עלייה במספר הנפגעים רוכבי האופניים

משטרת ישראל הפועלת כל העת ממשיכה במאבק הבלתי מתפשר בתאונות הדרכים, והנתונים מצביעים על עלייה דרמתית של לפחות 55% באכיפה נגד רוכבי האופניים. הדגש במיקוד באכיפה נגד עבירות המסכנות את כלל משתמשי הדרך, מהווה הרתעה לרוכבי האופניים והולכי הרגל כשהמטרה בסוף היא, להציל חיים ולצמצם את כמות הנפגעים.

במהלך סופ"ש והיום ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה ממוקדת באזור ת"א ובני ברק נגד עבירות מסכנות חיים של רוכבי האופניים והולכי הרגל, הפעילות שהיא המשך לאכיפה שבוצעה מתחילת השנה, התמקדה בעיקר בעבירות של חציית רמזורים אדומים, אי מתן זכות קדימה, נהיגה בחוסר זהירות ושימוש בטלפון נייד.

עבירות אלה עפ"י ניתוח מחקרי גורמות לחלק ניכר מהיפגעות האוכלוסיות הללו ולמעשה מעלות את הסיכוי שלהם להיפגע באופן חמור. מטרת האכיפה היא לשמור על חיי הרוכבים והולכי הרגל, ולעלות את המודעות לעניין רכיבה נכונה ובטוחה תוך ציות לחוקי התנועה.

במהלך הפעילות בשעות הערב והיום תועדו עשרות רוכבי אופניים וקורקינטים ממונעים המבצעים עבירות חמורות המסכנות אותם ואת כלל משתמשי הדרך, נגד אותם רוכבים נרשמו דו"חות תנועה בהתאם לעבירות שביצעו.

במשטרה ציינו כי לצד פעילות האכיפה המשטרה פועלת גם במישור ההסברתי והמניעתי על מנת לשנות את תרבות הנהיגה והציות לחוקי התנועה, פעילות האכיפה תמשך לאורך התקופה הקרובה ברחבי העיר.
 
מצ"ב

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.