עליזה לביא מודאגת מפירוק הממשלה: "מי ידאג לחרדיות?"

עם חברים כאלה: יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, עליזה לביא, מתקשה להשלים עם פירוק הממשלה. הנימוק: "דאגה לנשים החרדיות"

עם "חברים" כאלה: במפלגת 'יש עתיד' מסרבים להשלים עם סיום דרכם בממשלה ואובדן שליטתם במוקדי הכוח השונים. יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עליזה לביא, קוננה בדף הפייסבוק שלה: "ההחלטה של ראש הממשלה ללכת לבחירות עוצרת הכל! היא מונעת מאיתנו לעשות שינוי אמיתי וארוך טווח. התחלנו לשנות אך יש עוד הרבה מה לתקן.

חייבים לטפל בפערי השכר, למגר את אי השוויון, להביא לייצוג הולם לנשים במוסדות דת, בדירקטוריונים, בוועדות משא ומתן, בפוליטיקה ועוד. יש להשוות את זכויות העובדים השעתיים לעובדים בשכר ולהסדיר את הכשרת השופטים הדנים במקרי אלימות והטרדה מינית. אנחנו עוד צריכים להקים רשות לאומית למניעת האלימות נגד נשים, ולהעביר תקציב שיבנה מראשיתו בחשיבה מיגדרית. צריך להנגיש יהדות מקרבת, מאחדת ושפויה – כמו שהבטחנו".

לביא מוסיפה: "מי כעת יעמוד בפרץ החדש כדי למנוע את שינוי חזקת הגיל הרך? עד מתי נשים יופלו בעולם העבודה? ומי ידאג לנשים החרדיות והערביות ולקבוצות שאינן מיוצגות בכנסת?

העבודה עוד רבה. ובמקום להמשיך, ניכנס לקיפאון וזאת על חשבון הציבור. צר לי על המציאות שנוצרה, אך זה מה שראש הממשלה הנבחר החליט".

בתגובה הותקפה בתשובות הקוראים הזועמים: "שימשת כשלוחה של ארגוני הנשים ולא ראית ממטר את טובת הילדים". גולש אחר כתב: "ארגוני הנשים לאמהות כמו ש״ס למזרחיים : תישארו מוחלשים וקטנים עד אינסוף. לא מצליח להבין את ההתעקשות על אחריות בלעדית בהורות.. איזה פמיניזם זה?". תגובה בוטה במיוחד: "מקווה שנשכח ממך במהרה ולא נראה אותך בכנסת הבאה עליזה משיח לביא". תגובה נוספת: "גב׳ לביא, התנהלותו של ראש מפלגתך הביאו את הבחירות, אלו העובדות לאמיתן ואין בילתן".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל השינויים שלכם עוד יקח הרבה זמן לתקן!!!!!!!!!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב