עלילות דם נוסח 'הארץ': ישראל כצפון קוריאה • טורו של מנחם רהט

השבועיים הבאים עלינו לטובה, נחשבו למחרידים ביותר בחייהן של קהילות ישראל באירופה של ימי הביניים. עלילות הדם שרקחו אנטישמים נאלחים כנגד 'רוצחי האל', הגיעו לשיאן בתקופה זו. דווקא ערב חג החגים היהודי נמצאה גופת תינוק נוצרי, אשר הפכה מיד עילה מוצדקת להאשמת יהודים ברצח התינוק ופתיחת גל פרעות נגדם.

האמנו לתומנו כי עידן עלילות הזוועה חלף מן העולם. אבל לא. עלילת הדם חיה וקיימת, ורק החליפה צורה. במקום להאשים את היהודים ברצח תינוקות נוצריים, מאשים העולם את היהודים, ברצח ילדים פלשתינים ובהתאנות והתנכלות לעם שהומצא יש מאין. והכי חמור: את עלילות הדם – שעל פי הגדרתן המילונית הינן "סיפור שקרי בעל מאפיינים אנטישמיים" (ויקיפדיה) – ממציאים כאן בישראל פרקליטי השטן, למשל עיתון הארץ ('אל-ארד', בלע"ז); למשל אנשי 'בצלם' שוחרי זכויות האדם הפלשתיני ורומסי זכויות האדם היהודי.

צפון קוריאה בסילוואן

יקצר המצע מלהדגים את כל פרטי תועמלנותו הפרו-פלשתינית של הארץ. הנה דוגמית: מאמר של פרופ' נורית פלד אלחנן, מן האוניברסיטה העברית: "שתיקת הכבשים באקדמיה" (22.2), נועד לשכנע את הקורא, שהמשטר הדמוקרטי בישראל הוא פשיסטי, אכזרי, עושק, פושע נגד האנושות. פלד מספרת לקוראי האנגלית, בין היתר, כי בכפר סילוואן, השוכן ממש למרגלות חומת ירושלים העתיקה, שהפך מוקד לידויי אבנים וזריקת בקבוקי תבערה – קורה הנורא מכל: "בסילוואן ילדים קטנים נחטפים באישון ליל ומעונים בידי חיילים". צפון קוריאה זה כאן.

הטענות המצמררות האלה הודפסו ללא שום הסתייגות, בלא שום אמירת "לדבריהם", כפי שניתן לצפות מעיתונות מיקצועית, אתית. פלד לא הביאה את המקור לסיפור הזוועה. השקר הוצג כאמת עובדתית.

הארץ-בלוף

נניח לרגע לחופש השיסוי שנטל הארץ לעצמו בהפצת שקר בזוי זה, ונפנה לטענה אחרת של הארץ, שהעולם כולו נגדנו (צבי בראל, 10.3.14). מסתבר שגם זה שקר גס. מעולם לא היתה עדנה כזו במעמדה הבינ"ל של ישראל. מנהיגי אומות נכנסים ויוצאים כאן בקצב מסחרר, חותמים על הסכמים כלכליים ומדעיים למאות.

בין האירגונים שדווקא אינם נגדנו, מצויה קבוצת 'קאמרה', שהקימו אינטלקטואלים אמריקאיים אוהדי ישראל. משנחשפו לתעשיית הכזבים של התיקשורת הישראלית, הקימו קאמרה אתר אינטרנט (בעברית ובאנגלית) שעוקב אחר עלילות הדם במקומותינו. "תיאור ישראל… באופן בלתי מדוייק ומוטה לאורך זמן, עלול לעודד דעות קדומות אנטי-ישראליות ואנטי-יהודיות", מסביר אתר הבית של קאמרה.

