עיתון 'המודיע': להקים אוטונומיה למגזר החרדי בתוככי מדינת ישראל • "אברכי הכוללים יהיו יקירי הציבור ויקבלו מלגה מכובדת"

אחרי שהחרדים, למרות הגידול במנדטים, לא נכנסו לקואליציה, מתחילים בקרב ראשי הציבור בחשיבה מחדש, כך לפחות נראה ממאמר ראשוני מסוגו שפורסם הבוקר בביטאון אגודת ישראל, 'המודיע', בו נכתב כי על החרדים להקים אוטונומיה חרדית משלהם.

המודיע כותב כי "בהובלת התקשורת והבג"ץ המוזנים מארגוני שמאל במימון אנטישמי, הם בוחרים להתכחש לסטטוס-קוו שהושג בעמל רב ולשבור את כל המוסכמות, כגון אישור גיורים פיקטיבים, נישואין אזרחיים, פגיעה והתערבות בחיי הציבור החרדי.
"במידה ולא תיהיה תפנית לטובתנו", כותב המודיע, "יש אופציה שצריך לחשוב עליה כפיתרון בלית ברירה – להקים אוטונומיה יהודית בארץ ישראל".

העיתון לא משאיר הרבה סימני שאלה ומפרש את דבריו: "אוטונומיה פירושו עצמאות ניהולית שלטונית בענייני פנים ללא מעמד ריבוני מדיני, עם עצמאות חוקתית כלכלית ומשטרה וללא צבא ומדיניות חוץ.
"אם הצלחנו להקים את בני ברק, אלעד מודיעין עילית, לניאדו ועזר מציון", מבהיר המאמר, "נצליח להקים גם חברת חשמל, כבישים ושאר הנדרש".

'המדויע' מוסיף וכותב כי "בניהול מושכל ונבון, נצליח לתקצב במאה אחוז את כל מוסדות החינוך, אברכי הכוללים יהיו יקירי הציבור ויקבלו מלגה מכובדת ונדאג לדיור במחירים שפויים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.