עלילות משה כחלון בעיר הגדולה

מקורות הכוח של כחלון :מה סוד ״ההצלחה״ של משה כחלון – ״ילד מעברת גבעת אולגה״ (ציטוט מדברי ביבי), בן לעולים מלוב, ש״עלה כמטאור״ בשמי הפוליטיקה הישראלית הרדודה?

משה כחלון הבין כי האפשרות שלו להמריא בגבעת אולגה מצומצמת ולכן העתיק את מגוריו לחיפה, שם רכש מכספי הפרישה מצה״ל, חנות קטנה ברחוב תל אביב בחיפה, שעסקה במכירת אביזרי רכב, מכשירי רדיו טייפ וכיו״ב מאוחר יותר רכש לידה גם פנצ׳ריה וחנות למכירת צמיגים. במקביל דאג כחלון להתפקד לסניף הליכוד בחיפה והחל למפות לעצמו את רשת הקשרים בעיר.
האחיזה שלו בחנות לאביזרי רכב וצמיגים, סייעה לו מאוד בראשית דרכו כ״מנוף״ לעשיית הנחות, טובות וצ׳ופרים לחברים מסניף הליכוד בחיפה.
אט אט הפך משה כחלון למוכר יותר ויותר בין פעילי הליכוד בחיפה; קפיצת המדרגה שלו התרחשה בעת הבחירות לעיריית חיפה בהתמודדות שבין תא״ל (מיל) רמי דותן (דבוש) לראש העיר המכהן אריה גוראל.
כדאי בנקודה זו לשים לב לקשרים המיוחדים של משה כחלון עם מקורבים על בסיס חמולתי עדתי, וזאת כמו במקרה רמי דותן (דבוש) שגם הוא יליד לוב (בהמשך יוצגו גם היחסים המיוחדים של משה כחלון עם טייקונים נוספים יוצאי לוב, הבולטים בהם הינם: יצחק תשובה וקובי מיימון).
תוך כדי פעילותו בסניף הליכד בחיפה במערכת הבחירות המוניציפליות, נוצרה היכרות בין כחלון לעוזי לנדאו, שמינה אותו לתפקיד ראש לשכתו בעת שכהן כשר לביטחון פנים.
הקשרים שיצר משה כחלון עם פעילים בליכוד, כעת משהתמקם במרכז העשייה של הליכוד, הדרך להתברג במוסדות הליכוד הארציים, היתה כבר קלה יותר עבורו.
כחלון ניצל ביעילות את קשריו המסועפים עם עסקני הליכוד בחיפה והצפון, את התמיכה שידע לגייס מ״האחווה״ הלובית טריפוליטנית, ומפעילי ליכוד ארציים.
במהרה הוא הצליח להשתלב במוסדות הבכירים במרכז הליכוד, ובשנת 2003 נבחר לכנסת.
גם כשנבחר לכנסת, דאג לתחזק את קשריו ומעמדו בחיפה, ובמסגרת זו עמד בראש אתו״ס (הגוף האחראי על התרבות והספורט בחיפה); כל זאת תוך שילוב אינטרסים עם ראש העיר יונה יהב.
בהמשך גם נראה כי משה כחלון ידע לנצל קשרים אלה ואחרים לטובתו האישית ובתיאום עם יונה יהב הצליח להבריג את אשתו ליאורה כחלון לתפקיד עוזרת מנכ״ל מרכז התרבות ״בית קריגר״.
יונה יהב דאג גם לקדם את ליאורה כחלון לתפקיד מנכ״לית בית קריגר, וזאת למרות כישורים חסרים, מה שהבטיח לו ״שקט תעשייתי״ מצד כחלון בכך שהוא אכן גם נמנע מלהתמודד מולו על ראשות העיר.
לאחר שהתמקם משה כחלון בצמרת הליכוד, הייתה הנאמנות שלו נתונה בעיקר לחבריו הטייקונים מהאחווה הטריפוליטנית; קשרים אלה שהיו הדוקים מאוד, נעשו די בהיחבא ובחשאיות, וזאת במטרה שלא לחשוף את מוקדי ההשפעה האמיתיים להם היה נתון.
בעמדותיו המדיניות היה משה כחלון ממוקם באגף הניצי והימני של הליכוד; כיום הוא מנסה משיקולי בחירות לטשטש עובדה זו, והוא בונה על ״זיכרון חלש״ שלא יציף את העובדה שהוא היה בין המצביעים שהתנגדו לתכנית ההתנתקות.
