עליית מדרגה -הרוסים הציבו מטוס בסוריה שמזהה איומי טילים ומטוסים

כלי שריון רבים של צבא ארה"ב שנחתו בשדות תעופה כורדים בצפון סוריה וכבר התייצבו בעמדות קרב במזרח סוריה

לוויין ישראלי זיהה מטוס A-50 מתקדם לשליטה ולבקרה שהוצב בבסיס חיל האוויר בלטקיה שבמערב סוריה ע"י הרוסים.

הערכות מדברות על כך שבגלל מתקפת טילי הטומהוק החזירו הרוסים את המטוס שכבר היה בזמנוח בסוריה בסוף שנת 2015.

מטוס ה-A-50 פותח כבר בסוף שנות השבעים, אולם לפני שנים אחדות הוא עבר שדרוג לדגם A-50U שנועד לאתר איומים מצד טילים ומטוסים במרחק של 650 קילומטר ומצד מטרות קרקעיות במרחק של 300 קילומטר. הצבתו של המטוס מאפשרת לרוסים לכסות שטח נרחב של סוריה ועלול לאיים על ניסיון נוסף של האמריקאים לבצע תקיפה עצמאית נגד משטר אסד ואף להקשות על חיל האוויר לפעול בתוך סוריה.

בנוסף ייתכן והגעת מטוס הבקרה והמודיעין הרוסי לסוריה רומז להכנות צבאיות רוסיות לקראת התרחבות "שדה הקרב " בסוריה . האירנים כבר אמרו זאת בקול את מה שהם שמעו מהרוסים בחדרי חדרים – ארה"ב כבר עוסקת בהכנות לקראת כניסה לסוריה הן מדרום דרך ירדן (ואולי גם דרך ישראל) והן מצפון דרך טורקיה ועירק .

תמונות המציפות את העולם כבר מספר ימים מראים כלי שריון רבים של צבא ארה"ב שנחתו בשדות תעופה כורדים בצפון סוריה וכבר התייצבו בעמדות קרב במזרח סוריה.

היות וכל המהלך האמריקאי נעשה כמעט ללא תאום עם הרוסים ,הרואים עצמם "שוטרי תנועה" בכל הקשור לכניסת כוחות זרים לסוריה , הרוסים מעריכים כי לא ירחק היום ונקודות החיכוך בינם לכוחות בעלות הברית בראשות האמריקאים יתרבו עד כדי חשש מפני התנגשויות מקומיות לא מתוכננות מראש.

רוסיה חוששת כי ארה"ב הולכת לחלק את סוריה,בכוח הזרוע, לקנטונים עצמאיים שיהוו את הגרעין להקמת סוריה החדשה מה שישמוט את שליטתם על "סוריה הגדולה" הנוכחית.

ישנה גם הערכה כי על מטוס הבקרה שהגיע אך אתמול לסוריה הותקנו מערכות מודיעין ולוחמה אלקטרונית כה מתקדמים וכה חדישים עד שהם יכולים לשתק את כל ספקטרום האותות האלקטרוניים בכל שמי סוריה ושכנותיה ויאפשר לה יכולות פעולה ותגובה משופרים במקרה והמצב בסוריה ידרדר בניגוד לרצונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.