השקר הגדול של ועדות הצדקה / ארל'ה יקטר

ועדות הצדקה למיניהן מפרסמות הבטחות וישועות ללא כיסוי ואמת מאחורי הפרסום. ארל'ה יקטר, מאמין בסגולת הצדקה אבל לא בהבטחות השקריות של הועדות והארגונים

שוב ימי הסליחות והתשובה לפנינו. עם ישראל עסוק בתשובה וה"אלול", מורגש בכל פינה. ושוב, כבכל שנה, וכבכל ימות השנה, ועדי הרבנים לענייני צדקה, למיניהם, מפרסמים חוברות, בהם מפורטים שמות גדולי ישראל (וביניהם, יש גם כמה שמות חדשים שזכו לתואר בזכות הוועדות), ושם שחור על גבי לבן, מובטח, כי הם יתפללו על התורמים כסף, והרבה כסף.

וכאן הבן שואל:

מדוע להוליך את התורמים שולל? מדוע להבטיח הבטחות,שאין להם כיסוי? וכל זאת כמובן, בלי להוריד מהערך הגבוה של נתינת הצדקה, החסד והעזרה שנותנים קופות אלה, לנזקקים.

אך האם נכון הוא, כי הרבנים נכנסים בשבת קודש לבית הקברות? (כך הובטח, שהרבנים החשובים, יתפללו בש"ק בבתי הקברות בצפת ובטבריה)? והאם רבנים קשישים ובאים בימים, המתקשים ללכת, יצעדו בשבת, לקבר השל"ה?

ליחצני הקופות והוועדות- פתרונים.

בקופה נוספת, הובטח כי תמורת סכום מכובד, יעתירו 40 יום ברציפות בציון הרשב״י, מערת המכפלה, קבר רחל ועמוקה. ותמה אני, הרי קבר רחל, סגור בר״ה ויוה״כ. לעמוקה, בראש השנה, מי יגיע? קבר השל״ה, ציון אור החיים- מי יכנס בשבת לבית הקברות?

ושוב, אין בדברינו, ח״ו, כדי להוריד מהטוב והחסד, שאותם קופות צדקה עושים למען אנשים קשי יום.

אבל למה להגזים? להבטיח הבטחות שווא? מדוע לכתוב שחברון זה לישועה, ומירון לרפואה, קבר השל״ה לנחת, ועמוקה לזיווג? וכי במירון אי אפשר להתפלל על זיווג? והאם בעמוקה, לא ניתן להתפלל לרפואה?

די, מספיק לנו עם ההבטחות ללא כיסוי!

כל המשמח את בניו של בורא עולם, בורא עולם מבטיח כי הוא ישמח אותו!! ללא 40 יום, ללא נרות, ללא תיקונים, ללא מקובלים, ללא כל מיני פעולות מיסטיות פסולות.

רק בגלל, שאתה שימחת את שלי, אני אשמח אותך!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה זה משנה, כל הדתות למודות בהבטחות שוא מחד ובאיומי סרק מאידך, אם כבר משקרים, מה זה כבר משנה עוד כמה שקרים.

    חוזר בשאלה |
    הגב