עיריית ירושלים זכתה בפרס יזמות עירונית על תכניתה החדשנית לחילוץ מעוני

עיריית ירושלים התמודדה על הפרס יחד עם עוד כ- 30 רשויות שונות מרחבי הארץ

עיריית ירושלים זוכה בפרס זה בגין פיתוח התכנית "אפיקי הצלחה", תכנית עירונית חדשנית וראשונה מסוגה לחילוץ מעוני, המבוססת על נתונים ומדידה, הוליסטית ומותאמת לקהלי יעד שנים ומגוונים. התכנית, שפותחה ביוזמת ראש העיר, מעניקה סל מענים משולב לשיפור מצבם הכלכלי-חברתי של משפחות בעלות הכנסה נמוכה (מתחת לקו העוני או בקרבתו), הכוללת: קידום מקצועי תעסוקתי, יעוץ וליווי בניהול התקציב המשפחתי, סיוע במיצוי הזכויות השונות, והעצמה אישית ומשפחתית.

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים: "התכנית שפיתחנו לחילוץ מעוני מותאמת תרבותית למגוון סוגי קהלים ונותנת שירות לאוכלוסייה המודרת ביותר בעיר, שלא תמיד מודעת לזכויותיה. הכלי הייחודי מאפשר לנו לנצל באופן מיטבי את התקציבים לתכניות ההתמודדות עם העוני, תוך שאנחנו 'מאתרים' את התושבים באמצעות שירותים עירוניים שונים כמו מערכת החינוך, טיפות החלב, שירותי הרווחה, מתנ"סים ועוד. הטיפול הרב ממדי בעוני מאפשר לעירייה טיפול בהיבטים נוספים של משפחות מורכבות החיות בעוני, מבלי להצטמצם אך ורק לפן הכלכלי. מעבר לכך, התכנית מעודדת בקרב עובדי העירייה חדשנות, חשיבה רחבה, ומעלה את תחושת המסוגלות והסיכוי להצליח וליצור שינוי של ממש בחיי התושב."

עיריית ירושלים התמודדה על הפרס יחד עם עוד כ- 30 רשויות שונות מרחבי הארץ. הפרס הוענק בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע האחרון בבית השלטון המקומי בת"א. מנכ"ל העירייה, מר אמנון מרחב קיבל את הפרס בשם עיריית ירושלים.

הפרס ניתן לזכרו של עו"ד פיינשטיין, אשר שימש כמנכ"ל עיריית ירושלים במשך שנים ארוכות, שהלך לעולמו ולמעשה היה מי שייסד את מוסד המנכ"לות ברשויות המקומיות. לאחר פטירתו, הקימו בני משפחתו וחבריו את הקרן לזכרו, המעניקה פרס שנתי לפרויקט ייחודי בחדשנות וניהול אותו יוזמים מנכ"לים או מזכירים ברשויות ומועצות מקומיות. הפרס ניתן למיזמים המביאים לידי ביטוי הצטיינות, חדשנות ויזמות בניהול, שיפור השירותים העירוניים והקהילתיים בדגש על נושאים חברתיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.