"על לקיחת שוחד נענשים" / עקיבא וינגרטן בטור שחושב אחרת

למרות ההתגייסות מכל קצווי העם למען שחרורו של לופוליאנסקי, יועץ התקשורת, עקיבא וינגרטן, מתנדב לעשות את "העבודה השחורה" וטוען כי שוחד הוא שוחד. ומבהיר כי קללות ונאצות יתקבלו בברכה. כנסו להגיב:

בבוקר היום הזה, גזר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, שש שנות מאסר על ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, לאחר שהורשע בקבלת שוחד בפרשת הולילנד.

השופט רוזן, רמז לא פעם כי יש להקל בעונשו של לופוליאנסקי – הן על רקע מצבו הרפואי והן בשל העובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו. אולם, כאמור, לבסוף החליט לקבל את עמדת המדינה ושלח את לופוליאנסקי לכלא.

בעקבות ההודעה על גזר הדין, התמלאו דפי הפייסבוק, הודעות הוואצאפ והטוויטר, והוגדשו במנות רבות של צקצוקי לשון וחוסר צדק, מצד בכירים, ידוענים ואנשי תקשורת על העוול שנעשה לאיש החסד.

אך כשמנחם טוקר ושחר אילן, מתאחדים למען לופו ונגד השופט רוזן, מי יציג את הצד השני?? אז אני התנדבתי.

תארו לעצמכם מה היה קורה אם לופו היה יוצא נקי? כל מאכער שיש לו עמותה (ולכל מאכער יש), יטען מעתה, שהכסף לא הגיע לכיסו אלא לעמותה הקדושה שהוא עומד בראשה, ואז הדיונים בבית המשפט יהיו סביב כמה קדושה העמותה ומטרותיה ואיך אפשר להשוות את זה לתקדים של יד שרה.

שופט גם לא אמור להתחשב בשום מצב בריאותי כזה או אחר. הרי אין זה ייתכן שאנשים יתחמקו מעונש בחוליים, על עברות שעשו בבריאותם. החוק צריך להיות אחיד ושכלי.

אם שוחד זה אסור, מי שלקח, יקבל עונש. אסור שמופע יחצי ציבור, אמיתי ככל שיהיה וסוחט רגשות, ישפיע על החלטת השופט. אסור גם שההתייחסות לחוק תהיה פרסונלית.

חוק זהו חוק. והעבירה עליו, היא עבירה. בכל מצב.

זהו. קללות ונאצות יתקבלו בברכה בתגובות.

הכותב עקיבא וינגרטן הוא איש תקשורת

31 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כותב הכותב :
  "שופט גם לא אמור להתחשב בשום מצב בריאותי כזה או אחר. הרי אין זה ייתכן שאנשים יתחמקו מעונש בחוליים, על עברות שעשו בבריאותם. החוק צריך להיות אחיד ושכלי."
  עין תחת עין – כפשוטו , טען קראי אחד כלפי רבנו סעדיה גאון . וענה הגאון – אם לפוגע
  יש רק עין אחת – אזי העונש יהיה חמור בהרבה מן הפגיעה.
  ולעניננו – לחולה סרטן תוחלת חיים קצרה משל אדם בריא. לכן עונש של 6 שנות מאסר
  לחולה סרטן הם עלולים להיות כליאה לשארית ימיו חלילה. בעוד שלנידון אחר זה רק חלק.

  ובכן , טענה לענין – ומה ישיב על כך רבי עקיבא ? אלא שרבינו וייגרטן מעדיף כנראה
  קללות ונאצות – שיתקבלו בברכה. עם נימוקים כנראה קשה לו יותר .( טוב אולי בכל זאת

  התחלקה לי נאצה קטנה).

  מוזר |
  הגב
 2. ילד מפגר, אין לי מילה אחרת, מבקש צומי בלי להתבלבל ועוד קורא בסוף מה שהוא מגדיר ככתבה להגיב ולקלל אותו, לך לטיפול דחוף, בשבילך ובשביל הסביבה שמסתמא אתה מכביד עליה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עקיבא….. צדיק שלנו!!!
  אבל דבר אחד מאד מאד מאד חשוב!!! אתה חייב ללכת עם וואסה זוקען (גרבים לבנות) גם ביום חול, כזו יראת שמים….

