עיתונאי שהוחזק בשבי בסוריה מתאר את הזוועות שעבר

העיתונאי הצרפתי סיפר בין היתר שהמחבל שפתח באש במוזיאון היהודי בבריסל היה אחד משוביו האכזריים ביותר

עיתונאי צרפתי שהוחזק כבן ערובה על ידי ארגון אסלאמי קיצוני בסוריה חושף כי אחד משוביו היה לא אחר ממהדי נמוש, המחבל מבלגיה שירה למוות בארבעה בני אדם, בהם שני ישראלים, במוזיאון היהודי בעיר לפני כארבעה חודשים.

"הוא הסתכל על ידיו, פכר את אצבעותיו כמו מתאגרף ולבש את הכפפות שלו", סיפר העיתונאי על רגעי האימה תחת חסותו של נמוש בסוריה. "הוא אמר לי 'אתה רואה את הכפפות האלה? הבאתי אותן במיוחד כדי להכות אותך, במיוחד בשבילך'".

דבריו של העיתונאי הצרפתי המוערך, ששוחרר מהשבי לפני מספר חודשים, מגיעים על רקע החשש האירופי מפני זליגת הטרור האסלאמי לשטח היבשת. על פי הרשויות בצרפת, לפחות 900 בני אדם בעלי אזרחות מקומית נמצאים בסוריה ומשתתפים בקרבות העקובים מדם. החשש בשבועות האחרונים התגבר לנוכח מעשי האימה של ארגון דאעש, שרומז על כוונתו לפעול נגד מטרות בינלאומיות.

בדברים שאמר הנין לפני כחודש לסוכנות הידיעות איי.פי, הוא סיפר שהעיתונאי ג'יימס פולי ספג יחס אפילו קשה יותר ממנו – וזאת משום שהוא מחזיק באזרחות אמריקנית. לדבריו, למרות החשש, פולי הפגין לאורך כל השהות המשותפת שלהם בשבי אומץ יוצא דופן ושמר על כבודו.

הנין הוחזק כבן ערובה יחד עם מספר עיתונאים נוספים במשך חודשים ארוכים ושוחרר בחודש אפריל האחרון. לדבריו, הוא הוחזק בלא פחות מ-10 אתרים תת-קרקעיים שונים, אך לא פירט על התנאים ועל הארגונים שהחזיקו בו, בין היתר על מנת לא לפגוע באזרחים הזרים שעדיין מוחזקים בסוריה. המחבל מבריסל נעצר ימים ספורים לאחר פיגוע הירי הקטלני, וכעת ממתין למשפטו בצרפת.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.