עיריית ת"א עושה צחוק מהחוק: העסקים ייפתחו בשבת – והעירייה לא תעשה דבר

בית המשפט העליון אמנם פסק השבוע כי בתי עסק בתל אביב לא יוכלו יותר להיפתח בשבת כלל, גם לא תמורת ה"משחק" של פתיחה עבור קנסות לעיריה, אך בעירייה מבהירים כי לפחות לפי שעה הם עדיין לא הולכים לאכוף את ההחלטה.
בכירי עיריית תל אביב החליטו אמש (רביעי) כי בחודשיים הקרובים לא יינתנו דו"חות לבעלי העסקים הפתוחים בשבת. גורם בכיר בעירייה הסביר ל'ישראל היום' כי "יש לנו חודשיים עד שצריך להחזיר תשובה לבית המשפט, והחל מהשבת הקרובה העירייה לא תיתן יותר דו"חות".

הגורם אף סיפר כי "מדי חודש נותנת העירייה בממוצע כ־260 דו"חות לעסקים על פתיחה של קמעונאות בשבת. בית המשפט אמר לנו: 'או שתשנו את החוק, או שתלכו עם החוק עד הסוף ותסגרו את החנויות'. מצד אחד אנחנו לא רוצים ששבת תהיה כמו יום חול, אך מצד שני אם חסר חלב או קוטג' – אנחנו רוצים שתהיה אופציה לקנות בפיצוציה או במכולת".
הגורם הוסיף ואמר כי "אנחנו לא רוצים לסגור מתחמים כמו התחנה או נמל ת"א, שם גם יש חנויות בגדים שעובדות בשבת, וכרגע החלטנו לא לאכוף את החוק בכלל".
ראש העיר רון חולדאי מתכנן בחודשיים שקיבל עד הגשת התשובה לבית המשפט, לשמוע חלופות שונות מהלשכה המשפטית. בכל מקרה, הבהיר בכיר בעירייה, לא הולך משהו דרסטי להשתנות: "לא נפתח הכל, אבל גם לא נהיה בני ברק", אמר.
מהנהלת נמל תל אביב מסרו כי "נוצר שיח מחודש סביב הנושא ורק אחרי שיהיו החלטות סופיות נלמד את משמעותן".

שרית סבן־שליט, מנכ"לית "מתחם התחנה", אמרה כי "מבחינתנו המתחם ימשיך להיות פתוח בשבת. אני לא רואה את העירייה סוגרת מתחמי בילוי, מה עוד שהמתחם הוא חלק מיפו".
קובי כהן, מנהל רשת "סופר באבא" שסניפיה פתוחים בשבת, אמר כי "אנחנו מדינה חופשית ואני בטוח שמהר יותר ממה שאנחנו חושבים יהיה שינוי לטובה. לפי ההיגיון של ההחלטה שהתקבלה, אפשר לסגור את כל העיר. עם כל הכבוד לעותרים, תרבות היא לא רק תיאטרון וסרט, אלא גם אורח חיים. אל דאגה, רשתות המזון לא יקרסו. אין עסק אחד בתחום המזון שבנוי על המכירות בשבת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.