עלילה חדשה? "הרב לאו אישר לבן 14 להיבחן לרבנות"

חרף התנגדותו המוקדמת לאשר לצעיר להיבחן, והודעה ששלחו אנשיו של הרב לאו להורי הצעיר בו נאמר כי "עניינו של בנך כבר עלה בערכאות משפטיות, ונקבע כפי שנקבע. על כן סבור היועץ המשפטי שאין מקום לפגישה" שינה הרב את עמדתו לאחר כשנה ואישר לצעיר להיבחן. במכתב ששלחו אנשיו אל היועץ המשפטי נכתב "כיוון שהנער יגע וטרח במשך ימים ולילות, ולמד את החומר הנדרש לבחינה… כבוד הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א סובר כי מן הצדק, יש להעביר את הבחינה הנ"ל לבדיקה, ולהעביר את תוצאותיה לנבחן"

חרף התנגדותו המוקדמת לאשר לצעיר להיבחן, ושל הרב הראשי לשעבר במקרה זהה לפני חמש שנים, שבה המשפחה אף עתרה לבג"ץ על ההחלטה והגיבוי של הבג"ץ לדעתו של הרב עמר, אישר הרב לצעיר להיבחן. בעוד שכשנה לפני שלחו אנשיו של הרב לאו להורי הצעיר הודעה בו נאמר כי "עניינו של בנך כבר עלה בערכאות משפטיות, ונקבע כפי שנקבע. על כן סבור היועץ המשפטי שאין מקום לפגישה" שינה הרב את עמדתו לאחר כשנה ואישר לצעיר להיבחן.

במכתב ששלחו אנשיו אל היועץ המשפטי נכתב "כיוון שהנער יגע וטרח במשך ימים ולילות, ולמד את החומר הנדרש לבחינה… כבוד הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א סובר כי מן הצדק, יש להעביר את הבחינה הנ"ל לבדיקה, ולהעביר את תוצאותיה לנבחן" וציין שהצעיר יוכל להשתמש בציונים רק לכשיגיע הגיל שבו יוכל לגשת לשאר המבחנים. מה גרם לשינוי המפתיע? החשד: הבחירות לרבנות עיר נתניה.

בין המתמודדים אחיו של הרב הראשי, באסיפה הבוחרת, אימו של הנבחן. אחיו של הרב הראשי לא נבחר לבסוף, גם התלמיד לא עבר את המבחן בעקבות התנגדות הרבנות למרות בקשת הרב הראשי, בנוסף מציין הכתב החרדים של ערוץ 2 יאיר שרקי שחשף הערב את הסיפור כי אין הוכחות לכך שיש קשר בין הדברים אך "הסמיכות בין האירועים מעוררים סימני שאלה"

מלשכת הרב הראשי לישראל נמסר בתגובה: "צוותו של הרב הראשי עסק בנושא זה במשך תקופה ארוכה קודם להחלטה וללא כל קשר לבחירות בנתניה, והדבר אף מתועד במסמכים ובפגישות שנערכו בנושא לאורך השנה. ההחלטה שנתקבלה במקרה זה היא מאוזנת והוגנת, לאור זאת שהנבחן ניגש לבחינה לאחר שקיבל את אישור גורמי המקצוע במחלקת הבחינות ואף שילם את האגרה כנדרש. הרב הראשי לא עסק בבחירות בנתניה וכידוע אף השעה עצמו מלדון במועצת הרבנות בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.