עיתון הארץ במתקפה חסרת תקדים נגד ח"כ מש"ס הרב משולם נהרי חשד כי העביר כספים ממכרז לעמותה חרדית השייכת לסבא של כלתו

עיתון הארץ טוען כי הרב נהרי הסתיר מידע מוועדות פטור ממכרז של משרד רה"מ, כי העמותה שאליה העביר את הכסף קשור לאשת בנו.

תחילת הסיפור היה ב-21-10-2012 אז התכנסה וועדה של פטורים על מנת לאשר בקשות שביקש נהרי, ע"פ הטענה הוא סייע לעמותה "הליכות עם ישראל" השייכת לסבה של כלתו הרב רצון ערוסי, לקבל פטור על הוצאות העמותה ופעולותיה, וכך יצא שקופת המדינה סיבסדה חצי מהעלות הזאת, על אף שהשר היה אמור להצהיר שיש כאן ענין אישי.

תגובתו של הרב נהרי על ההאשמות נגדו ב'הארץ': "מתוקף תפקידי כשר המופקד על נושא חברה ומורשת ישראל, מקיימת לשכתי מיזמים ופעילויות שתכליתם הקניית ידע וערכים חברתיים ברוח מורשת ישראל. 'הליכות עם ישראל' הינה עמותה המהווה מרכז עולמי למשפט העברי בנשיאותו של הרב ד"ר רצון ערוסי. העמותה מקיימת מזה למעלה מעשרים שנה כנס עולמי מקצועי בדיני ממונות בהשתתפות מיטב המרצים, רבנים, משפטנים ואנשי אקדמיה. לשכתי לוקחת חלק, מזה שלוש שנים, במיזם משותף ומקיימת מושב אחד בכנס. לשאלתך האם זה ראוי להשתתף במיזם עם עמותה שהעומד בראשה הינו הסבא של כלתי מזה כארבעה חודשים – אשיב, כי המשך פעילות ברוכה זו מתקיימת כבר מספר שנים ונובעת אך ורק משיקולים מקצועיים בלבד".

ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: "חברי ועדת המכרזים לא ידעו על קרבת המשפחה המדוברת ולכן סוגיה זו לא נדונה במסגרת הדיון בבקשה. יצוין כי קרבת המשפחה בין השר נהרי לרב ערוסי אינה מוגדרת כקרבת משפחה לפי כללים למניעת ניגוד עניינים של שרים. יודגש כי גם בשנים 2011-2010 אושרה התקשרות דומה עם עמותת הליכות עם ישראל, כלומר כזמן רב לפני היווצרותה של קרבת המשפחה הנטענת".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.