עיריית ירושלים: מודל "צעד ראשון" לליווי מסגרות פרטיות לפעוטות בגילאי לידה עד 3 יוצא לדרך

הבשורה יוצאת מבירת ישראל: המודל, פרי יוזמתה של סגנית ראש העיר, חגית משה לפיו גנים פרטיים שיעברו את התכנית העירונית להכשרת גננות וסייעות יזכו לתמריצים עירוניים

הבשורה יוצאת מבירת ישראל: המודל, פרי יוזמתה של סגנית ראש העיר, חגית משה לפיו גנים פרטיים שיעברו את התכנית העירונית להכשרת גננות וסייעות יזכו לתמריצים עירוניים, קיבל את אישורו של ראש העיר, מר ניר ברקת. התכנית תצא לדרך כבר בשנת הלימודים הקרובה. חגית משה: "האירועים האחרונים הם תזכורת כואבת למציאות שבה גורל היקרים לנו מכל, לא בידנו. אני פונה אליכם כאם לשישה ילדים ומבטיחה: אפעל ככל שביכולתי שאירועים מסוג אלו לא יחזרו אך הפעם הורים יקרים זה תלוי גם בכם. המחאה צריכה להגיע מלמטה, עליכם לדרוש מהצוות החינוכי בגן הילדים לקחת חלק בהשתלמויות המקצועיות ובפיקוח האלטרנטיבי שעיריית ירושלים מציעה. ביחד, נשמור על עתיד ילדנו"

בפגישה שהתקיימה היום (ה') עם ראש העיר מר ניר ברקת הוסכם על אישור מודל – "צעד ראשון" לליווי מסגרות פרטיות לפעוטות בגילאי לידה עד 3. המודל, שנבנה בחודש האחרון נועד לתת מענה ל- 60,000 ילדים בגילאי לידה עד 3 שנמצאים במסגרות חינוך פרטיות בירושלים. התכנית, שנאמדת בכ-1.5 מיליון שקלים עונה על שלוש מטרות עיקריות: 1.מניעת מצבי סיכון של תינוקות ופעוטות 2. שקיפות ו3.הנגשת מידע לתושב באתר העירוני לצד שיפור איכות המסגרות הפרטיות לגילאי לידה עד 3.

התכנית כוללת סדרת הכשרות מקצועית וסדנאות לצוותים חינוכיים במסגרות חינוך פרטיות . הקורסים בנושאי :עזרה ראשונה, סביבה בטוחה ומניעת תאונות בית, תזונה נכונה הגיינה ותברואה למניעת מחלות, יעוברו לצד קורסי מפתח בחינוך שיכללו סדרת הכשרות בנושאי ארגון סביבה חינוכית וסדר יום, שלבי התפתחות של ילדים, תנועה, מוסיקה ומשחק תואמי גיל, איתור ילדים עם קשיים התפתחותיים וכדומה.

כמו כן, הוחלט על קורס ייעודי לבחירת מטפלות מתאימות: סדנא לרכישת מיומנויות ריאיון תוך דגש על ניסיון, השכלה והכשרה, סימולציות, מאפייני אישיות ועוד.
המשתתפים בקורס יזכו להכרה עירונית כמו גם לליווי ותמריצים מטעם עיריית ירושלים, כאשר גולת הכותרת שנשקלת בכובד ראש היא הענקת פוליסת ביטוח לכל ילדי הגן במימון עיריית ירושלים המבטח את ילדי הגן. הביטוח חל על התלמיד 24 שעות ביממה, בכל ימות השנה ובכל מקום שהוא נמצא בו, בין אם לתאונה יש קשר לפעילות המוסד החינוכי שהתלמיד לומד בו ובין אם לא.

המידע אודות כלל הגנים יתפרסם באתר עיריית ירושלים ויאפשר נגישות מקסימלית לכלל תשובי העיר לבחינה האם הצוות החינוכי עומד בסטנדרטים העירוניים של עיריית ירושלים.

מלבד זאת נבחנת האפשרות לליווי מקצועי של הגנים באמצעות גמלאי מערכת החינוך. הסתדרות המורים בירושלים בראשות מוטי סמט כבר נתנה את ברכתה ותהיה שותפה מלאה להליך אם וכאשר יצא לפועל. התכנית מציעה פיקוח של אנשי מקצוע בוגרי מערכת החינוך באמצעות גננות מוסמכות וותיקות תחת הנהלתה של תמר צדיקיהו, ששימשה שנים רבות כמפקחת על גני ילדים בעיריית ירושלים. הפיקוח יבדוק 1. התנאים פיזיים, הבטיחותיים והסביבתיים הדרושים להפעלתו של מעון-היום, ובכלל זה תנאים בדבר מבנה המעון, הציוד והמתקנים שבו ואמצעי הבטיחות. כמו גם: גדר בגובה 2 מ' שאיננה מאפשרת חדירת בעלי-חיים, צל קבוע בשיעור %25 משטח החצר, סככה המצלה על ארגז החול, מיזוג אויר בכלל הגן + חלונות חיצוניים, מגביל מים חמים, אסלה מתאימה לילדים. 2. נושא הבריאות: תברואה, היגיינה, פיקוח על התזונה כולל הנחיות בנושא ובדיקת המזון. במידת הצורך, ייערך ביקור של משרד הבריאות.

מובילת היוזמה, סגנית ראש העיר ויו"ר הבית היהודי בירושלים, חגית משה: "האירועים האחרונים הם תזכורת כואבת למציאות שבה גורל היקרים לנו מכל, לא בידנו. אני פונה אליכם כאם לשישה ילדים ומבטיחה: אפעל ככל שביכולתי שאירועים מסוג אלו לא יחזרו אך הפעם הורים יקרים זה תלוי גם בכם. המחאה צריכה להגיע מלמטה, עליכם לדרוש מהצוות החינוכי בגן הילדים לקחת חלק בהשתלמויות המקצועיות ובפיקוח האלטרנטיבי שעיריית ירושלים מציעה. ביחד, נשמור על עתיד ילדנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.