צפו בוידאו: עיריית תל אביב: "לא נשלח פקחים לסגור עסקים בשבת"

בית המשפט העליון היום  הטיל פצצה על עיריית תל אביב  והורה לה לסגור רשתות שיווק מזון שפועלות בשבת.

 בכיר בעירייה אמר לחדשות 10 כי מה שבטוח הוא שעיריית תל אביב לא תשלח פקחים כדי לסגור את הרשתות.

 הבכיר הסביר כי אין כוונה להתעמת עם החילונים לפני הבחירות  לעירייה,  "אנו לא  מתכוונים לשנות את הסטטוס קוו לפיו בתי מסחר סגורים בשבת אבל רשתות שיווק שמוכרות מזון שכונתי יישארו פתוחות".

 ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), שמתמודד לראשות העיר  ניצל את הבמה התקשורתית, והבהיר שיש לשנות את חוק העזר העירוני כדי לאפשר באופן מידתי את פתיחתם של עסקים לרווחת הציבור. "בג"ץ חושף באופן נוקב את מה שרבים חשים: המדיניות הפסולה של עיריית תל אביב-יפו, שמתייחסת לתושבים ולעסקים הקטנים כאל פרה חולבת של דוחו"ת ומסים", הוא אמר.

צפו באדיבות ערוץ 10:

 לטענתו, "המצב הקיים הוא אכן 'ישראבלוף', כדברי השופט רובינשטיין: העירייה מתהדרת בתואר 'עיר ללא הפסקה' ומאפשרת לעסקים שונים לפעול בשבת, אך גם מטילה על אותם עסקים ממש קנסות ודוחות".

 לדבריו: "יש להסיק את המסקנות מהחלטת בג"ץ ולתקן את חוק העזר העירוני, כך שניתן יהיה להפעיל עסקים מסוימים, בפרופיל סביר, גם בסוף השבוע", אמר. "אני רוצה לשמור על צביון מיוחד ביום השבת כיום מנוחה וגם מתוך דאגה לזכויות העובדים, ולכן אינני תומך בפתיחה מלאה של מסחר בשבת, אך יש לבצע איזון ולהתחשב גם בציבור שמבקש לבלות, לטייל, או לקנות מוצרי מזון בסוף השבוע. זהו שירות שעולה בקנה אחד עם אופייה של העיר והווי החיים בה, וניתן בהחלט לקיים אותו בצורה נאותה וראויה, בלי לפגוע באיש".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון,  אורי רגב, קרא לעיריית תל אביב לשנות כבר בישיבתה הקרובה את חוק העזר כך שיתיר פתיחת חנויות נוחות ומינימרקטים קטנים בשבתות ובחגים. "חנויות הנוחות הפכו לחלק מאיכות החיים בסופי שבוע ברבות מערי הארץ. הן מהוות איזון נאות בין שמירה על אווירת שבת לצורך בקניות דחופות. אם חוק העזר העירוני בתל אביב אינו מאפשר זאת יש להתאים את חוק העזר לרוח הזמן".

מרשת המרכולים AM:PM נמסר כי הם כשהם יקבלו את פסק הדין לידיהם הם ילמדו אותו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.