על ספות עור – ועל ניקוי ספות

הבית שלנו הוא המבצר הפרטי שלנו, אחד הדברים הנפלאים והכיפיים שיש הוא לרהט את ביתנו ובמיוחד את הסלון, שמהווה את היחידה המרכזית בבית. בסלון נפגשים כל בני המשפחה – רואים יחדיו טלוויזיה, משוחחים, אוכלים, נחים וקוראים ספר טוב. אין ספק שלספות עור יש מוניטין של יוקרה ופאר, וכל מי שרואה אותן ומתיישב עליהן, חש מיד את הנוחות ואת הפינוק שהן מציעות. מאידך, ספות מעור לא מתאימות לכל אחד, הן בשל עלותן הגבוהה והן בשל הצורך בתחזוקתן לצורך שמירה על המראה הנקי שלהן לאורך זמן. וכפועל יוצא – השימוש בספות דמויות עור הפך למאוד פופולרי בשנים האחרונות בקרב ישראלים רבים. ספות דמוי עור הרבה פחות יקרות מספות מעור וגם הן מוצר ידידותי לסביבה ולא קשור לבעלי חיים. עם זאת, רבים מאלו אשר קונים ספות דמוי עור, בוודאי אם הן בהירות, מבחינים עם הזמן בהצטברות של לכלוך שאותו הם לא מצליחים להסיר. נשאלת השאלה – איך מתמודדים עם ניקוי ספות?

איך מתמודדים עם ניקוי ספות?

כמו בכל תחום, כאשר הדבר נעשה באופן עקבי, וכאשר מקפידים על תחזוקה שוטפת, הדבר הרבה יותר פשוט מאשר הוא נעשה לעתים רחוקות. ניקוי ספות מוצלח יתבצע לעתים קרובות, רצוי פעם בשבוע, ואף פעמיים, מה שישאיר בידכם רק את מלאכת השאיבה של הספות. שאיבת הספות מסירה אבק ואלרגנים כמו למשל – קרדית הבית וכן מונעת מפירורים יבשים להתחמם, להתרכך וכך למעשה להפוך לכתם על הספות. עם מטלית לחה עברו על ידיות הספות, והקפידו שהיא לא תהיה רטובה מדי, כדי שתקבלו ספות שמורות כמו חדשות. אחד היתרונות של ספות עור וספות דמויות עור שניתן להסיר כתמים שומניים בפשטות רבה. כל עוד לא מדובר בכתמים שהתיישנו וחדרו כבר לשכבות העמוקות של הספות, ניתן באמצעות מטליות לחות פשוט לנגב ולהסיר את הכתמים. בנוסף, יש אפשרות להשתמש גם במגבונים לתינוקות, אך ישנה חשיבות מרובה לעובדה שיהיו אלו מגבונים ללא אלכוהול וללא בושם, כי אלו יפגעו בספות או לחילופין ישאירו תחושה של דביקות. לאחר שהשתמשתם במגבוני תינוקות, עברו עם מגבת יבשה על אזור הכתם. ברוב המקרים ניקוי ספות שכזה יספיק, אבל מה תעשו במקרים קשים יותר?

טיפול מהיר הוא המרכיב המרכזי

כאשר מדובר בכתמים יותר משמעותיים על ספות מעור או מדמוי עור, מה שחשוב בעיקר הוא גילוי וטיפול כמה שיותר מהר ובאופן מידי. אם מדובר בכתמים שומניים, כמו כתמי שמן או קרמים למיניהם, תוכלו לפתור את הבעיה באמצעות סבון כלים מהול במים, כל עוד תספגו את המטלית הטבולה בו בעדינות מרובה ותשתדלו שלא לשפשף, על מנת שלא תגדילו כך את הכתם חלילה. אם מדובר בכתם שהוא לא שומני – תוכלו למהול מים עם חומר ניקוי שאינו חזק כמו אקונומיקה, שעשויה להסב נזק גדול יותר מאשר תועלת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.