עיתונאי בריטי שנשבה על ידי דאע"ש: "אחשוף את האמת על הארגון" (וידאו)

ארגון הטרור פרסם סרטון חדש בו נראה עיתונאי בריטי שנפל בשבי. העיתונאי, שלא נראה בסכנת חיים, טען כי התקשורת במערב משקרת לגבי הארגון: "אני אסיר וממשלתי נטשה אותי"

מלחמת התעמולה של דאע"ש: ארגון הטרור הרצחני פרסם היום (חמישי) סרטון נוסף בו נראה עיתונאי בריטי, שנשבה על ידי הארגון.

השבוי שאינו נראה בסכנת חיים מיידית מבטיח, "לחשוף את האמת מאחורי ארגון המדינה האסלאמית".

השבוי הזדהה כג'ון קנטלי, ולדבריו הוא עבד כצלם וכתב עבור כלי תקשורת בריטים רבים. קנטלי דיבר למצלמה בזמן שישב מאחורי שולחן בחדר חשוך, כאשר לא ניתן לזהות את מיקומו. לאחר מכן האשים העיתונאי את הממשלה הבריטית ב"נטישתו", ותיאר כיצד ברצונו "להפריך את האמת המעוותת" שמופצת על ידי התקשורת במערב בסדרת סרטונים שיפרסם בהמשך.

"שלום, שמי ג'ון קנטלי, אני עיתונאי בריטי ופעם עבדתי עבור כמה מהעיתונים הגדולים בבריטניה, כולל ה'סאנדיי טיימס', ה'סאן' וה'סאנדיי טלגראף'", סיפר. "בחודש נובמבר 2012 הגעתי לסוריה , שם נתפסתי בידי מדינת האסלאם. עכשיו, שנתיים אחר כך, הרבה מאוד דברים השתנו כולל הרחבת המדינה האסלאמית שכוללת אזורים גדולים במזרח סוריה ובמערב עירק, אזור גדול יותר מבריטניה ועוד מדינות נוספות".

"אני יודע מה אתם חושבים – אתם אומרים לעצמם 'הוא עושה את זה רק כי הוא אסיר ומחזיקים אקדח ולראשו ואומרים לו מה לעשות'. ובכן, אני לא יכול להכחיש שאני אסיר, אבל אחרי שננטשתי על ידי ממשלתי וגורלי תלוי בידי הארגון. אין לי דבר להפסיד", הוסיף.

"אולי אחיה, אולי אני אמות – אבל אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו להעלות כמה עובדות שאתם יכולים לאמת, עובדות שבמידה ותפנימו אותם, אולי תוכלו להציל חיים", טען קנטלי שהאשים את התקשורת המערבית שלדבריו "מנסה לגרור את הציבור בחזרה לתהום, למלחמה נוספת עם המדינה האסלאמית אחרי שתי מלחמות נוראיות ולא פופולאריות באפגניסטן ועירק, למה הממשלה שלנו כל כך נחושה להסתבך בעוד סכסוך שהיא לא תוכל לנצח בו?""

השבוי טען כי יסביר "בסדרת תכניות מיוחדות" את הפילוסופיות של ארגון דאע"ש.

על פי תוכן הדברים, נראה כי הסרטון נערך השנה,  אולם לא ברור מתי הוקלט  – לפני או אחרי שהוצאו להורג העיתונאים האמריקנים ועובד הסיוע הבריטי.

קנטלי אמר כי ממשלות אירופאיות אחרות ניהלו משא ומתן על שחרור השבויים, "אבל ארצות הברית ובריטניה לא מנהלות משא ומתן".

צפו בדברי השבוי הבריטי – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.