על סף חתימה: "טעות היסטורית" ׁ(וידאו)

אופטימיות באיראן: "ההכרזה על הסכם הגרעין – עוד הערב". לפיד תוקף: "הסכם איום ונורא, נתניהו אחראי לכישלון הדיפלומטי". וידאו

לקראת חתימת הסכם: באיראן מדווחים החל מאמש כי אם לא יתחוללו תפניות משמעותיות הרי שכבר הערב תצא הכרזה רשמית על חתימת ההכם בין איראן למעצמות. עוד אומרים באיראן כי הושגו הסכמות על 99% מהנושאים, וכי לא נראה שהשיחות יתפוצצו על האחוז האחרון ש"גם בעניינו נגיע להסכמה בסופו של יום".

מנגד, נציגי המעצמות נשמעים אופטימיים מעט פחות ומדגישים כי נותרו עדיין סוגיות רבות ללא פתרון. אולם גם הם מגדירים את הסיכויים לחתימת הסכם כ"גבוהים מאי פעם".

המשדר במהדורה המרכזית (באדיבות רשת)

שר הביטחון, משה יעלון, תקף אמש את ההסכם המתגבש ואמר: "המערב עלול לחתום על הסכם רע ורצוף ויתורים חסרי תקדים מול משטר דמים נטול מעצורים המפיץ טרור ברחבי תבל וחותר תחת יסודות קיומו של העולם החופשי. זו תהיה טעות היסטורית".

גם יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף הבוקר את ההכם המתגבש, לא לפני שהטיל את האחריות על ראש הממשלה. "ההסכם אכן איום ונורא. אם יש כישלון – יש אחראי לכישלון: אי אפשר כל היום להסתובב ולהגיד שהוא ימנע הסכם גרעין עם איראן – ואז כשזה קורה להגיד שהוא לא אשם ושזה לא באחריותו" אמר לפיד בראיון לגל"צ.

לפיד הוסיף: "הם סירבו להקשיב כי נתניהו דרדר את היחסים של ישראל עם העולם ועם ארצות הברית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.