על הכוונת של דאע"ש: בתי כנסת וגני ילדים יהודים בטורקיה

שעות לאחר שהמטה ללוחמה בטרור החמיר את אזהרת המסע לטורקיה, חושף ה'סקיי ניוז' כי דאע"ש נערך לפגיעה במוסדות יהודיים במדינה, כשעיקר המאמצים מופנים לגני ילדים ובתי כנסת

האיום של דאע"ש מחריף: שעות לאחר שישראל החמירה את אזהרהת המסע לטורקיה, רשת "סקיי ניוז" חושפת כי פעילי ארגון דאע"ש מתכננים לרצוח ילדים יהודים בטורקיה. על פי הדיווח, המפגעים התכוונו לתקוף גני ילדים, בתי ספר ומרכזי נוער ברחבי טורקיה.

ע"פ הדיווח, גורמי מודיעין במדינה אמרו כי מדובר באיום מיידי, שסוכל לפחות בחלקו כאשר נעצרו שישה מפעילי הארגון. הדיווח מגיע שעות ספורות לאחר החרפת אזהרת המסע מצד ישראל.

עוד דווח כי שישה פעילים מהארגון נעצרו ובחקירתם התגלתה התכנית הרצחנית. בין המטרות עליהן הם סיפרו לחוקרים היה בית הכנסת "ביוגלו" באיסטנבול, בית כננסת הסמוך לבית ספר ומרכז קהילתי.

בתקשורת הבינ"ל צוטטו גורמי ממשל טורקיים בכירים שאמרו כי "לאור הנסיבות הללו, צעדי ביטחון משמעותיים ננקטים – עוד מעבר לרמת הביטחון הגבוהה בה פועלת המשטרה הטורקית…גם הקהילה היהודית הותרעה בנוגע לכוונות של ארגון הטרור".

בכיר בממשל הוסיף כי: "פעילויות סמויות מיושמות מסביב לשעון. זה איום אמין ומזימה פעילה למרות המעצר".

הגורם טען עוד כי דאע"ש עומד גם מאחורי המתקפה בבריסל וגם מאחורי זו באיסטנבול. לטענתו, "הארגון ממשיך לנסות ולפגוע בטורקיה וגם במדינות אחרות, כשהקהילה היהודית על הכוונת. אנחנו לא יודעים אם המתקפה תצא לפועל ב-24 השעות הקרובות או בימים הקרובים".

כזכור, אמש החמיר המטה ללוחמה בטרור את אזהרת המסע לטורקיה מרמה 3 ל-2. "על רקע הערכת מצב שהתקיימה, עולה כי גובר האיום לפיגועים נוספים מצד גורמי טרור, בדגש על המדינה האסלאמית, על יעדי תיירות ובכללם תיירים ישראלים. בהתאם מחמיר המטה ללוחמה בטרור את אזהרת המסע לתורכיה לרמת איום קונקרטי גבוה (רמה 2) וממליץ להימנע מביקור בה", נכתב בהודעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.