  חבר!! |
  הגב
 4. אם אתה מחזיק את עצמך לשומר מצוות כדאי שתדע
  1 שוחד ע"פ הלכה הוא רק לדיין .
  2. עד מדינה זהו עיוות דין חמור ביותר.
  3.עסקן בעל סמכות זכותו הצליאה לקבל תרומה גם מאדם שנזקק לאישורים ממנו.
  4. והעיקר דין ביתי המשפט בישראל הוא כשל ערכאות של גויים ואסןר להתדיין בפניהם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. עקיבא היועץ של אלי כהן ושל מר רוזן שמעתי שמר לפיד שוחר השוויון מחפש יועץ שמוכן לצאת בפומבי ולייצג את עמדות השוויון בנטל והתקציבים הרבים שהציבור החרדי נגס בהם עד כה, עד יאללה אינשלה, בבקשה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. עקיבא.. יפה לך שאתה על תקן האחר… אבל עדיין אתה בחרת לקחת חלק במערכה נגד המגזר שלך, רק מילה אחת. צר לי עליך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. סוף סוף… … מישהו שיזכה לשבת בגן עדן ליד ר' שמואל דכנר זצוק"ל
  הא ב"ה לא חסרים "רודפי צדק"

  ישראל |
  הגב
  • בס"ד

   לו וינגורטן היה משיב על כל מה שנטען לעניין עונשו של לופיאנסקי ודן בכל האפשרויות מול כל הנימקים יכולנו להשתכנע באוביקטיביות כביכול שלו!, אך הוא בעצם מתחמק מהטענות האמיתיות וממה שכולנו טוענים וממה שיש לענות על טענותיו, כי הוא מתייחס רק לצד הקיצוני של אפשרות העונש, דהיינו שלופיאנסקי "יצא נקי" בלי עונש,שהוא אכן בלתי הגיוני, וכן רק התייחס לנימוקים ש"לא קיבל לידיו אלא לעמותה" שלו ולנימוק "מחלתו" שגם נימוקים קצת חלשים מול ענין הצדק, אך למה הוא לא התייחס לענין ההקלה בעונשו של עבודות שרות במקום כלא ובנימוק של אזרח מס' 1 בארץ שפעל למען כל אזרחי ישראל וגם האנושות בהרבה מקומות בעולם כפי שאף אחד כאן עוד לא פעל מעולם,בצירוף העובדות שלא לקח לכיסו ובצירוף העובדה שהוא חולה ובדרך כלל אף משחררים חולים שממילא חיים חיי יסורים, לדעתי שופט ישראלי ששולח את מיסד ראש ארגון יד שרה שכמעט כל חולי ישראל של עשרות שנים חייבים לו טובה, ובזמן שהינו חולה חמור, ל-6 שנות בית סהר במקום עונש כספי ועבודות, כי אישר פרויקט לאחד מאלפי אלפי אנשים שנידבו כספים ליד שרה, (ובלי להצדיק את המעשה) הינו בתחתיץ שפל המדרגה שבן אנוש יכול להגיע, אדון וינגורטן נישט צו גאט און נישט צו לייט טיפש שמחזיק בקולמוס

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 8. זה מה שקורה ששופטים לפי חוקי הגויים וזה מה שקורה שבן אדם דביל מחפש קצת יחס במקום לקלל אותו צריך לקלל את הרופא שמטפל בו חלאס תבין הכדורים שאתה מביא לעקיבא לא עובדים תחליף לו אותם…ודחוף…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. רצית? קיבלת: אינשאלה תצטרך להיעזר בקרוב ביד שרה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. "הכותב הוא איש תקשורת" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח היית רוצה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 11. לא היינו רוצים לראות שדר תקשורת חרדית המלא שנאה עצמית. אני קורא לכל מי שמרגיש שעקיבא וינגגרטן עשה עוול לאורי לופולינסקי, להודיע לגרובייס ,לחדרי חרדים ולכוורת, אינו מוכנים לראותו יותר על המסך! יש אתרים רבים בהם תוכל להשמיע את דעותיך הרשעותיות! בגלל תרומה לארגון צדקה 6 שנים מאסר??? ואתה עוד מבין את זה!! פוי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • זה לא תרומה לארגון צדקה זה נתינת שוחד בכדי לקבל בתמורתה, והשופט צודק במאת האחוזים. ובעירית ירושלים הוא כבתוך שלו לכל האנ"ש שלו ראה מחלקת שיפור פני העיר שעשו בבית פרטי גינה בכל חצר הבית 150 מטר וגדר מברזל כמו ברחובות ירושלים הכתובת רמות פולין בבנין הבית הכנסת חסידי גור

