על כסאו! כסא המר"ן מחולל פלאים

פטירת המרן היכה באבל את כל העם היהודי בעולם, אך מסתבר כי הציבור ממשיך להיאחז בכל דבר שקשור להמר"ן כמו עליה על קברו שנהפך לאתר עליה לרגל המוני, וכעת גם בכסא שעליו ישב מרן הגר"ע יוסף, ועל כך מספר שלומי דדון מקריית מוצקין, נגר אומן במקצועו, הוא בעליה של מפעל רהיטים ולפני כשנה הוא הכין לכבודו כסא מיוחד שעליו ישב בדרשותיו הרבים.

דדון אומר ברגש כי כשראה את המרן יושב על הכסא: "הרגע הזה היה כבוד גדול בשבילי, המרן בכבודו ובעצמו ישב על הכיסא. הוא לא רצה לקחת את הכיסא, למרות שהצעתי לו לקחת אותו. הוא החליט שבכל פעם שאני ארצה, הוא יישב עליו. וכך היה".

דדון מתאר את הרגעים כשמרן היה מגיע לעיר: "הייתי מחכה לו במקום הראשון שבו נתן את דרשתו, מוציא את הכיסא מהרכב ומכין לו אותו במקום לישיבה, ככה עברנו כל ערב שלושה-ארבעה מקומות. הוא היה דורש חצי שעה-ארבעים דקות, ולאחר מכן הייתי נוסע לתחנה הבאה עם הכיסא. כל יום משעות הצהריים עד הלילה היינו עוברים יחד עם הרב ממקום למקום".

וכאן מגיע דדון לנושא העיקרי של הכסא שמחולל ניסים ומופתים לאנשים ונשים שזקוקים לישועה ומספר על ישועה בזיווג הגון:" לפני כמה חודשים הגיעה אליי אם שבתה כבר הגיעה לאמצע שנות השלושים ולא נישאה, היא ישבה עליו, קראה תהילים וביקשה זיווג לבתה, וכעבור זמן קצר הבת מצאה שידוך. בחורה צעירה אחרת, שלא ילדה שבע שנים, התיישבה על הכיסא וחודשיים לאחר מכן הצליחה להיכנס להיריון. ויש עוד המון סיפורים".

יצויין כי שמע הכסא שמחולל פלאים הגיע לאזני רבים, וכל יום מגיעים יהודים מכל האיזור חרדים וחילונים גברים ונשים ומחוצה לו כדי לזכות בישיבה על הכסא הקדוש של מרן הגר"ע יוסף.

דדון אומר בסיכום כי זה כלל לא פלא שאנשים נושעים מכיון שישב על זה איש קדוש "זה כיסא שישב עליו איש קדוש, אני מעמיד את הכיסא לרשות הציבור, וכל אחד שרוצה בישועה מוזמן לבוא ולשבת".

צילום תמונה  מפעל כסאות בראשית שבנה את הכסא של מרן עובדיה יוסף בביתו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה אתם מכנים את מרן המר"ן
  מאיפה המצאתם את ראשי התיבות הללו?

  /כג/ |
  הגב
 2. הסכלים עושים את היפך דעתו של הרב עובדיה זץ"ל שהתנגד לכל המיסטיקה הזאת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ריפה נמצא הכסא היום? איך מגיעים לאחראי?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • חחח.. אלק מעמיד את זה לרשות הציבור..תיכף יתחילו התעריפים.

   רון |
   הגב