עיתונאי 'התאגיד' התפרצו להסתדרות (וידאו)

עשרות יוצרים פרצו היום (חמישי) למטה ההסתדרות במחאה על החלטת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן להאריך את פעולת רשות השידור עד 2018 – ודחיית שידורי התאגיד.{"דורכים עלינו"}

לאחר שראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו הודיע כי הוא נחוש לדחות את פעילות תאגיד השידור הישראלי,עשרות יוצרים פרצו היום (חמישי) למטה ההסתדרות במחאה על החלטת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן להאריך את פעולת רשות השידור עד 2018 – ודחיית שידורי התאגיד.

עובדי התאגיד מחו הבוקר במשרדי ההסתדרות הצהירו הבוקר: "ב- 30.9 נהיה מוכנים לשידור. קול ישראל יישמע מירושלים, את היחידה אני נשבע" – ובכך דחו את טענת נתניהו לפיה המהלך נובע מאי מוכנת התאגיד לשידור מירושלים.

חברי התאגיד החלו להפגין בקריאות ושריקות בתוך משרדי ההסתדרות ודרשו להבטיח את חופש העיתונות והתקשורת: "לא מצא מכאן, עובדים עלינו, דורכים עלינו – אבי תתעורר, הציבור שווה יותר".

צפו באדיבות רשת

לירן עצמור, יוצר ומפיק, שידר מתוך המחאה ואמר: "ניסנקורן מכר אותנו ואת היצירה העברית בזול. אנחנו נמצאים בקומה החמישית של בניין ההסתדרות, כבשנו את הקומה". עצמור הוסיף כי "יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לא מוכן להיפגש איתנו. חצי מיליארד שקלים מאחורי הגב של הציבור והאוצר בקומבינה מסריחה עם שר התקשורת וראש הממשלה נתניהו".

 

 

ממועצת תאגיד השידור הישראלי נמסר: תאגיד השידור הישראלי יהיה מוכן לשידור רציף בדיגיטל בטלוויזיה וברדיו ב 30.9 כפי שנקבע בחוק. גוף השידור שקם בימים אלה הינו גוף עצמאי, איכותי, מקצועי ומגוון שיביא לידי ביטוי את כלל הקולות של הציבור בישראל, יפעל למענו ויחליף את הנורמות שהיו מקובלות עד כה בשידור הציבורי. אנו ממשיכים לפעול באינטנסיביות להקמת שידור ציבורי נקי כפיים תוך שמירה קפדנית על כספי ציבור. התאגיד גייס 220 עיתונאים ועובדים כמחציתם מרשות השידור ויקלוט את מיטב עובדי הרשות כפי שהתחייב. התאגיד יפעל בהתאם להחלטות בג"ץ בנוגע למיקום השידורים ביום התחילה. המועצה דוחה את הניסיונות להפעלת לחצים מתוך אינטרסים שמטרתם החלשת השידור הציבורי בישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.