   חיים כהן |
   הגב
 12. אני חושב שאתה צריך לקבל מיד שרה ציוד עזר…
  רק כך תוכל להבין את גדול המצווה והחסד, אליו הלכו כספי ה"שוחד"

  חבלז |
  הגב
 13. אפילו חילוניים מבינים שנחצה כאן קו אדום במידת האכזריות, ואילו כאן בא חרדי ומסביר אחרת, מה שמראה שמידות טובות ורחמנות ומאידך אכזריות, חוצה מחנות ומגזרים. לגופו של ענין הרי אפילו השופט רוזן אמר שמקראה זה יש להקל מעונשו וביקש והפציר בפרקליטות שתגיע אם ר' אורי להסכמה, מה תענה על זה???וינגרטאען!!!!!!

  לב יהודי |
  הגב
 14. ידידי היקרים תפסיקו להגיב פה או בכל המקומות שהוא כותב אם תכנסו למוח החולה הזה תראו שהו כבר מדמיין שהוא בדרך להיות אחד מעיתונאים השמאלנים של הארץ או ידיעות שהרי גם הם הרי הם "אויבער חכמים" וגם הם חוטפים תמיד מהימין, לידיעתך יש עוד כשרונות שיש לאנשים הללו שלצערינו אין לך מקצת מזה.
  וזה מה שהוא מתחנן אילינו """"זהו. קללות ונאצות יתקבלו בברכה בתגובות""""" תברכו, תקללו, העיקר אני מתחנן, תדבר ממנו.
  עקיבא'לע אין לנן שום בעי אם כל הדמיון שיש לך אבל עד שזה נוגע לדם של אדם יקר באנשים איש חסד.
  תחפש דרכים אחרים למלאות את הצורך החיוני למלאות את החבית הריקה של תשומת הלב וצומי

  אבי |
  הגב
 15. זה לא הטיפש הזה מבית שמש שמוכן לעשות הכל בשביל שיכתבו עליו איש תקשורת?

  חבל שאתם נותנים לו במה, זה מוריד את הרמה של האתר אל מתחת לאפס….

  יעקב |
  הגב
 16. עקיבא עקיבא עקיבא.
  הנה, אמרנו את זה כמה פעמים. עכשיו נחה דעתך? עכשיו אתה יכול להרגע ולצאת ממשבצת 'הילד הרע'? עכשיו שמעו כבר את השם שלך מספיק פעמים כדי שתרגע ממסחטת תשומת-הלב?

  תאמין לי שהדבר האחרון שהייתי רוצה היא להעיר לך, אבל אתה לא ממש מותיר ברירה, מעשיך חייבים תגובה בגדר חילול ה'.
  אתה דוגמא חיה למה שקורה למי שיוצא מספסלי בית המדרש. מתלהב מהבלי העולם הזה, מתאהב בפוזת 'איש תקשורת' ומטנף את מחשבותיו בהערצה עיוורת לבית המשפט.
  האם עלתה בדעתך, ולו לרגע, העובדה שעל פי דין תורה רבי אורי זכאי? האם זכרת את העובדה שאורי הורשע בבית משפט, ערכאות עכו"ם (המבוססות על החוקה העותמאנית) שכל הדן בהם כאילו הרים יד במלכות שמים?
  לא, לא ידעת וגם לא זכרת.
  כי כשהמטרה היא להיות 'אויבער חוכעם', כל הדרכים כשרות להכשיר את השרץ. לעזור לאלי כהן במלחמתו נגד החרדים, לקשקש את מה שקשקשת לעיל, ולהמשיך לטנף את מחוזותינו בסברות עקומות שמקומן הרחק בין כתליו של עמוד אנרג'י יהדות או בחור נידח אחר.

  עזוב אותנו,מהבליך, מהוצאת השם הרע שהוצאת (על פי ההלכה) על אורי יקירינו, וכלך לך אצל חבריך הפוחזים המנסים להיות אסקופה הנדרסת רק כדי לזכות בעוד כותרת.

  פרנסתך לא תבוא מלהיות גיס חמישי לציבור החרדי, וחזותך החצי-חרדית לא תצילך בבוא היום מליתן דין על מעשיך לפני אדון כל.

  חזור בתשובה ובקש סליחה מאלה שאתה פוגע בהם בשם הרצון לתשומת לב.

