עיריית ת"א מכריזה: לא נאכוף את צו בג"צ על עסקים שהיו עד כה פתוחים בשבת

לאחר שפסק בג"צ שעל העירייה מוטל מכאן והלאה לפעול לסגירת בתי עסק הפועלים בשבת? ראש העיר רון חולדאי אומר היום (ב') בתגובה כי "בטווח הזמן המיידי העירייה לא תקנוס בתי עסק שהיו פתוחים עד כה. והוסיף "במהלך 60 יום נגבש החלטות לגבי הפעלת סמכויות האכיפה, אך נשמור לעצמנו את שיקול הדעת להפעיל את האכיפה הנדרשת באותם מקרים בהם יש מטרד והפרעה לסדר הציבורי".

בישיבת המועצה בעיריה אמר חולדאי והתייחס לכך שבתי עסק קטנים נפגעים מכך שהגדולים פותחים בשבתות: "פסיקת בית המשפט העליון מחייבת אותנו לבחינה מחודשת של חוק העזר העירוני, שנחקק לפני 33 שנים, לשם התאמתו למציאות החיים בתל אביב-יפו של היום – עיר פתוחה, חופשית ופלורליסטית – עיר ללא הפסקה. כך אכן נעשה ואני נחוש ומבטיח שתל אביב-יפו תמשיך להיות כזאת".

עוד אמר בסטטוס שכתב בדף הפייסבוק שלו: "יש בכוונתנו למצוא את הדרך המשפטית הנכונה להגדיר בחוק את המציאות המאוזנת שנוצרה כאן – מציאות שרובם המכריע של תושבי העיר חיים עמה בשלום. זוהי לפי אמונתי ה'רוח התל-אביבית' – המאפשרת את קיום יום המנוחה לצד החופש של כל אחת ואחד ליהנות ממנו".

חולדאי טען כי "מי שמכיר את המשק והתקציב העירוני יודע כי פעולות האכיפה 'עלו' לנו יותר מהתקבולים מהקנסות (0.0004 מהתקציב העירוני) אך עצם פעילות האכיפה יצרה את המציאות שהציבור התל אביבי חי עמה בשלום ללא מחאות והתנגשויות. בפועל – השבת בתל אביב-יפו נשמרת. העיר נחה בשבת ורוב רובה של הפעילות המסחרית המאפיינת אותה במהלך השבוע לא מתקיימת. ועם זאת, כל אחד יכול לבלות את היום החופשי כרצונו".

אני מבטיח לתושבי תל אביב-יפו שכפי שפעלתי לאורך כל השנים אמשיך להוביל את עירנו כאותה עיר חופשית, הידידותית לכל תושביה, העיר ללא הפסקה שהיא היום.

צילום תמונה ראשית: פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.