על הגבול: חיילי צה"ל עורכים מיפוי גיאולוגי לאיתור מנהרות

בתיעוד שפורסם כעת בתקשורת הלבנונית נראים חיילי צה"ל עורכים לכאורה מיפוי גיאולוגי באזור שמול הכפר "מיס אל-ג'בל" שסמוך לגבול בין שתי המדינות

מתקרב מתקרב: בתיעוד שפורסם כעת בתקשורת הלבנונית נראים חיילי צה"ל עורכים לכאורה מיפוי גיאולוגי באזור שמול הכפר "מיס אל-ג'בל" שסמוך לגבול בין שתי המדינות – כך פרסמה סוכנות הידיעות המקורבת לחיזבאללה, "אל-אעלאם אל-חרבי אל-מר. יש לציין כי חיזבאללה עוקב בדריכות אחר החיילים ומחכים לאפשרות שבו ישראל תבצע את העבודות גם בשטח לבנון. מהלך כזה עלול להביא לתגובה מצד לבנון.

בתמונות נראים חיילי צה"ל מתקינים חיישנים לבדיקת תנודות הקרקע. " הצבא הישראלי עורך סקר גיאולוגי של השטח הסמוך לעיירת הגבול מיס אל-ג'בל ומתקין חיישנים ליירט את תנודות הקרקע" נכתב בהודעת חיזבאללה. בנוסף פורסמה תמונת תקריב (זום) של צלפי צה"ל מאבטחים את פעילות הכוחות.

הבוקר (רביעי) התקיימה במעבר ראש הנקרה פגישת תיאום משולשת בין צה"ל, יוניפי"ל (כוח האו"ם) וצבא לבנון. הצדדים דנים במבצע נגד מנהרות הטרור. לאחר המפגש המשותף, דובר הפרלמנט הלבנוני תקף: "ישראל לא סיפקה הוכחות להאשמותיה בנוגע למנהרות במהלך הפגישה עם כוחות האו"ם".

לפני הפגישה ברי מתח ביקורת על הגרסה הישראלית לאירועים בגבול – ודרש לקבל את נקודות הציון של המנהרה. לדבריו, יש לאמת את טענת צה"ל לפיה המנהרה נחפרה בכפר כילא. ברי איים כי אם הפעילות תתרחב אל שטחה של לבנון, תידרש לכך תגובה. "ישראל יכולה לפעול בצד שלה ככל שתרצה, אך אם הפעילות תגיע לצד הלבנוני – המצב ישתנה", הוסיף.

. "יצאנו למבצע בשביל לשפר את המציאות הביטחונית בצפון וכדי לפגוע בהתבססות האירנית בזירה הצפונית", אמר אמש הרמטכ"ל גדי איזנקוט. "אני קורא לכל אזרחי המדינה להמשיך בשגרה בביטחון מלא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.