עיר ללא אבטחה: אלפי פלסטינים חזרו לעבוד במודיעין עילית – המוסדות ללא אבטחה

העיר מודיעין עילית שוב מופקרת לחסדי אלפי הפועלים הפוקדים את העיר במשך כל היום, וזאת לאור החלטת הצבא לאפשר לפועלים לעבוד בעיר למרות המצב הביטחוני המתוח. בעירייה מגלגלים את האחריות לפתחי המנהלים לטענתם הם על פי חוק מחויבים באבטחת הילדים, להורים נותר לרק לקוות כי התורה בעיר האברכים תציל ותשמור את תושבי העיר מכל צרה.
{חרדה בעיר התורה}

לאחר שבשבוע שעבר החליט ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן על סגר ומנע כניסה של אלפי פלסטינים לעיר, העיר מודיעין עילית שוב מופקרת לחסדי מאות הפועלים הפוקדים את העיר במשך כל היום לאור ההחלטה של הצבא לאפשר לפועלים לעבוד בעיר למרות המצב הביטחוני המתוח.

תושבי העיר והעסקנים המודאגים פנו ל'קוקר' וטוענים כי הורים רבים מביטים בדאגה על כמויות הפועלים הנכנסים בבוקרו של יום לשערי העיר לצורך עבודה בעיר, "הם נמצאים בכל פינה, הם מגיעים מהערים המסוכנים ביותר", הם מספרים ומוסיפים  "ההסתה הפרועה אותה הם עוברים בערי מושבותיהם בימים אלה היא בלתי ניתנת לתיאור. מי לוקח אחריות שלא יקום אחד מאלה וינסה לבצע את זממו ח"ו גם בימים כתיקונם צריך רחמי שמים מרובים לבל יקרה אסון, ובימים אלה נדרשת משנה זהירות יתרה".

אך בפועל למרות הרבה מאד גני ילדים בתי ספר ותתי"ם בעיר ללא אבטחה וללא אמצעי מיגון מינמליים הנדרשים לעת כזאת, הורים רבים שפנו לעירייה שמעו תשובה אחת והיא אין מאבטחים יש חוסר,

מודיעין עילית

 

ההורים  הביעו ביקורת חריפה על העוסקים בנידון,  "נדהמנו היום בבוקר כי הסגר שהיה בין יומיים בלבד הוסר ואלפי פועלים מסתובבים בין הרגליים עם ציוד וכלי עבודה, דיי לנו בנהגי האוטובוסים וערביי ישראל המסתובבים באין מפריע, אנו לא שונאים ערבים, ישנם רבים מתושבי העיר שזה מקור פרנסתם אך בימים אלה אך משנה זהירות נדרשת". אומרים ההורים.

יש לציין כי ראש העיר ניסה להכניס פלוגה של חיילים לעיר שיתנו מענה אך זה לא יצא לפועל, הועלתה הצעה להכשיר במהירות הבזק הורים ותושבים שיתמגנו באמצעים כמו אלות וגז מדמיע ,אך גם זה משום מה לא יוצא לפועל, התושבים מוסיפים, כי  אין הם באים בטענה כלפי העירייה והעומד בראשה העושה מלאכת קודש ומנהל את העיר ביד רמה, אלא מצפים כי יפעל כנדרש מאיש עשייה שכמותו למען ביטחון תושבי העיר".

גוטרמן

נכון לעת עתה עשרות מוסדות לימוד וגני ילדים מופקרים ללא כל אבטחה ואמצעי מיגון, ח"ו בעת אירוע, באין מאבטח באזור ובכניסה אשר ימנע ואף יידע איך להתמודד בשעת אמת.

בעירייה מגלגלים את האחריות לפתחי המנהלים לטענתם הם על פי חוק מחויבים באבטחת הילדים, להורים נותר לרק לקוות כי התורה בעיר האברכים תציל ותשמור את תושבי העיר מכל צרה.

,

מלשכת ראש העיר לא נמסרה תגובה, נשמח לפרסמה אם תתקבל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה שערוריה מה שהולך כאן. ואין פוצה פה ומצפצף,
  הפער בין כוחות הביטחון בעיר, לבין הערבים הצעירים שמסתובבים כאן חופשי. הוא פער הזוי.
  אפשר לומר שעל כל שוטר או חייל שיש כאן בעיר, יש יותר ממאה ערבים.
  שלא לדבר על מוסדות הלימוד בעיר….

  בושה שעסוקים רק בפוליטיקה ולא בהשתדלות מינימלית לגונן על העיר ולסייע לתושבים שמשלמים כהוגן לעירייה עבור סעיף ביטחון.

  תמר |
  הגב