עיריית ירושלים אישרה את השלב הראשון בקמפוס מובילאיי החדש בירושלים

בשנתיים האחרונות חלה עלייה של 28% במועסקים בהיי-טק בירושלים

רשות הרישוי בעיריית ירושלים אישרה את השלב הראשון של קמפוס מובילאיי בעיר הכולל הקמת 6 קומות תת קרקעיות שישמשו כחניון, חדרי תפעול ואוכל לקמפוס מובליאיי המתוכנן בהר חוצבים.

תכנית קמפוס מובילאיי שאושרה לפני כחצי שנה בעירייה כוללת מגדל בן 30 קומות ועוד מבנה בן 8 קומות, מעל כ- 6 קומות תת קרקעיות לחניה ושימושים נוספים שישמשו כקמפוס של חברת מובילאיי.

התכנית נמצאת כיום בדיונים בוועדה המחוזית לקראת אישורה.

סגן ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית מאיר תורג'מן "אני שמח שחברה כמו מובילאיי מוצאת את ירושלים כעוגן עבורה בישראל ואנו מקדמים אותה בברכה. אנחנו נמשיך לסייע בכדי לחזק את כלכלת העיר וליצור מקומות עבודה לצעירים בבירת ישראל".

כזכור, לפני כשנה רכשה חברת אינטל את מובילאיי הירושלמית בעסקה הגדולה ביותר בתולדות ישראל. בעקבות הרכישה, אינטל העולמית הודיעה שתעביר את מרכז הפיתוח הבינלאומי שלה לרכבים האוטונומיים לירושלים, דבר שיקרין על התעשייה כולה ויהפוך את ירושלים למרכז הרכבים האוטונומיים הגדול בעולם.

בנוסף, בעקבות העברת מרכז הפיתוח הבינלאומי לרכבים האוטונומיים, בשנים הקרובות יגויסו למובילאיי עוד 4,000 מהנדסים ירושלמים, דבר שיאיץ את צמיחת ענף ההיי-טק בירושלים ויביא להשקעות נוספות בה.

בשנים האחרונות עיריית ירושלים, בגיבוי ממשלת ישראל, משקיעה מאמצים רבים בחשיבה מחוץ לקופסה ובתמריצים כדי לפתח את ההייטק הירושלמי ולהפוך את בירת ישראל לסביבה מועדפת לכך מכל הבחינות האפשריות.

יש לציין כי בשנתיים האחרונות חלה עלייה של 28% במועסקים בהיי-טק בירושלים (לעומת ממוצע ארצי של 8%). בשנת 2013 היו 14,400 מועסקים בהי-טק בירושלים, לעומת 18,500 בשנת 2015.

בשלוש השנים האחרונות מספר הסטרטאפים בירושלים הכפיל את עצמו מ- 250 ל- 500 חברות (יותר מ- 100 בכל שנה) והשקעה בחברות ירושלמיות גדלה מ-58 מיליון דולר ל- 250- מיליון דולר, זאת לאחר שנים בהם בכל שנה היו נפתחים בעיר 25 חברות חדשות בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.