עלות אבטחת הרב הבלין – מעל מיליון שקלים

ועדת הפנים של הכנסת תדון מחר בעלות אבטחתו של הרב משה הבלין שנאמדת בסכום עתק

ועדת הפנים של הכנסת תדון מחר בעלות אבטחתו של הרב משה הבלין, רב הערים קריית גת ושדרות, ראש ישיבת חב"ד בקריית גת וחבר בית-דין רבני חב"ד.

הדיון בעניינו של הרב הבלין יתקיים, וזאת לאחר שחרדים קיצוניים מבית-שמש פרצו לפני כשנה לביתו בקריית גת, גרמו נזק ותקפו את רעייתו של הרב, שנזקקה לאשפוז. הם מחו על החשיפה ב'קול ברמה', שבועות אחדים קודם לכן, על אודות כך שהרב הבלין הגיע להסכמה בין חב"ד לצה"ל על גיוס מרבית תלמידי ישיבות חב"ד, לאחר חתונתם.

לאחר התקיפה החליטה המשטרה כי תוצמד אבטחה לרב, והגורמים הרלוונטיים החליטו כי המועצה הדתית בקריית גת תישא בעלויות לצד משרד הדתות ומשרד האוצר.

הערב חשף הכתב הצבאי של 'קול ברמה', מנדי ריזל –  על ההסכם בין הרב הבלין לצבא פרטים מהדיון שעתיד להתקיים מחר בבוקר בועדת הפנים.

מתברר כי האבטחה סביב הרב הבלין, שכוללת אבטחה צמודה וכן אבטחה על ביתו, עלתה עד כה מיליון ו-100 אלף שקלים, אך למרות זאת, משרדי האוצר והדתות לא משתתפות בעלויות.

המועצה הדתית בקרית גת נושאת בכל העלויות, המהוות כ-30-40% מתקציבה השנתי. הרב הבלין, שמשמש כאמור כרב העיר, הביע חשש כי עבודת המועצה הדתית תיפגע בשל ההוצאות הרבות, מעבר ליכולותיה.

ל'אקטואליק' נודע עוד כי לאחרונה שונו נהלי האבטחה על הרב הבלין.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מתי יבינו שצריך לתקוף ולא לנסות "להרגיע" ו"לגונן"על המצב

    במדינה הזאת במקרה הזה כמו גם בנושא הביטחוני, משקיעים במגננה במקום לטפל ולעקור את הבעיה מהשורש, ולכן המדינה שלנו נראית איך שהיא נראית וחבל מאד!!!

    משה |
    הגב