כאשר התמנה לשר התקשורת ולא התבלט במיוחד, הוחלט אז ב״אחווה הטריפוליטנית״ שמשה כחלון כשר תקשורת, ״יטפל״ בחברות הסלולר – סלקום, פלאפון ואורנג׳.
חברות אלו לא מושתתות על ועדי עובדים חזקים, וגם בעיון קל ניתן להיווכח של״אחווה הטריפוליטנית״ אין בהן אחיזה משמעותית.
זאת הסיבה שמשה כחלון העדיף לטפל תחילה בחברות הסלולר ולא בחברות הטלוויזיה בכבלים. בתקופת כהונתו כשר בממשלה, לא עלה בידו לסייע ל״טייקון״ הדלק והנדל"ן יצחק תשובה, ויש הטוענים כי זאת היתה הסיבה העיקרית לקרע בינו ובין ביבי נתניהו.
יצחק תשובה התאכזב מאוד כאשר בעקבות "ועדת שישינסקי" הושתו על רווחיו מיסים נוספים, ודרגות החופש שהיו לו בנושאי הזיכיונות לחיפוש והפקה צומצמו. בעקבות כך, החליטה ״האחווה הטריפוליטנית״, לתכנן מהלך שיכריע את הכף הפוליטית לטובתם; בפרטי תכנון המהלך, זוהה משה כחלון כמי שיוכל להוות תשתית לכינון גוף – מפלגה, שתרכז מספיק עוצמה בכיוון שיאלץ את ממשלת ישראל להיות ״הרבה יותר קשובה״ לתכניות ההתעשרות של יצחק תשובה ושותפיו. על פי המהלך, תוכננה ובוצעה פרישה דרמטית של משה כחלון, עם נופך של מסתוריות. במקביל בלי לאבד אף רגע, סוכם עם ״מכללת הבית״ של יצחק תשובה – ״מכללת נתניה״, שהיא תיתן חסות לפעילות הנדרשת להקמת ״מפלגת כחלון״. מכיוון ומכללה לא יכולה להיות אכסניה פוליטית שכזו במוצהר, גובשה תכנית לפיה ״מכללת נתניה״ מכוננת אכסניה אקדמית לכינון של ״מרכז לרפורמות ומנהיגות״. בראש המרכז לא נבחר לעמוד איש עם הישגים אקדמית אלא הפוליטיקאי משה כחלון. את מקור התרומות הרבות שהתקבלו למרכז זה, ואת שכרו שלו, מסרב בדבקות, משה כחלון לחשוף; אבל ידוע לכל שחלק ניכר מן המשאבים נתרמו על ידי יצחק תשובה. במהלך השנתיים בהן שימש משה כחלון כראש המרכז, לא הוצגו תוצרים ופרסומים אקדמיים משמעותיים, ועיקר הפעילות סביב לשכתו המפוארת והמאוישת של משה כחלון נסבה סביב אין פגישות פוליטיות רבות, תכנון והתארגנות יסודית להקמת המפלגה, לרבות מינוי אנשי שטח, ואיסוף הנתונים הרלבנטיים. הערכה הנכונה של ״האחווה״ הייתה שממשלת נתניהו לא תחזיק מעמד מעבר לשנת 2015 ואכן כך בערך גם קרה. כחלון והצוות הגדול שהתקבץ השלימו את התארגנותם והם מקווים לרכב על גל של פופולאריות, להיבנות מחולשתו של נתניהו, מהפירוד בש״ס, מהתפוגגות הזוהר שליווה את מפלגת יש עתיד, ולגרוף קולות ומנדטים מכל חוגי הבוחרים המאמינים לתומם שכחלון הוא ״לוחם ללא חת בטייקונים״, ״רפורמאטור״, ״בעל השקפה מדינית שקולה״ וכו׳ וכו׳ בקיצור קריצה לימין, קריצה לשמאל, נטיעת תקוות ל״דיור בר השגה״, ״שכר מינימום הוגן״, וכו׳ וכו׳ תוך פיזור סיסמאות ומילים סתם של בחירות: שינוי, תקווה, עתיד טוב יותר, ומה לא; ״העיקר שהבוחרים לא יתעמקו יותר מדי, ועל בסיס נפשם הנקועה מכל הבטחות השווא שקבלו עד כה, יהמרו באווילותם כי רבה, הפעם, במה שעוד נותר להם, על מפלגתו של משה כחלון!

