עיתוני השבת: "הפלס" עוקץ את "יתד" – "יתד" עוקץ את הבזבזנות בבעלזא

המלצות ועדת פרי לגיוס בני הישיבות, הביאה את הביטאונים החרדים למתקפה חזיתית כנגד גיוסם של בני הישיבות.

'המבשר' תוקף בכותרת הראשית היום את מסקנות הוועדה, "זעזוע ושאט נפש ביהדות החרדית נוכח כוונות הזדון לפגוע בישיבות הקדושות וצמצום לומדי התורה בארץ הקודש". נכתב בכותרת הראשית.

סופר המבשר שלמה דב הרשקוביץ  תוקף "לבחורי הישיבות ולאברכי הכוללים יש דר יום משלהם והם אינם נבהלים ממסקנות הוועדה. מבחינתנו הם יכולים להוריד את הירח. ללומדי התורה אין שום כוונה לסגור את הגמרא".

כמו כן תוקף העיתון את הנהגת 'הבית היהודי' בחריפות. "מפלגת הבית היהודי תיזכר לדיראון עולם כשותפה מלאה למזימה הנפשעת". גם שאר הביטאונים החרדיים, יתד נאמן, המודיע והפלס יצאו בכותרות דומות, מה שמצביע על הלחץ העצום בו שרוי בימים אלה הציבור החרדי.

הכותרת הראשית של המודיע זועקת: "המלחמה בעולם התורה בחסות הציונות הדתית ובגיבוי רבניה יוצאת לדרך".

   "החרדים החדשים" ו"המצטטים החדשים', נכתב במאמר "הפלס" כעקיצה נגד יתד נאמן על שהביא ציטוטים מעיתונים חילונים כנגד ההפגנה נגד גזירת הגיוס, בהמשך נכתב נגד ועדת פרי  "אל תנסו אותנו, אל תבחנו אותנו, אל תבדקו מה יהיו התגובות שלנו כי כל מה שהכרתם עד היום אינו מהווה אפילו משל לעוצמת המלחמה. המערכה היא על עצם קיומנו. מבחינתנו התוצאה הסופית היא או לשרוד או להיהרג".

בעוד 'הפלס' עוקצים את יתד  ביתד עוקצים  את בעלזא בו נכתב מאמר תורני שמעביר ביקורת על הכסף שנשפך שם לריק: התפאורה הכתרים,האוכל, השתייה – כעשן יחלוף ומי  ידע עליו מחר"..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.