עכו: מטיילים יהודים הותקפו ע"י ערבים

קבוצת מטיילים יהודים הותקפה ע"י ערבים בעיר העתיקה בעכו. חבר הקבוצה חייל בקבע נאלץ לשלוף את נשקו ועוכב לחקירה.  עו"ד עדי קידר "מדובר בשערוריה, חייל נאלץ להגן על חייו וחיי הסובבים אותו ומוצא עצמו תחת חקירה"

קבוצת יהודים, בניהם ילדים הותקפה בשעות הצהרים, ע"י מספר ערבים בעת שטיילו בעיר העתיקה בעכו, הערבים ניסו לדחוף את המטיילים מגובה רב בעת שטיילו על החומה העתיקה במקום.

בתגובה לתקיפה נאלץ אחד מהמטיילים, חייל בשרות קבע, לשלוף את נשקו האישי ולהגן על המטיילים. לאחר האירוע עוכב החייל לחקירה ונלקח לתחנת המשטרה בעיר, שם החרימו השוטרים את נשקו האישי.  עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מעניק סיוע משפטי לחייל.

"טיילנו על חומות העיר העתיקה, כעשרים איש, בניהם ילדים רבים, לפתע וללא סיבה  ניגש  אלינו נער ערבי ואיים כי ידחוף אותנו מהחומה למטה, מדובר בגובהה עצום של 12 מ', לאחר מספר דקות הצטרפו לנער עוד מספר בחורים ונערים, כאשר אחד מהם החל ממש דוחף את חברי הקבוצה מהחומה וממש מסכם את חייהם. אני ועוד חברי קבוצה, כדי לא ליפול לצד הגבוהה לכיוון הים והסלעים נאלצנו לקפוץ מהחומה לצד הנמוך" סיפר אחד המטיילים.

"בתגובה לתקיפה, נאלץ אחד מחברי הקבוצה, חייל בקבע, לשלוף את נשקו האישי בכדי להרתיע את התוקפים ולהגן על חברי הקבוצה והילדים, בתגובה לזה המשטרה עיכבה אותה לחקירה והחרימו לו את הנשק, אנחנו בדרכנו לתחנה לתת עדות בעניין" סיפר.

בשעה זו חברי הקבוצה נמצאים בתחנת המשטרה בעכו ומגישים תלונה כנגד התוקפים הערבים.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מסר "מדובר בשערורייה, קבוצת מטיילים מותקפת, חייל נאלץ להגן על חייו וחיי הסובבים אותו ומוצא עצמו תחת חקירה. חבל ששוב המשטרה נוקטת עמדה בשלב מוקדם ומעכבת חשודים בטרם ביררה את פרטי האירוע, אני בטוח כי מרשי ישוחרר בהקדם. כולי תקווה כמי שהחל בכל התגרה והאיומים ייעצר ויובא לדין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.