על כף המאזנים: האם מאות אברכים שלא חתמו יסולקו? – ראשי הכוללים כעת אצל מרן הגראי"ל

אברכי הכולל של 'עטרת שלמה'  ועוד מספר רב של כוללים התבקשו הבוקר לחתום על מסמך שבו הם מצהירים כי הם נאמנים לדרכם של גדולי ישראל ובגוף המסמך הם מתחייבים שלא להחזיק  עיתוני 'הפלס'בבתיהם.

עד כה מאות אברכים סירבו לחתום על המסמך המדובר.  בין האברכים, גם כאלו שמקפידים על קלה כבחמורה והם מסרבים  לחתום מכיוון שאצל השווער הם קוראים  'הפלס'.

הרב בערל סורצקין ניצב לפני הכרעה גורלית בו הוא יקבע האם יסולקו מאות אברכים.

בשעה זו  מתקיימת התייעצות דחופה כעת בבית הגראי"ל שטיינמן בהשתתפות הרב סורוצקין הרב וייסבורד, מוטלה קרליץ, עו"ד ואישי ציבור, הנושא העומד על הפרק: האם לפטר את  האברכים מהכוללים לאחר שלא חתמו.

אחד ממנהלי רשת הכוללים של הרב סורצקין  שוחח עם 'קוקר' ואמר כי ההתבלטות היא גדולה, מצד אחד הגר"ח קנייבסקי נלחם בכל כוחו למען  כבודו של מרן הרב שטייינמן והוא הורה לזרוק כל אברך שמסרב להישמע לדעתם של גדולי ישראל.

בתווך, בשערי חסד כבר הודיעו כי הם מוכנים לסבסד את האברכים שיזרקו, אולם ר' שמואל מסרב לפתוח כוללים חדשים, והורה להישאר ללמוד ברשתות הקיימות.

 

צילום:  אהרן ווהב חדשות 24

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סורוצקין האיש עם העשב על האוזניים גזבר של צדקה הפך לצורר לומדי התורה אוי לנו כי זה מצבנו נערים מנוערים מושלים בנו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בערל סורצקין או לפיד, מי יותר גרוע???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • סורוצקין אתה עוד תבכה על מה שאתה מעולל לעולם התורה אתה ממחטיאי הרבים מבטל תורה וגורם מחלוקת בישראל בסוף כולם יכירו בקלונך כחזיר המראה עצמו טהור ותלכלך אתך את כל חבריך ורבניך שגם ידם היתה
   במעל.

   אלי |
   הגב
 3. מספיק כבר!!!! גועל נפש.

  היום יש קיטרוג גדול בשמים על הביטול תורה שנגרם לגדולי הדור, ובחורי ישיבה, ואברכי הכולל, ובפרט הביטול תורה שהי' בעד הבחירות הטמאות הציונות ר"ל.

  חז"ל אומרים ותלמוד תורה כנגד כולם!!! ולא כתוב בשום מהראשונים, אחרונים, או פוסקים "שהבחירות דוחה תלמוד תורה" ולמעשה הקב"ה המנהיג את העולם הראה לכם שלא הצלחתם בירושלם וכו' והרה"ג ר' שמואל שליט"א כן הצליח יפה יחסית.

  תתביישו לכם על הביטול תורה שגרמתם לאלפי בני תיירה

  תתביישו לכם על המחלוקת שגרמתם ביו גדולי ישראל

  תתביישו לכם על השקרים שגרמתם

  תתביישו לכם על הגניבות וכו' ועל דברי חוצפה נגד הגדול הקדוש מירושלם.

  תתביישו לכל על ה"חילול השם" הנורא שגרמתם בארץ ישראל ובכל העולם כולו. אצל החילונים לא ראינו מחלוקת כמו שהי' אצלכם ובאלו שכמותכם הנקראים "חרדים"

  על חילול שם שמים ברבים אין מוחלין לו ר"ל.

  עד לאיפה היגעתם ?אתם באמת חרדים? תזכרו: י-ש דין וי-ש דיייין העולם "אינו" הפקר כמו שאתם חושבים. ליטאים – עברתם כל הגבולות!

  למי שמוחו בקדקודו מבין שכל רגע, שני', ודקה, של הזקני הדור המנהיגים אותנו לקראת ביאת המשיח, חשוב בשמים, ולמה בזבזתם זמנן של הגדולים על שטויות כמו הבחירות? הי' צריך לעשות נגדכם מחאה רבתי! איך העזתם לעשות ככה לגדולי ישראל? ולנו.