  חברך |
  הגב
  • חברך, מילים כדורבנות.
   מצטרף.
   נ.ב. מי שלקח שוחד מאלי כהן העוכר ישראל בתמורה למכירת החרדים לדבר ה', אינו ראוי שיטיף על שוחד.
   עקיבא, תתבייש.
   מתבייש בשביל הוריך.
   שכן.

   ליטאי |
   הגב
  • תפסיקו לרחם על הרשעים הוא לקח שוחד הרבה בזמן שהיה יו"ר בעיריה לתכנו ן ובניה מכל המעאכרים למינהם הוא עודד את השיטה הזאת ואם יעמידו אותו למשפט על כל התיקים בעיריה זה יהיה 120 שנה בפנים. שיגיד תודה ויישב בשקט, אם הוא יערער יקבל עוד 4 שנים בפנים ביחד 10

   חיים כהן |
   הגב
 17. איזה גבר אתה אתה ממש לא מפחד מקקלות ??? wow.

  אז כשגם ככה אין לך לב יהודי למה לא לעשות טת "העבודה השחורה" ותציג לנו את הצד של החוטפים של שלושת ילדינו אני מבטיח לך שיש להם הסברים יותר מקובלים על הלב מהמשפט האכזרי הזה.

  ולענין, אף אחד לא אמר שחשוחד זה לא שוחד ואף אחד לא אמר שלא מגיע לו עונש על זה אבל זה חלק מעבודת השופט כשצריך לענוש, להסתכל על כל הצדדים וכן להתחשב בבריאות או בהתוצאה של הפשע, וזה דבר פשוט, וכמו שהבין השופט שמחמירים באיש כמו ראש הממשלה שנקרא "בוגד", זה צריך להיות לשני הצדדים, וכפי שאתה כותב "השופט רוזן, רמז לא פעם כי יש להקל בעונשו של לופוליאנסקי – הן על רקע מצבו הרפואי והן בשל העובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו." זה לא משהו מחוץ לחוק זה חלק מהחלטת העונש.

  ואני לא יקלל אותך שילדיך יצטרכו להחסד של הרב אורי, כי לי כן יש לב יהודי, וגם אני מבין אותך "צומי הוא חמצן" בשבילך. נעבעך

  SHIA |
  הגב
 18. צודק הכותב , כשעושים ונתפסים צריך לעמוד בעונש , והוא לא שונה מכל נאשם אחר בתיק זה , בכלא יטפלו בו , והוא יקבל את כול מה שהוא צריך

  uzzi |
  הגב
 19. עקיבא לא אחזת את הנקודה
  הכספים לא הוסתרו כלל ו"יד שרה" זהו גוף שבהגדרה אוסף תרומות ועם כל הכבוד לשופט יש פה קביעת נורמות חדשות ואינם יכולים לחול למפרע, כי לשיטתך מה היה אמור לופוליאנסקי לעשות האם לא לדון בתכנון ובניה לכל מי שתרם ל"יד שרה" או לחילופין משום שהוא ראש עיר אז להפסיק לקבל תרומות ל"יד שרה" מכל מי שיש לו השקעות בירושלים? אתמהה

  אפרים |
  הגב
 20. בושה וחרפה!
  איפה החמלה היהודית.
  האמת היא, שאנחנו לא מצפים מבנאדם שרובו ככולו מושפע מהחילוניות, לחוות דעה אחרת..
  עקיבא! נחבק אותך, כשתשוב הביתה

  יוסי |
  הגב
 21. תתבייש!!
  מתפלא על חמלה היהודית שאיננה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ידוע שהקהילה היהודית בארופה היתה כמו ברוסיה מתבוללים לא צריך להיבהל מכל מחזיק עט

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 22. חוסר פרגון ורוע. לא מדובר באיש שעשה לביתו, אלא למפעל חסד

  בעד שחרור לופו |
  הגב
 23. הוא צודק, בסופו של דבר לא תיקח שוחד היא מצווה שניתנה בסיני והיא אחד מתרי"ג מצוות

  יוני |
  הגב
 24. בושה וחרפה לחשוב ככה. מחבלים ורוצחים מקלים בעונשם וכאן, איש יקר כזה. איך אתה מעז?

  יוסי לב |
  הגב
 25. איך אתה לא מתבייש. אדם חולה שעשה כל כך הרבה חסד לכל העם. מה אי אפשר להתחשב??

  שירה |
  הגב