עיר בלי תחנת דלק: במתתיהו נעלו את השער לתושבי קריית ספר

המנהל האזרחי החליט אמש (שני)לפתוח את הכביש בצומת חשמונאים לאיזור התעשייה. כתוצאה מכך החליטו בועד היישוב מתתיהו לסגור את השער בין קריית ספר ליישוב וזאת בכדי למנוע את כניסתם של תושבי קריית ספר שבאים בהמוניהם לתדלק באיזור התעשייה. המשמעות של ההחלטה הינה פגיעה בתחנת הדלק שמשמש את רוב תושבי העיר שיעדיפו מצדם לתדלק את רכביהם בשילת

המנהל האזרחי החליט אמש (שני)לפתוח את הכביש בצומת חשמונאים לאיזור התעשייה. כתוצאה מכך החליטו בועד היישוב מתתיהו לסגור את השער בין קריית ספר ליישוב וזאת בכדי למנוע את כניסתם של תושבי קריית ספר שבאים בהמוניהם לתדלק באיזור התעשייה. המשמעות של ההחלטה הינה פגיעה בתחנת הדלק שמשמש את רוב תושבי העיר שיעדיפו מצדם לתדלק את רכביהם בתחנות הדלק באיזור שילת – מודיעין ולא להיכנס שוב דרך הצומת למתתיהו – פעולה שכרוכה בבזבוז זמן יקר עבור תושבי העיר.

בהודעה של ועד היישוב במתתיהו נכתב כך: "שלום לכולם לידיעתכם באופן מפתיע וללא תאום המנהל החליט לפתוח את הכביש מצומת חשמונאים לאזור התעשיה. המעבר דרך הישוב מתתיהו לאיזור התעשיה נסגר באופן קבוע, השינוי בוצע בהתאם לסיכום ואישור ראש המועצה מטה בנימין.
מקווה שהשינוי יביא להגעת לקוחות נוספים מהסביבה. אנא הודיעו לכל הספקים והלקוחות על ההגעה אליכם דרך צומת חשמונאים. בברכה וועד הישוב מתתיהו".

תושב ישראלי ביישוב שברובו מתגוררים תושבי חוץ מסביר ל'אקטואליק' כי לרוב התושבים אין השפעה על ההחלטה. "זו החלטה של הנהלת המושב. אנחנו לא חברים במושב השיתופי, ואין לנו (הישראלים החדשים) שום דעה או יכולת השפעה בעניין. לדבריו, "בעוד חודשיים בחירות גם במתתיהו לועד המקומי, נראה מי יבחר, ומה יוחלט".

עם זאת, אותו תושב סבור כי פתיחת הצומת תגרום לסבל רב עבור תושבי חשמונאים שיצטרכו לסבול מפקקים רבים בשל כך שתושבים רבים יעדיפו לקצר את הדרך הביתה דרך הצומת. יש לציין כי גם תושבי מתתיהו יסבלו מכך שלא יוכלו לעבור דרך השער לקריית ספר.

מנגד, בקבוצת הווטסאפ של מודיעין עילית סבורים התושבים כי חסימת הכניסה למתתיהו תסב מכה קשה לתחנת הדלק ולמוסכים הממוקמים באיזור התעשייה. "העסקים שם יפסידו לקוחות" כתב אחד הגולשים והוסיף: "ואז… יתנגדו… ואז יפתחו.. והשער מול חשמונאים ישאר פתוח.. כי זה החלטה של המנהל…ותיהיה עוד יציאה וכניסה למודיעין עילית".

"אז בשביל לתדלק צריך לצאת מהעיר ולהכנס שוב למתתיהו? חלם במיטבה". ציין גולש נוסף והוסיף בציניות: "אין על המרובעות של האמריקאים"…

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לתושבי מתתיהו אין רכבים?...

  אני לא מבין מה יעשו תושבי מתתיהו ע"מ לתדלק
  מה גם הם יעשו את כל הסיבוב
  או שירדו מהרכב ע"מ לפתוח את השער יצאו ושוב ירדו מהרכב ע"מ לנעול את השער
  וכך גם בחזור
  וחוץ מזה ע"י פתיחת המעבר גם הם חוסכים זמן רב

  תושב מודיעין עלית |
  הגב
 2. השאלה למי כל העסקים שם משלמים שכירות

  אם למושב מתתיהו, אם יהיו חייבים לפתוח להם.
  הרי חשיפה למעלה מששים אלף איש גדולה מחשיפה לאנשי חשמונאים המונים לכל היותר חמשת אלפי איש.

  יהודי |
  הגב