עיתונאי ששוחח עם גז: "הוא נשמע מפורק"

הסירוב והשיימינג: כתב 'מקור ראשון' ששוחח עם סרבן הגט, עודד גז, ניסה – לשוא – לקבל ממנו הסבר להתעמרות באשתו ואם ילדיו {סערת סרבן הגט}

השיימינג מתחיל לתת את אותותיו? כתב 'מקור ראשון', יהודה יפרח, ששוחח במהלך השבוע שעבר עם סרבן הגט, עודד גז, מעיד כי הוא "היה נשמע מפורק". יחד עם זאת לא נראה כי משהו בעקשנות שלו עומד להישבר בקרוב.

"שלשום ניסיתי לדבר עם גז בטלפון, הוא נשמע מותש ומפורק אך סירב לנמק את הסרבנות האכזרית שלו כלפי אשתו", כותב יפרח בטורו השבועי.

יפרח מוסיף: "מקורביו מספרים שמדובר בפרד עקשן, עבד נרצע לאגו-טריפ של עצמו שמתחפש לפסאודו-אידואולוגיה של "קדושת הנישואין". יתכן שליבו הערל לא יתרכך גם כשיגלה שחייו אינם חיים ושאף קהילה או מקום עבודה בישראל לא מוכנים לקבל אותו אליהם".

כזכור, בתחילת השבוע שעבר פנה גז לבג"צ בבקשה שזה יאסור על המשך הפצת תמונתו ברשת החברתית. לטענת גז, הצעד אינו יהודי ואינו חוקי.

גז, "רב" וד"ר לפיזיקה ע"פ הכשרתו, מצוי בהליכי גירושין עם אשתו מזה ארבע שנים, כשלאורך כל התקופה הוא מסרב בעקשות ובאטימות לתת לאשתו את הגט המיוחל.

לאחר שהבינו בבית הדין כי אין בכוונתו לשחרר את אשתו מעגינותה, ולאחר שהוא לא נענה לסנקציות הקודמות שהוטלו עליו, עברו בבית הדין ל"נשק יום הדין". תמונתו ופרטיו הופצו ברשתות החבריות והציבור נקרא לנדותו, לא לצרפו למנין ולא להעסיקו.

מי שאימצה במהירות את הוראת ביה"ד היא אונברסיטת בר אילן שם הועסק גז כמרצה. הנהלת האונברסיטה החליטה לפטרו לאלתר תוך שהיא מפרסמת הודעה מיוחדת לציבור.

"ברשתות החברתיות, ועכשיו גם באתרי חדשות, מופצת ידיעה על ד"ר עודד גז, המתעמר באשתו ומסרב לתת לה גט. בית הדין הרבני הגדול הורה לפרסם את שמו ותמונתו ולהרחיקו מכל עניין דתי, נאמר בהודעת האונברסיטה שפורסמה תחת הכותר "עודד גז- לא בבית ספרנו".

בהודעה נכתב עוד: "בעבר למד גז במכון הגבוה לתורה בבר-אילן והועסק תקופה קצרה במחלקה לפיזיקה. לפני שנתיים הורחק גז מהמחלקה ובאחרונה הורחק גם מהמכון הגבוה לתורה..כיום אין לאוניברסיטת בר-אילן שום קשר עמו".

כתב הנידוי שהפיץ בית הדין הרבני הגדול
כתב הנידוי שהפיץ בית הדין הרבני הגדול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.