  כבר הי' רעידת אדמה השביעית בארץ ישראל וכולם ישינים!!! למה? ומה אם כבוד התורה? של הרה"ג ר' שמואל אוירבאך שליט"א ומרן של כל בני הגולה ה"ה ר' חיים קנייבסקי שליט"א עד 120 הספר תורה החי? ומה אם כבוד התורה של מרן ר' חיים ה"ספר תורה החי" שיודע בעל פה כל התורה כולה!!!!

  הקב"ה מרעיד את הארץ כדי שנתעורר בתשובה שלמה מהר. אנחנו צריכים לעורר מאוד מאוד לשפר המעשים שלנו, כפי שכתוב בספרים הק’ – ובחסד הבורא ב”ה הוא לא החביא מאיתנו את הדרך להגיע ולהתקרב אליו.

  למה מבזים תלמידי חכמים ברבים בביטול תורה. לא עת לצחוק ח"ו, המשיח כבר בפתח אבל אנחנו כולנו צריכים לשוב בתשובה, לשם יתברך שמו, ולא לישון. אך ורק – ותשובה ותפלה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. נא לזכור לשפר הצניעות מיד!!!.

  יה"ר שירחמו אליכם מן השמים של השכינה הקדושה, ותזכו לשוב בתשובה שלמה בב"א.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. סורצקין תרגע כבר דייייייייי אתה הורס את כל עולם התורה כפוי טובה, כמה מרן הגר"ש אוירעבך שליט"א עזר לך בתורמים, זה מה שאתה מחזיר סופך ליפול בגדולללללל

  כפוי טובה |
  הגב
 5. שהרב הגאון סורוצקין יזרוק את האיפון שלו אז אנחנו נחתום על מה שהוא רוצה . אני אומר את זה באחריות

  פרנק |
  הגב
 6. נמנו וגמרו כל רבני הבני תיירה, שעל פי דעת תורה אמתי של גדיילי הדור של עיר התורה והמחלוקת, הגיעו למסקנה שיש לגרש מיד את כל תלמידי הישיבות והכוללים, מטעם פשוט.

  קודם כל, מה הבעיה שיהיו שני מנהיגים לליטאים?
  שנית: חלק מהתלמידים ר"ל הצביעו ל"עץ" (עבירה שאין יוכ"פ ומיתה מכפרת אע"פ שפסוק מפורש הוא "היש בה עץ אם אין"),
  גם יש חלק מהם שקוראים "הפלס" בש"ק אחרי הצונט עוד לפני סעדת שלישית,
  יש חלק עם טלפונים לא כשרים ומשתמשים בהם בימים א'-ו',
  יש חלק שצופים בכדור רגל ליל ב' בערב,
  יש חלק ספרדים,
  יש חלק חסידים,
  יש חלק מתנגדים,
  יש חלק תימנים,
  יש חלק שמחבלים,
  יש חלק ששונאים,
  ויש חלק שרק מעצבנים את כולם.
  וזה כבר יותר 100% מתלמידי הישיבות והכוללים.

  במקומם יש להביא מלאכים מהשמיים שעוד לא נבראו, שלעולם לא יטעו או יהרהרו אחרי דרישות העסקנים הלוחשים באוזני הזקנים המסכינים.

  וא"ת עכשיו ששר החינוך, הרב הגאון שי פירון שליט"א, הורה בימים האחרונים לאגף הישיבות במשרד החינוך, לפעול בתקיפות נגד ישיבות וכוללים המשעים תלמידים על בסיס הזדהות פוליטית, דבר הנוגד את החוק הציוני. ואמר בקול רם שכוללים שלנו שיימצאו עוברים על החוק צפויים לשלילת התמיכה של משרד החינוך הטמאה, ועל זה נאמר אצלם "הכסף יענה את הכל"

  א"כ צ"ע מה עדיף?

  א) בין כך להחזיקם בישיבות וכולללים רק משום הכסף שמקבלים ממדינת השמד?
  ב) שיחתמו על טופס הצהרת הנאמנות. "שהם חוטאים ומחטיאים את הרבים" אבל נעשה את זה בשתיקה כדי שהעסקנים המבלבלים את המוח יחיו ברוח עם כל הכסף שיכנס למוסדות?
  ג) בין כך צריך לסלק אותם בלי חתימה משום בריא ושמה בריא עדיף?
  ד) רק לאלו שהם ממשפחת העסקנים והמנהיגים ומוחים ברבים על כבודם של הנ"ל, ימחלו להם על הכל, וחוץ מאלו כולם ילכו ללמוד בכוללים וישיבות של עץ?

  וי"ל ….לכאורה נראה לומר וכו' כדכתיב "יושב בשמים ישחק, ה' ילעג למו"!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. ערב רב תפסיקו עם השטויות האלה . כמה ביטול תורה נגרם ממכם .איך יבוא המשיח ???

  פרנק |
  הגב