כמעורבים בפרשה וכן על משרדיהם.

בימים אלה מתנהלת חקירה גם נגד ראש עיריית יהוד, יוסי בן דוד, בחשד שהיה מעורב בעבירות שוחד והבלנת הון. ביחד איתו נעצרו כמה חשודים נוספים, גם הפעם בתום חקירה סמויה שביצעו ביאח"ה. הם נחשדיפ גם בתיווך בשוחד וברישום כוזב במסמכי תאגיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.