כאב הראש החדש של ש"ס ודרעי

קבוצה של פעילים ואינטלקטואלים מזרחיים – חלקם אנשי ש"ס בעבר – מאיימת לרוץ בבחירות הקרובות במסגרת פוליטית חדשה {עכשיו תורם?}

אם עד היום ריחפה כל העת עננת 'יחד' מעל לראשה של ש"ס בכל הקשור לבחירות הבאות, אמש נחשפה בערוץ 10 התארגנות פוליטית חדשה של צעירים מזרחיים, התארגנות שעשויה/עלולה לאגף את ש"ס בזירה החברתית-מזרחית שלה.

מדובר על צעירים אינטלקטואלים מזרחיים שחלק גדול מהם הצביעו ש"ס בבחירות האחרונות ועתה גמרו אומר להקים תנועה משל עצמם שתתחרה גם בזירה הפוליטית. שם התנועה הוא 'תור הזהב' וחברים בה, כאמור, שורה של אינטלקטואלים ופעילים מזרחיים, לרבות תומכי ש"ס.

"אנחנו יכולים לתפוס כל אחד עמדות שונות, אבל עדיין יש לנו מחנה משותף מאוד מובהק. המחנה המשותף של החצר האחורית", אומרמשורר המחאה, רועי חסן, שהצביע עבור ש"ס בבחירות האחרונות ועתה הוא מראשי ההתארגנות.

אופיר טובול, שאף הופיע בכנסי הבחירות של המפלגה, הוסיף: "סופו של דבר כשרואים את הנתונים ורואים למה מזרחים מגיעים באחוזים כל-כך נמוכים לאקדמיה זה מעלה את השאלה שהיא, לדעתי, שאלת השאלות: או שיש כאן איזשהו פגם גנטי שאומר 'וואלה, הם דפוקים', או שיש כאן חסמים שמונעים מה להגיע לאוניברסיטה…בני נוער מזרחים מהפריפריה או בכלל, הם לא מדמיינים את עצמם אפילו כיכולים לבחור להיות טייס או עורך דין או רב גדול".

פעיל אחר מסביר מדוע דווקא התנועה הזאת תענה על שאיפותיו של המזרחי הממוצע: "אריה דרעי שם אותי במקום מאוד סגור, חרדי. כחלון רואה אותי חילוני. אני נמצא שם באמצע ויש שם אמצע גדול מאוד, שלשם אנחנו צריכים להיכנס".

"לא באתי להילחם בש"ס". בניהו יום טוב
"לא באתי להילחם בש"ס". בניהו יום טוב

פעיל אחר שהתראיין לכתבה הוא בניהו יום טוב, פובלציסט חרדי שהיה מזוהה מאוד עם ש"ס לאורך השנים. בעמודהפייסבוק שלו הסביר יום-טוב כי לא מדובר במלחמה מול ש"ס.

"ש"ס היא הבית שלי, איתה גדלתי ובמוסדותיה התחנכתי…בבחירות האחרונות עמדתי בראש המטה בראשל"צ וקידמתי את מטה הצעירים ברמה הארצית", מקדים יום טוב ומוסיף: 'תור הזהב' לא קמה בכדי להילחם בש"ס ברמה הפוליטית".

לטענתו, "'תור הזהב' הוקמה בכדי להעשיר את השיח הציבורי והתקשורתי באוריינטציה מזרחית, וכדי להעלות את המודעות בתחומי התרבות, החינוך והמסורת. בתור הזהב חברים נציגים מכל הקשת הפוליטית: ימין ושמאל, דתיים וחילונים, מסורתיים וחרדים…בין מייסדיה ניתן לראות את אנשי הבית היהודי לצד אנשי שמאל, חברי מפלגת העבודה לצד ליכודניקים – וש"סניקים, הרבה ש"סניקים!"

"לא עזבתי את ש"ס ולא אלחם בה. אמשיך לפעול למען הדברים שבהם אני מאמין בראש מורם ובגאווה גדולה!", מסיים יום טוב.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שתולים של דרעי שחושב שכולם תמימים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תרגיל ישן של דרעי כדי לייאש מפלגות יריבות דרעי תקוע בשנות ה90 חושב שאנשים מטומטמים, ברגע האחרון הפלגה הזו תגיד לתמוך בשס והבוחרים יקלטו שדרעי עובד עליהם בעיניים ויבחרו באלי ישי על אפו וחמתו של דרעי הבזוי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ערוץ 10 זה עוד שןפר של דרעי ! המפלגה הזאת רק כדי שאלי ישי לא ירוץ ! לא יעזור לדרעי כלום בחרתי שס ואבחר באלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. דרעי מנסה לסנדל את אלי ישי וכאילו יש עוד מפלגה מפלגת קש, ידועים התרגילים של דרעי הרשע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. אווייייי מרררררררררררן מה עושים לי
  אהה לך…

  אוייי מרררררן

  אבי אבי רררכב ישררראל ופרררשיו

  דרעקי המתפגר |
  הגב