יו"ר בית הנבחרים: "הילרי צריכה להתנצל בפני טראמפ" • וידאו

לאחר שהמועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון בריאיון אמש ליונית לוי בחדשות 2 תקפה את דונאלד טראמפ והתבטאה כי "דאע"ש מתפללים: "בבקשה, אללה, הפוך את טראמפ לנשיא". כעת תוקף יו"ר בית הנבחרים פול ראיין ורומז כי עליה להתנצל כי זאת: "אמירה חמורה".

לאחר שהמועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית הילרי קלינטון בריאיון אמש ליונית לוי בחדשות 2 תקפה את דונאלד טראמפ והתבטאה כי "דאע"ש מתפללים: "בבקשה, אללה, הפוך את טראמפ לנשיא". כעת תוקף יו"ר בית הנבחרים פול ראיין ורומז כי עליה להתנצל כי זאת: "אמירה חמורה והיא צריכה להתנצל על כך".

"אני לא חושב שזה נכון להגיד דבר כזה. מדובר בטקטיקה של דמגוגיה. הילרי קלינטון מחרחרת פחד". אמר פול ראיין.

חודשיים בדיוק לפני הבחירות הדרמטיות בארה"ב, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון, העניקה ריאיון בלעדי לחדשות 2 -בו היא תוקפת את טראמפ, על דאע"ש,  מצבה הבריאותי ועוד.

על הלחימה עם דאע"ש אמרה הילרי, "הכרענו לגבי זה בהתבסס על מחקר רב. הבנו כי הכנסת המושג 'איסלאם' לאופן שבו אנו מגדירים את האויב שלנו למעשה משרתת את מטרתם של פעילי הג'יהאד הקיצוני – קיימות ראיות רבות לגבי זה".

עוד אמרה המועמדת לנשיאות ארה"ב: "רק היום פורסם מאמר בנושא של מאט אולסן, המנהל לשעבר של המרכז הלאומי ללוחמה בטרור שלנו, שבו הוא טוען זאת. אפילו חשבתי שזה מפתיע כמה הטיעון הזה בהיר ומשכנע – הוא ציטט דוברים מטעם דאע"ש שמייחלים לניצחונו של דונלד טראמפ מכיוון שטראמפ הפך את האסלאם ואת המוסלמים לחלק ממסע הבחירות שלו. מאט אולסן טוען שפעילי הג'יהאד רואים בזה מתנה גדולה. הם אומרים 'בבקשה, אללה, תהפוך את טראמפ לנשיא ארה"ב'".

צפו בראיון המלא

קלינטון המשיכה לתקוף את יריבה, "מעולם לא היה לנו מועמד מטעם שתי המפלגות הגדולות כמו דונלד טראמפ, עם ההתבטאויות שלו, הנטייה שלו לעורר פילוג, הנכונות שלו לבטא דעות קדומות, לאיים, לנהוג בבריונות, הברית שלו עם קבוצות שנאה, קבוצות של עליונות לבנה, קבוצות אנטישמיות, התבטאויות נגד נשים, אסלאמופוביה, יחס שלילי למהגרים – וזה עוד לא הכל".

תומכי טראמפ לדעת קלינטון הם עירבוב של "בזויים, גזענים, שונאים ואנשים שנמשכים אליו כי הם חושבים שהוא ישיב לאיתנה אמריקה שכבר לא קיימת. יש הרבה אנשים שמרגישים שלאיש לא אכפת מהם: יש להם טענה מוצדקת ומגיע להם שיקשיבו להם, אני פשוט מרגישה שהם מתייצבים לצדו של המועמד הלא נכון, הוא פשט רגל, הונה ורימה אנשים, אבל יש מידה של פחד וכעס על כך שמשהו לא עובד. אפשר לראות את זה בתוצאות משאל העם בבריטניה ובהתחזקות הימין הקיצוני באירופה".

המועמדת הדמוקרטית סבורה כי המגדר כן משחק תפקיד במרוץ לנשיאות – והעבירה ביקורת קשה על טראמפ: "הוא אמר לפני כמה ימים שאני לא נראית "נשיאותית", הוא רואה אנשים דרך עדשה צרה כל כך. הוא מסתכל על שופט ולא רואה שופט פדרלי מכובד, אלא בן למהגרים מקסיקנים. הוא מסתכל על מנחת טלוויזיה ורואה אותה כ"שרלילה", הוא מסתכל על עיתונאי עם מוגבלות גופניות ולעג לו, אז האדם היחיד שנראה נשיאותי לדעתו הוא האדם שהוא רואה במראה כל יום".

על היחסים עם אובמה אמר קלינטון, "הכותרות הרבה יותר פיקנטיות מהמציאות של מערכת היחסים הנוכחית", מרגיעה קלינטון. "אני באמת מאמינה ששום ממשל עשה יותר למען ביטחון ישראל מממשל אובמה. הייתי גאה להיות חלק בזה, הגנתי על ישראל ווידאתי שתוכל להגן על עצמה. תמכתי בישראל באו"ם, התנגדתי לחרם והטלת סנקציות. המדיניות של ממשל אובמה התנהלה בהתאם לרוח של היחסים הקרובים שיש לנו וחייבים להיות לנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.