 

21 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. משה כחלון

  אתה ודאי שכחתה מ היכן צמחתה הרי כולנו יודעים אתה מהמפונים של המעברות אל תשכח זאת אז רד משם ותזכר בזה.⚠️✔

  נתן דחר |
  הגב
 2. כחלון עד מתי תאמלל את גמלאי המשטרה

  כחלון אתה מונע את ת. השכר המגיע לגמלאי המשטרה
  ללא הצדקה ובניגוד להחלטת ממשלה בשנים 79 ודנת 85 ובניגוד להחלטות 2 ערכאות של בית הדין לעבודה שפסק דהאוצר נהוג בחוסר תום לב
  ואני שואל למה
  מה לא תרמנו לביטחון המדינה
  התשובה היא תרמנו שוטרים נרצחו בהגנה על המולדת
  במלמה בטרור ובארגוני פשיעה משטרת ישראל נחשבת כאחד האירגונים הכי אמינים בקרב משטרות אחרות
  אז מר כחלון זה לא מגיע לנו
  תפתור להו את הבעיה

  אברום |
  הגב
 3. משה כחלון מהמעברה.

  כחלון משה לך הביתה רד לנו מהגב לך שב בדירה שלך ששווה 3.5 מיליון והחנויות והדירה מעל ברחוב יפו בעיר חיפה. תחשב כמה אתה צריך לשלם ורד מאיתנו.

  יעל |
  הגב
 4. משה כחלון נמאסתה די מספיק רד מעלינו לך הביתה

  משה כחלון רד מעלינו לך הביתה תסתכל בראי בית ב3.5 מיליון

  ….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • משה כחלון

   משה כחלון לך לך מספיק אתה מסודר עים דירה ששווה 3.5 מיליון ואולי עוד יותר וגם הבן שלך מסודר בחור צעיר כבר עים עסק בית קפה עשיתה מעל ומעבר לך לביתך עוף לנו מהעיניים.

   יעל |
   הגב
 5. אך הציבור לא יודע מדברים כאלה חמורים המיתיחסים למשה כחלון שר האוצר. זה שחיתות שצריך להביא לידיעת הציבור כולו. מה זה מגרש פרטי. זה בפרוש השחיתיות בשיאה הון שילטון. להפעיל לחץ על הממשלה שתיכנע לטיקונים הרוצים להתעשר מאוצרות הטבע של המדינה. לסדר גובים לאשתו של כחלון. זה לא יאמן.

  לב |
  הגב
 6. המצע של משה כחלון הוא אוסף של סיסמאות פופוליסטיות שלא ניתנות ליישום משה כחלון חושב כנראה שהציבור מטומטם; כל המצע שלו הוא אוסף מגובב של סיסמאות חסרות כיסוי. כבר בהתחלה שמו כולם לב שמשה כחלון משתמש בטכניקות זולות של המוכרים בשווקים, הוא שם בפרונט כל מיני סיסמאות שמושכות את העין, אבל מסתיר היטב מאחורנית את כל הג׳יפה שזה המחוייבות המלאה שלו לטייקונים. משה כחלון לא יכול להתעלם מכך ש:
  א. הטייקונים מממנים אותו ב״מכללת נתניה״
  ב. גלנט שודד הקרקעות עובד אצל הטייקונים
  ג. אלאלוף שמאוהב בעצמו מקבל משכורת של כ 80 אל״ש
  ד. קובי כחלון מסובך מעל הראש במעשי מרמה והמשטרה המליצה להעמידו לדין.
  ה. יועץ התקשורת שלו, רונן, נעצר בחשד למתן שוחד.
  ו. אשתו, ליאורה כחלון קיבלה כל מיני ג׳ובים חלומיים בשיטת פרוטקציה. בקיצור: עסקן קטן ותחמן.

  מתי חבשוש |
  הגב
  • מה שהיה ידוע וברור לגבי קשריו של כחלון עם הטייקונים, מתברר כעת יותר ויותר.
   האג׳נדה של משה כחלון היא לדאוג לאינטרסים של הטייקונים: מיימון, תשובה ושות׳..
   כל הסיפור של הקמת ״מפלגת כחלון״ זאת היא הרי קנונייה של הטייקונים שרצו להשיג לעצמם מפלגת לשון מאזניים ובעזרתה לסחוט את ממשלת ישראל. זהו בדיוק מה שקרה, לביבי אין אפשרות להקים קואליצייה בלי כחלון ולכן הוא נכנע כעת לכל הדרישות של הטייקונים; אבל זאת רק ההתחלה, כי לאייקונים תיאבון גדול. לכן אל תתפלאו עם כחלון יאפשר לטייקונים גישה נוחה לכספי הפנסיה שלכם, על מנת לסכן אותם בהרפתקאות נדל״ן הזויות, אל תתפלאו אם כחלון יפשיר עבורם את קרקעות המדינה ויתן להם הרבה זכויות, אל תתפלאו על כך שהוא מאפשר להם לעמוד בראש מונופולים על חשבון אוצרות הטבע של המדינה.
   אם לא תתעוררו, תשארו בלי מכנסיים..
   כח כחלון הוא שכיר חרב, סוחר שווקים ערמומי שדואג לאינטרסים של נותני החסות שלו (דרך אגב, כמעט כולם מהאחווה הטריפוליטנית).
   חייבים להשמיע קול, לנער היטב את כחלון, לערב את מבקר המדינה ומשטרת ישראל בחקירת כל השחיתות הזו המתרחשת כעת לנגד עיננו.

   עמוס דור |
   הגב
 7. הטייקון יצחק תשובה, הוא גם בעל ניסיון בעסקנות פוליטית עוד מתקופת היותו חבר מועצת העיר נתניה. את משה כחלון ״שלף״ תשובה במסגרת ה״אחווה״ הטריפוליטנית, שם יש העדפה ברורה לסמוך בעיקר על ״משלנו״….. כך קודם אט אט, משה כחלון ממעמד של עסקן ליכוד קטן בחיפה, ובעל חנות לאביזרי רכב ותיקון פאנצ׳רים, עד ש״הפשפש הגיע למעלה״ והיה שר בממשלת ישראל.
  כאשר נקשר שמו של כחלון בהצלחת הורדת מחירי הסלולר, החליט הטייקון תשובה, לעשות ״אקזיט״, הוא הורה לכחלון לפרוש מן הממשלה באופן מסתורי, ולעמוד בראש מרכז פיקטיבי במכללת נתניה, שכיבסה עבור תשובה את הכספים שייעד להקמת ״מפלגת כחלון״.
  התכנון של הטייקון תשובה, היה עוד מעט עלול להצליח, כי הציבור נמצא במצב שהוא מאוד כמהה ל״רובין הוד״ שיושיע אותו ממצוקות היום, וההנחה של תשובה היתה שהציבור מספיק טיפש לבלוע את רפורמת הסלולר, כמו דג שבולע פיתיון….
  לתשובה אין ממש אחזקות בחברות הסלולר, ולכן לא אכפת היה לו לפגוע בבעלי פלאפון, סלקום ואורנג׳ לרבות הפיטורים של אלפי עובדים. מה שהיה חשוב לטייקון תשובה, זה שיוכל ״לרשום לזכותו״ בעלות על מפלגה חדשה שתהא לשון מאזניים ותאפשר לו לסחוט כל ממשלה בישראל.
  יצחק תשובה וחבריו הטייקונים טעו בהערכתם שהציבור יבלע את הפיתיון, והם טעו גם בגדול בהערכה שלמשה כחלון ״יש את זה״, די מהר התברר לתשובה שמשה כחלון רחוק מ״לספק את הסחורה״…..
  משה כחלון התגלה מהר מאוד במערומיו, הוא מצטייר כ״למך״, כבד פה וכבד מחשבה, אין לו משנה סדורה, והוא לא מבין מה זאת מנהיגות פוליטית, משנוכחו המצביעים הפוטנציאלים, להיווכח כי משה כחלון עסוק רק בלהפריח סיסמאות ריקות ופופוליסטיות, הם הצביעו בהמוניהם ברגליים..
  ומשה כחלון נותר לבד יחד עם הצוות ההזוי והמגומגם שמקיף אותו, כשהוא מפריח מידי פעם בפעם סיסמאות אוויליות, שנכתבו עבורו על ידי צוות היועצים ששכר למענו הטייקון יצחק תשובה.
  יצא לי כמה פעמים לשמוע את כחלון מנסה להגיד משהו, אך עם כל ההבנה והסלחנות שאפשר, הוא משאיר רושם קשה של מי שמהסס, לא יודע מה הוא רוצה, הדיבור שלו עילג והמחשבה רופסת.
  אלה שמריצים אותו, ובעיקר טייקון הגז והנדל״ן תשובה מורטים לעצמם את מעט השיער שנשאר להם, כל פעם שהוא מנסה לשתף את הציבור ב״הגיגיו״; האמירות שלו סתמיות ומבולבלות, ולכן אחרי כל מופע הזוי שלו, הם ממהרים לעשות ״מקצה שיפורים״ ומלעיטים אותנו בבלופים של ״הדלפות״ כביכול משיחות סגורות שלו עם פעילים.
  אבל הציבור לא מטומטם, הציבור ניכווה מספיק מכל מיני מפלגות אופנה שבאות ונעלמות ומפזרות סיסמאות סרק.
  בשל מוגבלותו, מסרב משה כחלון להתראיין ממש בתקשורת ולענות על שאלות נוקבות שעד עתה נמנע מלתת עליהן תשובה, כמו למשל:
  מהם קשריו עם הטייקון תשובה?
  מי מממן אותו במכללת נתניה?
  האם יכנע לוועדים?
  וכו׳ וכו׳

  מיכאל צפריר |
  הגב
 8. מה לעשות? כשכחלון מדבר, הוא עילג, כבד פה, וכבד מחשבה! גם החיוך האווילי של כחלון, לא משכנע במיל, שהוא שווה משהו. משה כחלון הוא אשלייה, ״פאטה מורגנה״ בשביל אנשים תמימים כמוכם, שחושבים שהנה הגיע ״משיח״. הבעייה היא שמשה כחלון הוא לא משיח, לא רובין הוד ואפילו לא ״נעליים״…. הכישרון היחיד שיש לכחלונים, זה כישרון של סוחרים מהשוק בטריפולי…. בשווקים לעיתים קרובות כשמוכרים תותים למשל, שמים בפרונט קצת תותים יפים וטריים, ומאחוריהם שמים את כל ה״זבלה׳ ״; הקונים התמימים כמוך, חושבים שהכל יפה, אבל כשהם חוזרים הביתה, מבינים שעבדו עליהם. זהו כל ה״כישרון״ של הכחלונים: למכור סחורה דפוקה, ולפתות עם קצת נצנצים. הכחלונים עשו סיבו בפוליטיקה, בעזרת כל מיני הטבות שנתנו לחברי מרכז הליכוד, ומינפו את זה לתמיכה בהם, כך בחיפה נתן משה כחלון הנחות וצ׳ופרים מחנות הצמיגים והרדיוקסטה שלו. באותה צורה ניתנו כל מיני הטבות בנושא שיפוצים של קבלני בניין, וכו׳ וכו׳. כשהטייקונים הטריפוליטנים, זיהו שהכחלונים יודעים להיות סוחרי אשליות, הם החליטו לשים עליהם הרבה ז׳יטונים, ורקמו את המזימה לכונן באמצעות התדמית המזוייפת של הכחלונים, את מפלגת ״הבלוף הגדול״. למה הטייקונים תשובה ומימון צריכים מפלגה משלהם? הם מקווים שהיא תוכל להיות לשון מאזניים, ובאמצעותה יסחטו את ממשלת ישראל! ״הבנת את זה ברוך?….״ הטעות של הטייקונים החתה שהם לא לקחו בחשבון, שיש גם מצביעים שבודקים ותוהים מה באמת מסתתר מאחורי הכחלונים, וגם שכאשר משה כחלון פותח את הפה מגלים שהוא חדל אישים, ללא משנה סדורה, אחד שלא מוכן לשקיפות מינימלית. הציבור רואה ומבין שכחלון מסתיר את קשריו עם הטייקונים, והוא מהמר על כך שיהיו אולי מספיק תמימים להצביע בעדו. אם הבנת, אז יופי, ואם לא, אז זה סימן שאתה מתאים למשבצת הממולכדת שהכינו עבורך הטייקונים יחד עם הכחלונים…..

  יעקב שלג |
  הגב
  • זה שתשובה מממן את כחלון, בזה אין כל ספק!
   שמעתם פעם מילה מכחלון נגד ההשתלטות הדורסנית של הטייקון תשובה?
   קיבלתם פעם הסבר, איך פתאום ״נפלה״ על כחלון מתנה ממכללת נתניה, הידועה בשם מכללת תשובה, של משכורת חודשית בסך 40 אל״ש? מה כחלון באמת מאמין במה שהוא מגמגם? שפתאום מכל הוגי הדעות, נבחר הוא לעמוד בראש מרכז אקדמי?
   הרי למרכז ההזוי הזה, לא היה אפילו פרסום אחד בלבד. כל מה שעשו במרכז בנתניה, זה היה להקים מבעוד מועד את השלד של מפלגת כחלון!
   זה מגוכח ועצוב לשמוע את התשובות הפתלתלות של משה כחלון; זה סימן שגם הוא כמו האדון שלו הטייקון תשובה, מזלזלים באינטיליגנציה של הציבור, ואין גבול לחוצפה שלהם בכך שהם לא בוחלים בכל האמצעים, שמטרתם היא לספק את התיאבון הבלתי נדלה של טייקון הגז והנדל״ן הדורסני יצחק תשובה.

   מיכאל בן סימון |
   הגב
  • אנחנו לא אוהבים את הליכוד בגלל:
   א. אי אפשר לקנות דירה
   ב. שירותי הבריאות על הפנים
   ג. בתי הספר ברמה של מדינת עולם שלישי
   ד. אין ביטחון במקום העבודה
   ה. הטייקונים אכלו לנו את הפנסיה
   ו. ביבי ושרה מתנהלים כמו הקיסר והקיסרית
   ז. אוצרות הטבע של המדינה נמסרו לטייקונים
   ח. חצי מחייבי הגיוס משתמטים
   ט. ההבטחות למיגור החמאס לא מומשו
   י. הפשיעה חוגגת
   יא. חברי הממשלה של הליכוד ובכיריה נהנתנים
   וכו׳ וכו׳ וכו׳
   ולמה לא נצביע למפלגת כחלון?
   כי:
   א. כחלון הוא שפוט של הטייקון תשובה
   ב. כחלון מפריח רק סיסמאות
   ג. מספר 2 שלו גלנט הוא שודד קרקעות ומרוויח 100 אל״ש אצל הטייקונים
   ד. אחיו של כחלון קובי כחלון מעורב בפלילים
   ה. היועץ של כחלון משה רונן שעובד גם עם תשובה, נעצר בחשד למתן שוחד
   ו. אשתו של כחלון ליאורה קיבלה בפרוטקציות כל מיני ג׳ובים חלומיים
   ז. כי ״הצהרת הרכוש״ של כחלון מסתירה הרבה יותר מאשר היא מגלה
   ח. כי הטייקונים מממנים לכחלון באמצעות ״מכבסת״ מכללת נתניה סכומי עתק בניגוד לחוק מימון מפלגות.

   מאירה סעד |
   הגב
 9. האם ישנה איזושהי הוכחה לדברים או שזאת תיאוריה מופרעת של הכותב?

  תובל מדמון |
  הגב
  • אם חלילה תוקם ממשלה בראשות ביבי או בוזי, בסיוע ״לשון המאזניים הארוכה״ של כחלון, אזי האינטרסים של הציבור ימצאו בסכנה גדולה.
   היום כבר מרבית הציבור הבין שכל האירועים סביב הקמת מפלגת כחלון קשורים במאבקים שמנהל טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה מול ממשלת ישראל, וברצון הבולמוסי שלו להתעשר עוד ועוד על חשבון משאבי הטבע של המדינה.
   כל הפרישה הדרמטית של כחלון לפני שנתיים, וכל סיפור המימון המסתורי שלו במכללת נתניה, קשור למזימה שרקח בסתר יצחק תשובה.
   המזימה הערמומית של תשובה היא לנסות ולדחוף את כחלון לעמדת מפתח בממשלה, להיות לשון מאזניים לקיומה של כל ממשלה, ו״רק״ להצביע בעד הגחמות של תשובה.
   לכן חשוב מאוד שלמפלגת כחלון לא יהיה אפילו צ׳אנס להוות לשון מאזניים.

   מנחם דבוש |
   הגב
 10. מי שמחפש הגיון כלכלי יתאכזב מהר. משה כחלון נמצא כעת במהלך שתוכנן לפרטי פרטים על ידי הטייקון יצחק תשובה. בגדול זאת ״מלחמת עולם״ בין טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה, חברת נובל אנרג׳י, וממשלת ישראל. הויכוח בעיקרו הוא האם אוצרות הטבע של הציבור יופקעו מחזקת הציבור וישמשו את האינטרסים של יצחק תשובה, נובל אנרג׳י, ממשלת ארה״ב ועוד כמה ״נשמות טובות״. משה כחלון הוא לא איזה מושיע, אלא בסה״כ ״שחקן משנה״ במחזה טראגי, בו ״השמן יהיה יותר שמן והרזה יהיה יותר רזה״. כל התמימים שחושבים שמצאו ״עגל זהב״ בדמותו האפרורית של כחלון, לא מבינים שהמטרה של הזוממים הינה להפעיל לחצים וסחיטות על הממשלה שהיא בלאו הכי ממשלה צולעת ומגומגמת.

  יוסף שריקי |
  הגב
 11. משה כחלון מיתמם, הוא הרי יודע היטב, שכל ״המיזם״ שלו להקמת מפלגה, הוא תכנית ״מלכודת הדבש״ שיזם, אירגן ומימן טייקון הגז והנדל״ן יצחק תשובה.
  משנוכח יצחק תשובה, שביבי נתניהו לא תומך בו מספיק מול מסקנות המיסוי של ועדת שישינסקי, הוא גמר אומר בליבו, לייצר בשקט בשקט, ״מפלגת דחליל״ שתהווה מנוף לסחיטת ממשלות ישראל.
  הדמות שבחר יצחק תשובה לעמוד בראש המהלך הוא משה כחלון, שבשל התדמית שלו כמי שהוזיל את מחירי הסלולר, נתפס כגורם שיוכל להתאים ל״מלכודת הדבש״ שנבנתה: – ״הציבור רוצה שינוי״ ״הציבור רוצה SALE של מחירי סוף העונה, ״הציבור יקבל״, אבל רק אחרי שממשלת ישראל בזכות רדידותו של הציבור, תיכנס למלכודת.
  משה כחלון כשהיה שר הרווחה, הצביע ברוב המקרים נגד חוקים חברתיים, אבל הוא מתאים מאוד לתכנית הזדונית של יצחק תשובה: אם נתניהו יהיה חייב לצרף את מפלגת כחלון לממשלתו, ניתן יהיה לסחוט ממנו את תפקיד שר האוצר עבור כחלון, או לפחות לאשר הקלות במיסוי ובזיכיונות של הטייקון יצחק תשובה.
  זה נכון שהמזימה אולי לא כל כך שקופה, אך היא שרירה וקיימת: ״תצביעו כחלון, תקבלו את יצחק תשובה על הכתפיים של נתניהו ועל הצוואר של כולנו….

  משנוכח יצחק תשובה, שביבי נתניהו לא תומך בו מספיק מול מסקנות המיסוי של ועדת שישינסקי, הוא גמר או ר בליבו, לייצר בשקט בשקט, ״מפלגת דחליל״ שתהווה מנוף לסחיטת ממשלות ישראל.
  הדמות שבחר יצחק תשובה לעמוד בראש המהלך הוא משה כחלון, שבשל התשמית שלו כמי שהוזיל את מחירי הסלולר, נתפס כגורם שיוכל להתאים ל״מלכודת הדבש״ שנבנתה: – ״הציבור רוצה שינוי״ ״הציבור רוצה SALE של מחירי סוף העונה, ״הציבור יקבל״, אבל רק אחרי שממשלת ישראל בזכות רדידותו של הציבור, תיכנס למלכודת.
  משה כחלון כשהיה שר הרווחה, הצביע ברוב המקרים נגד חוקים חברתיים.
  אם נתניהו יהיה חייב לצרף את מפלגת כחלון לממשלתו, ניתן יהיה לסחוט ממנו את תפקיד שר האוצר עבור כחלון.
  ״תצביעו כחלון, תקבלו את יצחק תשובה על הכתפיים של נתניהו ועל הצוואר של כולנו….

  גדעון שלג |
  הגב
  • צודק ב1000 אחוז
   כחלון הוא הדחליל של הטייקון תשובה.
   כל פעם שכחלון פותח את הפה הוא מפסיד עוד ועוד מנדטים ומידרדר אל מתחת לאחוז החסימה.
   הציבור לא מטומטם ורואה את הסימביוזה הזו בין כחלון לתשובה.
   מי שמצביע משה כחלון, מצביע בעד המשך החמסנות של יצחק תשובה!

   ירון שדה |
   הגב
 12. וואו איזה פוסט מטומטם וגזעני! הכותבים שלכם זה תת רמה רצינית. כל מה שכתוב שטויות בלי הוכחה או הפנייה אחת למקורות. פוסט שהייעוד היחיד שלו זה לשרת את השנאה העמוקה של כותב הפוסט כלפיי כחלון וזהו. אם הייתה בודק הייתה רואה למשל שכחלון כן עשה רפורמה באינטרנט ובטלוויזיה, שהוא לא קיבל שום תרומה מיצחק תשובה. הגזעניות שלך כלפיי טריפוליטאים היא מדהימה ולא ברור לי איך מאפשרים לאדם כמוך בכלל לכתוב פוסטים באינטרנט, אחווה טריפוליטאית? גזען! כל מי שטריפולטאי מיד מקבל את הכספים של תשובה? יש אלפי טריפוליטאים שיגידו לך כמה שטויות אתה מדבר. אם התיזה שלך נכונה אז ברור איך כל ממשלות ישראל וכל ראשי המפלגות בישראל עוזרים רק לאשכנזים כי הם עצמם אשכנזים, בוא תהיה לגמריי גזען ותתחיל לנתח את מוצאו של כל פוליטיקאי במדינה ואחוות המוצא שלו! אתה גזען ותו לא. בושה שאנשים כמוך מפרסמים פוסטים באינטרנט. פעם הבאה תידבק לפוסט ענייני ועובדתי ולא ללשון הרע גזענות ושינאת חינם. פשוט תת רמה!

  צבי כהן |
  הגב
  • משה כחלון הוא רק ״פיון״ במשחק השח אותו מנהל בערמומיות ונחישות יצחק תשובה נגד ממשלת ישראל.
   אם יצליח הטייקון תשובה להשיג דריסת רגל של ״כוח שלטוני״ באמצעות מפלגת כחלון, הוא יצליח לאלץ את הממשלה הרופסת, להיכנע לדרישותיו בהקשר שדות הגז, הנוכחיים והעתידיים.
   זהו קרב של ״גדולים״, ומעורבים בו ״נובל אנרג׳י״, קבוצת ״דלק״, ממשלת ארה״ב, ועוד לא מעט שחקני משנה, כאשר המהות היא סביב הסוגייה: מי באמת יהנה מאוצרות הטבע של הציבור?
   ל״נובל אנרג׳י״ וליצחק תשובה, יש תיאבון גדול מאוד להרוויח מה שיותר, והציבור התמים חושב שיש כאן איזו תקווה חברתית בדמות ״רובין הוד״ של 2015 בדמות משה כחלון.
   כאשר בוחנים את כל השתלשלות הקמת מפלגת כחלון, מוצאים בבירורהאת טביעות אצבעותיו של יצחק תשובה המממן מזה תקופה ארוכה את משה כחלון באמצעות ״מכללת נתניה״.

   מנחם כמיסה |
   הגב