באתר 'פרספקטיבה, לדיוק ולאמינות בתקשורת הישראלית' שהקים קאמרה, נבחן בין היתר סיפור הזוועה של פלד. חנן עמיאור, מתחקירני פרספקטיבה, שאל אותה מניין שאבה את המידע המרשיע שלה והופתע לגלות כי המסיתה הסתמכה, לטענתה, על דו"ח בצלם – אירגון שמאלני קיצוני אנטי ישראלי מובהק, גם הוא מפרקליטי השטן. זהו המקור 'האמין' שלה. תזכירו לי מתי התבסס הארץ כאל אמת עובדתית, ללא שום פיקפוק והיסוס, לדו"ח של תנועת ימין קיצוני, 'כהנא חי', למשל, ופירסם אותו ללא בדיקה או הסתייגות.

עד כאן השלב הראשון של עלילת הדם מבית הארץ. אבל עמיאור לא הסתפק בהצגת מקורותיהם 'האמינים' של פלד והארץ. הוא הלך אל הדו"ח עצמו וגילה שהם 'עיבדו' והחריפו את נתוניו. כך משיגים רייטינג בינלאומי. הסתבר כי אפילו דו"ח בצלם המפוקפק, סולף: לא ילדים קטנים נעצרו אלא נערים, לא חטיפות בוצעו אלא מעצרים, לא עינויים חלילה אלא טענות בדבר הכאות, לא חיילים אלא שוטרים. בקיצור, בלוף אחד גדול, מבית מדרשו של הארץ-בלוף.

מה זה פעיל פלשתיני?

מי שיעקוב אחר 'פרספקטיבה' יגלה שתעשיית הכזבים מבית הארץ, עובדת נון סטופ לגרימת נזק תדמיתי כבד לישראל בעולם. אין בידי הקורא האירופי או האמריקני כלים להתייחס לשקרי הארץ באורח ביקורתי. וכשההאשמות מתורגמות לאנגלית מתוך עיתון ישראלי, יעני מכובד (איש בחו"ל לא משער שמדובר בבדאי סידרתי), הן נתפסות כהודאה באשמה: הנה הישראלים עצמם מודים בהתנהגותם הברברית של קלגסיה, ומדינתם היא החשוכה והנתעבת באומות העולם. מה שרצינו להוכיח. אף אחד לא יעלה על הדעת שמדובר בישראבלוף.

 לעיתים החוצפה והשקר של העיתון מתעלים לשיאים מדהימים. לא רק שהם מפיצים בעולם סיפורי זוועה מתורגמים מעברית, אלא אף מוסיפים נופך אנטישמי נוסף רק במהדורה האנגלית. תעשיית השקר. כך למשל חשף פרספקטיבה (בטור של גדעון שביב) שבעוד שבעיתון המודפס דווח ב-27 בפברואר: "פלשתיני נהרג בגדה; צה"ל: הוא התכוון לבצע פיגוע בקרוב", נכתב במהדורה האנגלית על "הריגתו המיותרת של פעיל פלשתיני בידי חיילים ישראליים: האם הגיע לו עונש מוות?".

המחבל, שגם הארץ הודה כי היה טרוריסט מאנשי החזית העממית לשיחרור פלשתין, וכי התבצר בביתו וסירב לצאת, הפך במהדורה האנגלית ל'פעיל פלשתיני' תמים שכזה, משהו כמו פעיל שכונות, סוג של פלשתיני נקי כפיים ובר לבב. כעבור ימים אחדים טען הארץ במאמר אחר בעברית ובאנגלית, כי "הימ"מ הוציא להורג מטווח אפס את הפעיל הפלשתיני שסירב להסגיר עצמו".

יצרני עלילות הדם מבית כזבני הארץ, עובדים נון סטופ. הבלופים המזוויעים שנועדו להשחיר בעולם את פרצופה של הדמוקרטיה הליברלית היחידה באזור, חיים ובועטים כל השנה, ללא שום אתיקה מינימלית, מעל דפי התועמלן הבזוי בשירות האוייב, שמתעקש להגדיר עצמו עיתון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בתור אשה מהציונות הדתית אני מתביישת לראות את האובססיביות של רהט בשנאת חרדים .התנהגות של אדם קטן ופה גדול וכשרון ?שואף לאפס!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. מה אתם מביאים את רהט האנטישמיחרדי באתר חרדי?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב