עלה ל-42 מניין ההרוגים באסון השריפות בקליפורניה

אסון השריפה הגדול בהיסטוריית קליפורניה: 42 נהרגו ומאות נעדרים. הכוחות עדיין לא השיגו שליטה על השריפה הקטלנית

הרשויות בקליפורניה איתרו הלילה (שלישי) 13 גופות נוספות של תושבים שנספו בשריפות הענק במדינה, ומניין הקורבנות עלה ל-42. בנוסף, יותר מ-200 בני אדם עדיין נעדרים. עלייה זאת בכמות הקורבנות מביאה את השריפה להיות הקטלנית ביותר במדינה אי פעם.

לאור התחזקות הרוחות המאיימות ללבות את האש, מושל מדינת קליפורניה, ג'רי בראון, דחק אתמול בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להכריז על אסון טבע. צעד שכזה ישחרר כספי סיוע פדרליים נוספים, אך טראמפ מאיים דווקא לקצץ את העזרה לקליפורניה. הוא מאשים את הרשויות בטיפול לקוי ביערות.

הצוותים הצליחו להכיל כ-25% משריפת "קמפ", שכילתה יותר מ-400 קמ"ר בקצה של הפארק הלאומי פלומס. בדרום, הכבאים הצליחו להכיל כ-10% משריפת "וולסיי". לפי שירותי החיזוי, הרוחות הן במהירות של עד 65 קמ"ש לצד משבי רוח של בין 95 ל-112 קמ"ש.
צוותי החירום סורקים את שרידיהם של יותר מ-6,700 בתים ובתי עסק שנחרבו בעיירה פרדייז. העיירה והאזורים הסמוכים לה ניזוקו בצורה הקשה ביותר בתבערה, שהחלה ביער סמוך ביום חמישי. בתים רבים במליבו, שבה חיים כוכבי הוליווד, נהרסו בשריפה. העיר הסמוכה קלבסס, שבה חיים כ-20 אלף איש, הושמה תחת הוראת פינוי.

"זאת הנורמה החדשה", אמר מפקד מערך הכיבוי של מחוז ונטורה, מארק לורנזן, שציין כי השריפות השנה התפשטו מהר הרבה יותר בהשוואה ללפני עשור. גורמים ברשויות דחקו בתושבים להישמע להוראות הפינוי ואמרו כי הם בעצמם עזבו את בתיהם למען ביטחונם.

"הרוחות כבר מנשבות", אמר מפקד מערך הכיבוי של לוס אנג'לס, דריל אוזבי. "הן ינשבו בשלושת הימים הקרובים. אפשר לבנות מחדש את הבתים שלכם, אבל אי אפשר להשיב את חייכם".