עיתונאים נגד ההסתה של לפיד: "הנח להם, התעמרת בהם מספיק"

"אני שומע אותו מתחיל עכשיו שוב להסית נגד החרדים. עזוב, יאיר, זה לא מתאים. הם לא מצורעים, ולא אויבי העם, והשיח הזה מיצה את עצמו". עיתונאים נגד קמפיין ההסתה של לפיד. כל הפרטים

קמפיין ההסתה של לפיד ו'יש עתיד': הרשת גועשת בעקבות ניסיונותיו הנואלים של שר האוצר להפנות את אש הביקורת ממנו אל החרדים.

הכתב לענייני חרדים של ישראל היום, יהודה שלזינגר, פירסם פוסט נוקב בו הוא מבקר בחריפות את הצהרותיו של יאיר לפיד ובכירי 'יש עתיד' החל מאמש.

"לקראת הבחירות אני רוצה להזהיר אתכם מהאתיופים האלה.

הם דואגים רק לאינטרס שלהם, לקהילה שלהם וממנים רק קייסים משלהם. לא רק זה, הם מתרבים פה נורא מהר ורובם בכלל בשכבות החלשות ולא ממש תורמים למדינה. זהירות, ראש הממשלה מחזיר אותנו אחורה, וגם שמעתי שסגר איתם דיל שיקבלו את תיק האינג'רה והסיגד.

הזדעזעתם? יופי, עכשיו תחליפו את האתיופים בחרדים ותקשיבו למסע הדה-לגיטימציה שמובילים לפיד ולבני שנשמע בדיוק אותו דבר", כותב שלזינגר.

שלזינגר מוסיף: "מותר ורצוי לקיים דיון על השותפות בנשיאה בנטל, בחלוקת התקציבים ובאופייה הדתי-יהודי של מדינת ישראל.
אסור להוציא אלפי אנשים, מחוץ למעגל הלגיטימיות ולהפוך אותם למצורעים, כתם, חמאס או חיזבאללה".

גם העיתונאי חנוך דאום (ידיעות אחרונות) התייחס הבוקר לדברים: "את לפיד אני מעריך מאוד, אבל אני שומע אותו מתחיל עכשיו שוב להסית נגד החרדים, ובא לי לומר לו: עזוב יאיר, לא מתאים. הפסילה הקטגורית של החרדים שייכת לאתמול. הנח להם. התעמרת בהם מספיק, הוצאת אותם לאופוזיציה- הם התגייסו לצבא בשל כך? מחירי הדיור ירדו? כבר אין יוקר מחיה? הם לא מצורעים, ולא אויבי העם, והשיח הזה מיצה את עצמו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.