עכשיו זה רשמי: הרב קוק הודיע על הקמת המפלגה

לאחר שחשפנו על כוונתו של הצדיק המקובל הרב דב קוק שליט"א על הקמת מפלגה חדשה בעיר שתסחוף אחריה מאות מתושבי טבריה, הערב פרסם העיתונאי שמעון כהן מעיתון "מקומי טבריה" על ההחלטה הדרמטית

לאחר שחשפנו על כוונתו של הצדיק המקובל הרב דב קוק שליט"א על הקמת מפלגה חדשה בעיר שתסחוף אחריה מאות מתושבי טבריה, הערב פרסם העיתונאי שמעון כהן מעיתון "מקומי טבריה" – דקות לפני סגירת העיתון, כי הרב הודיע באופן רשמי על הקמת המפלגה.

וכך סיפר: "יום רביעי לקראת חצות, קראו לי בשם הרב להגיע לישיבה של הרב קוק, כדי לשמוע מהרב מסר ולהעבירו דרך העיתון. הגעתי לרב, והסתגרתי איתו בחדרו הקטן.
"הרב נראה מאוד פגוע", הוא מספר. "הרב פתח ואמר שהוא אישית לא רוצה לפתוח מפלגה, אבל נוצר צורך, ואין מנוס, והכל בגלל מירמורים ותלונות של הרבה אנשים. " אני לא שונא אף אחד" אמר הרב. הרב אמר שגמלה בליבו החלטה סופית להקים את המפלגה החדשה. לטענת הרב למפלגה שלו יצביעו גם קהלים חדשים שאף פעם לא הצביעו למפלגות החרדיות. הרב אמר עוד שהוא והרבנית יצאו ויעודדו את החסידים שלהם להצביע למפלגה החדשה. לשאלתי, האם זה לא מפריע לרב אויירבך, ענה הרב:" אין דרישה כזאת מהרב אויירבך. וזה לא מפריע לו כלל". כאמור, הרב החליט סופית לצאת לדרך חדשה עם מפלגה חדשה.

מי שנחשב לבעל השפעה ציבורית רבה בעיר הוא הצדיק המקובל הרב דב קוק. רבים מתושבי העיר, בעיקר אלו הנמנים על קהילת החוזרים בתשובה, נחשבים לתלמידיו שיצביעו בבחירות בהתאם להוראותיו, ולאורך השנים הוא פעל במשותף עם המפלגות החרדיות. לאחרונה הופתעו במפלגת ש"ס המקומיות לשמוע כי הרב שוקל להריץ רשימה עצמאית למועצת העיר. "הרב מאוכזב מהתנהלות העירייה ונציגי הסיעות החרדיות, בנושא תלמוד התורה שהרב הקים בהרבה מאמצים", הסביר אחד מתלמידיו את הסיבה להחלטה להקמת מפלגה חדשה ועצמאית.

לפני כשנתיים, נאלץ תלמוד התורה של הרב, שבו לומדים מאות ילדים מרחבי העיר טבריה, לעבור למבנה אחר. דובר אז על כך שהרב יקבל חלק מהמבנה המפואר של בית הספר החילוני ארליך, שבו כבר לא למדו כמעט ילדים, אבל אז הקימו חלק קטן מההורים החילונים קול מחאה, וראש העיר יוסי בן דוד נאלץ לחזור בו. כחלופה, הביאו לת"ת את מבנה תאגיד המים, מבנה עלוב וישן וצפוף, אשר בחורף – המקום מתמלא במים. מאז יש כעס בקרב אנשי הרב מדוע לא דאגו נציגי הציבור החרדי ולא נלחמו למבנה ראוי יותר עבור תלמוד התורה של הרב קוק.

בנו של הרב צוטט בעיתון מקומי אומר: "אנחנו לא חושבים שקיבלנו את מה שמגיע לנו, אומרים שאנחנו שווים שני מנדטים, אבל אנחנו שווים יותר. כרגע אני לא מעוניין להגיד יותר מזה. אנחנו עובדים בשקט ונראה מה יהיה".

גורם פוליטי חרדי בעיר העריך כי המפלגה יכולה להכניס גם נציג שלישי למועצת העיר. "הרב נערץ על ידי עשרות אלפי טבריינים. מכל המגזרים באים להתייעץ עם הרב", אמר.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לצערי מי שנכנס לפוליטיקה מצטער....

  הפוליטיקה מלאה בלכלוך.
  עדיף לכולנו שקדושנו לא יכנסו לזה כלל. זה לא עושה קידוש השם.

  שרוליק |
  הגב
 2. חבל לשרוף קולות בשעה כזו

  עם כל הערכה העצומה שלי לרב, הקהילה שלו לא עוברת את ה150-200 משפחות ועם כל הכבוד שהציבור רוחש לו, לא יצביעו לו. סתם לשרוף 400 קולות, לא מגיע לו כסא (לשם השוואה החסידים עוברים את ה750 קולות וגם לא קיבלו כסא)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב