על אף הביקורת נגדו: הרצוג ממשיך במגעים לאחדות – יציע שני תיקים ל'תנועה'

מו"מ בצל הביקורת: 'הארץ' חושף הבוקר כי יו"ר 'המחנה הציוני' ממשיך במגעים מול נתניהו – למרות ההתנגדות של חלק מחברי מפלגתו למהלך. דיווח: נתניהו מפעיל לחצים על ליברמן כדי שיכנס לקואליציה. מקורבי ליברמן מבהירים: "אין שינוי בעמדתו. רק שינוי מהותי במדיניות הממשלה יגרום לו לשקול אותה מחדש"

מו"מ בצל ביקורת נוקבת: יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, מוסיף לקדם את הצטרפות הסיעה לקואליציה וממשיך במגעים מול ראש הממשלה – כך חושף הבוקר 'הארץ'.

מקורות בסביבתו הקרובה של הרצוג אמרו לכתב העיתון כי "חרף הביקורת שספג מצמרת מפלגתו, הוא עדיין מעוניין בחבירה לממשלה". לדבריהם, "המהלך הזה עדיין יכול לקרות – אם כי הסבירות לכך אינה גבוהה".

ע"פ הדיווח, הרצוג מתכוון להציע שני תפקידי שר ותפקיד סגן שר בכיר לנציגי 'התנועה' בסיעה. כזכור, יו"ר התנועה ציפי לבני וארבעת שותפיה לרשימה הבהירו להרצוג בשבוע שעבר כי הם מתנגדים בתוקף להצטרפות לממשלה אולם בסביבתו של ברצוג משוכנעים כי ההתנגדות יכולה להתרכך באמצעות כיבודים מיניסטריאלים כאלה ואחרים.

בתוך כך, ראש הממשלה נערך לאפשרות כי מהרצוג לא תצמח הישועה וחותר לצרף את ליברמן ו'ישראל ביתנו' לממשלה. בסביבתו של ליברמן מצהירים כי לפי שעה הוא דבק בעמדתו נגד חבירה לנתניהו, יחד עם זאת הם מבהירים כי שינוי מדיניות הממשלה – בעיקר בסוגיית עזה – עשוי לגרום לליברמן לשקול את עמדתו מחדש.

כזכור, חברת הכנסת שלי יחימוביץ אמרה אמש בראיון לחדשות 2 כי היא מתנגדת לכניסת המפלגה לקואליציה. "התפקיד שלי ושל חבריי למפלגה זה לומר לו שהוא לא יכול להשליך את ערכי המפלגה לטובת תפקוד כעלה תאנה", היא מדגישה אך לא פוסלת את עצם קיומם של המגעים.

 

צפו בראיון באדיבות רשת

את הדברים אמרה יחימוביץ בראיון ל"פגוש את העיתונות" עם עודד בן-עמי בו הוסיפה כי לא הייתה פוסלת על הסף ממשלת אחדות "לו היה מדובר בממשלת אחדות עם קווי יסוד משותפים, ממשלה בה הייתה לנו השפעה מכרעת על סדר היום כשותפים בהתאם לגודלנו, הייתי בודקת את ההצעה – אבל המרחק בין זה לבין מה שקורה עכשיו הוא אלף שנות אור. ההצעה ריקה מתוכן, של תיקים בלבד", אמרה וציינה "היא נתפרה כדי לא להרגיז את 'הבית היהודי', והצעה שלא מעצבנת את סמוטריץ', בנט ושקד היא הצעה שאני לא יכולה לקבל".

 

 

עוד חשפה יחימוביץ כי "הרצוג היה גלוי איתי וסיפר לי מה מציעים, וזו אפילו לא הצעה שהיו נותנים לשותפה בינונית. זה לזרוק עצם רקובה, ולומר לנו לרוץ לקחת אותה ולחזור מכשכשים בזנב", האשימה, "לפעמים מבטיחים הבטחות גדולות ומטבע הדברים זה נשחק – פה אין אפילו אשליה שיהיה משהו טוב. בנסיבות האלה, אין לנו מה לחפש בממשלה".

 

לסיום, סיכמה יחימוביץ כי היא מתקשה להאמין שיש חבר כנסת אחד ממפלגת העבודה – "שיחתום על ההצעה כפי שהיא עכשיו", אמרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.