לא להאמין: "עליזה לביא מספידה את אבידת המר"ן מעל בימת הכנסת" – צפו בוידאו

לפני כשבועיים עלתה לבמת הכנסת חברת הכנסת עליזה לביא מ"יש עתיד" והחלה לדבר על כך שמרגישים את אבידתו של הגר"ע יוסף גם בכנסת: "מאז פטירתו של הרב עובדיה יוסף, זכרונו לברכה, אנחנו שומעים שוב ושוב על כך שיש להמשיך בדרכו של מרן ובמורשת ההלכתית שלו שהוא הנחיל. גישתו של הרב עובדיה, ראוי שניזכר ונעשה סדר, גם מי שלא מכיר ומכירה לגבי הגיורים ולגיורים בצבא בפרט, תמיד הגישה שלו היתה באופן עקבי, מאז ומתמיד, להקל עד כמה שניתן".

עוד אמרה לביא בהקשר לנושא הגיורים: "בשנת 1976, בזמן שהרב עובדיה כיהן כרב ראשי לישראל, הוא הופיע בפני ועדת הפנים של הכנסת, כאן בכנסת ישראל, ואמר – ואני מצטטת – "בצבא רצו גושפנקא של ראש עדה, שכל הגיורים שהם עושים יהיו באחריותי. הסכמתי. איני רואה בזה דבר פרטיזני אלא שליחות מההשגחה העליונה ואם אני יכול לעזור לזולת, אני מרגיש שזה מחובתי לעם ולמדינה ואיני עושה בזה טובה למישהו. אינני זוכר מקרה שלא פתרתי". אלו מילותיו של הרב עובדיה יוסף.

לביא נתנה לכולם הרגשה כי פטירת מרן הגר"ע יוסף כואב לה אישית: "באמת הרב עובדיה לא רק דיבר אלא גם עשה ולאורך השנים הגיעו לפתחו אלפי מקרים של מתגיירים שביקשו מענה ואת כולם הוא גייר במהירות וביעילות, בניגוד לכל נשיאי בתי הדין הרבניים שהיו לפניו ולאחריו. הרב עובדיה לא הפנה את המתגיירים לאנשים אחרים אלא דאג לגייר אותם באופן אישי ונטל על עצמו את מלוא האחריות".

עליזה לביא סיפקה מידע מעניין מתקופת כהונתו כרב ראשי: "מספר עצום של תיקים מבתי הדין הרבניים התנקזו אליו באותו הזמן, הוא בחן אותם בעצמו, כל תיק ותיק הוא בחן בעצמו וחתם על כל תיק ותיק בתעודת הגיור, הוא בעצמו. והכל על פי העיקרון שהתווה, של כוח דהיתרא עדיף. אך אין צורך ללכת רחוק עד לשנות השבעים על מנת ללמוד עד כמה נושא הגיורים חשוב וקרוב ללבו של הרב עובדיה. לפני שלוש שנים גורמים קיצוניים ניסו להטיל דופי במתגיירי צה"ל ולפסול את הגיור של אלפי חיילים. הגשתי על כך בג"ץ, יחד עם חברי, חבר הכנסת אלעזר שטרן ויחד עם עמותת עתים, הרב שאול פרבר. אך עוד לפני הכרעתו של הבג"ץ צפינו שמנהיגים רוחניים ובמיוחד כאלה שניתנה להם הסמכות בידי המדינה לפסוק ולהכריע לטובת המתגיירים, לצערנו הרב הם לא עושו את זה. היחיד שלקח על עצמו אחריות על כתפיו היה הרב עובדיה שפסק שכל הגיורים שנעשו בצה"ל כשרים כדת וכדין".

כעת אומרת עליזה לביא בצער גדול: "משהרב עובדיה איננו, מוטלת האחריות על כל אלו המבקשים להמשיך את דרכו ועל אלו שאומרים בקול שהם ממשיכים את דרכו, לשאת את הלפיד ההלכתי. לאור הכללים וההנחיות שמתכוונת הרבנות הראשית לפרסם בזמן הקרוב בעניין בירור תוקפו של גיור, כך לפי כותרת המסמך, אני קוראת לכל אלו הרואים בעצמם ממשיכי דרכו של הרב עובדיה, ובמיוחד לבנו, הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, שימשיך את דרכו באמת כפי שהוא התחייב באוזניי ובאוזני אחרים ושידאג באופן אישי למתגיירים".

צפו בוידאו ההספד המיוחד של עליזה לביא על המר"ן – באדיבות ערוץ הכנסת

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המפלגות החרדיות בכנסת לא עשו כלום כל היום, חוק מיהו יהודי לא תוקן ונכנסו לכאן מליוני גויים מאוקריאנה וסודן , בשר חזיר ועוד, הממשלה היא ערב רב מסוכן שממיט עלינו אסון, מיסים שהורגים את כולם.
  היא קשקשנית גדולה, ותנועת ש"ס היא כנופיה , תחילתם טוב וסופם רע, ה' יצילנו מהם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חומרוס הליטוואקס הרסו ויהרסו מדינת ישראל

  אוי לנו אם ינהיגו המדינה |
  הגב
 3. רבי שמעון לביא חיבר הפיוט בר יוחאי היא באה מבית טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב